id: 3tvh8z

Radio Danielka

Radio Danielka

Aktualności1

 • Kochani!

  Chcielibyśmy poinformować, że Radio Danielka zmieniło status prawny - teraz jest prowadzone przez nowo założoną Fundację Promocji Kultury i Turystyki "Z Nurtem Danielki". Fundacja jest również organizatorem Festiwalu Danielka. Oczywiście Stowarzyszenie "Chałupa Chemików" (poprzedni organizator Radia i Festiwalu), które teraz będzie mogło się bardziej skupić na swoim podstawowym celu, czyli opiece nad Chałupą Chemików, pozostaje naszym kluczowym partnerem ❤. Dziękujemy 🙂

  Zrzutka Fundacji, dostępna pod linkiem https://zrzutka.pl/radiodanielka działa nadal, nastąpiła natomiast zmiana konta, dlatego zrzutki cykliczne trzeba odnowić, do czego gorąco zachęcamy. Oczywiście środki, który dotarły lub dotrą na poprzednie konto w okresie przejściowym, w całości zostaną przekazane na konto aktualne Radia Danielka. Nic się nie zmarnuje!

  Uwierzcie nam, że pod względem formalnym jest to naprawdę dobra zmiana (chociaż wolelibyśmy nie używać tego określenia). I nie znaczy to, że zaczynamy od nowa - zdecydowanie kontynuujemy obrany kierunek!

  Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, dzięki Wam gramy dalej i będziemy się rozwijać - obiecujemy! I prosimy: ZOSTAŃCIE Z NAMI 🙂

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

SKĄD SIĘ WZIĘŁO I CZYM JEST RADIO DANIELKA?

Radio Danielka należy do Fundacji Promocji Kultury i Turystyki Z NURTEM DANIELKI. Fundacja została w 2022 roku organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka. Festiwal zawsze odbywał się na terenie schroniska Chałupa Chemików, w Ujsołach Danielce. W latach 1986 – 1991 organizatorem imprezy była Politechnika Śląska i jej studenci, a w latach 2013 – 2019 - Stowarzyszenie "Chałupa Chemików". Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021. Między innymi z tego powodu pod koniec 2020 roku zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata - wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści - zarówno muzyczne, jak i i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.

Oto nasza preambuła:

Radio Danielka nadaje (z założenia) głównie polskie piosenki, ale zostawia sobie margines na eksplorowanie innych obszarów językowych. Stawia przede wszystkim na piosenki z sensem. Lubi piosenkę poetycką, choć nie stroni od piosenki kabaretowej, żeglarskiej czy aktorskiej. Uwielbia koncerty. Kocha wycieczki, podróże, rejsy, wyprawy, rajdy i biwaki – nieważne dokąd, nieważne czym, ważne po co i z kim.


JAKIE SĄ NASZE CELE?

Wspomagając nas, zwłaszcza cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: funkcjonowanie codzienne i rozwój.

Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących, stałych opłat: licencyjnych, za hosting radiowy, za wynajem serwerów, pomieszczenia na studio. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania fantastycznego zespołu: Danielkowej Ekipy. Jest to na dzisiaj nasz cel podstawowy, ale nie jedyny - chcemy się rozwijać!

Rozwój – zorganizowanie i wyposażenie profesjonalnego studia radiowego; zakup profesjonalnego sprzętu radiowego; delegacje i sprzęt reporterski - chcemy odwiedzać różne miejsca z mikrofonem; powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi; obsługa organizacyjna, techniczna, promocyjna i biurowa; rozszerzenie zasięgu nadawania; organizowanie koncertów i innych wydarzeń. Chcemy zbudować nowe, prawdziwe, profesjonalne, wolne od nachalnych reklam, niezależne radio naszych marzeń :) Wierzymy, że uda się nam to z Waszą pomocą!


CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

Po pierwszych próbach, oficjalnie zaczęliśmy nadawać na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne.

Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne.

Radio Danielka współtworzą zarówno artyści, pasjonaci, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.

Audycje naszego zespołu, a także współpracujących z nami autorów, emitujemy regularnie, zazwyczaj w cyklu tygodniowym. Można się o tym przekonać słuchając na bieżąco Radia Danielka i odsłuchując nasze podcasty, których jest już ponad 400. Liczba ta stale rośnie.

Można nas znaleźć w niektórych serwisach i aplikacjach radiowych, a ich liczba również stale rośnie.

Zakupiliśmy podstawowy sprzęt, umożliwiający nadawanie, również na żywo.

Wybraliśmy pomieszczenie na studio i zaczynamy dostosowywać je do naszych potrzeb.

Poza tym... zyskaliśmy nieco wiedzy, a także nabraliśmy trochę pokory. Wiemy już, że prawdziwe radio to przede wszystkim grupa zaangażowanych ludzi i ogrom pracy. Wiemy też, że prawdziwego radia nie da się robić bez odpowiednich środków. Tym bardziej się cieszymy, że udało nam się stworzyć świetny zespół i wystartować...

Wszystko to osiągnęliśmy głównie dzięki społecznościowemu zaangażowaniu Danielkowej Ekipy, ale także dzięki Waszej pomocy.


GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

https://radiodanielka.pl - to nasza oficjalna strona internetowa. Tam możecie nas posłuchać, a także znaleźć wszystkie podstawowe informacje o Radiu Danielka, takie jak: kontakt, program, informacje o naszym zespole, audycjach, linki do podcastów.

https://www.facebook.com/RadioDanielka - to nasza strona na facebooku. Dzięki niej możecie być z nami na bieżąco, tam znajdziecie m. in. aktualny program i szczegółowe informacje o audycjach.

https://www.facebook.com/groups/radiodanielka - to grupa na facebooku, do której możecie się zapisać, otrzymywać informacje na bieżąco i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

https://www.mixcloud.com/radiodanielka - to serwis, gdzie udostępnione są nasze podcasty.

https://www.youtube.com/channel/UCKJ_3fWHHWB1wTDtIlU9sew - to nasz kanał na youtube, tam znajdziecie filmy związane z Radiem Danielka, najczęściej nakręcone przez naszych przyjaciół - artystów, ale nie tylko.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 516

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków