id: txmwye

Razem dla Goryli

Razem dla Goryli

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Aktywne oferty/licytacje na zrzutce: 6
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 1 066 375 zrzutek i zebrali 1 161 311 090 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Sprawa naczelna – Goryle Grauera znikną do 2033! 

Najpierw kilka faktów. Goryle Grauera to największe ssaki naczelne na świecie, które mogą wyginąć w ciągu 10 lat. Na początku lat 90’ ich liczebność szacowano nawet na 17 tysięcy. W wyniku sytuacji na wschodniej granicy Demokratycznej Republiki Konga – naturalnego habitatu Goryli Grauera – liczba ta do dzisiaj spadła o niemal 80%. O to, aby ten wyjątkowy gatunek przetrwał walczą między innymi organizacja GRACE, ale my też chcemy pomóc!

3wTvDlbsluSSZdCw.jpg


Trochę więcej o sytuacji największych naczelnych


Dla wschodnich goryli nizinnych (Gorilla beringei graueri) kotlina Konga była bezpiecznym i komfortowym domem. Ssaki te, których niemal połowa dnia skupiona jest wokół jedzenia (głównie roślin), a druga na odpoczynku i zacieśnianiu relacji rodzinnych, nie posiadają naturalnych wrogów. Ten jednak przyszedł z zewnątrz i okazał się, znowu, mieć ludzką twarz. 

uGW94b96MucPR47p.jpg

W 1994 roku w Rwandzie doszło do ludobójstwa, w którym życie straciło prawie milion ludzi. Tragedia wygenerowała wielką falę uchodźczą, której największa część trafiła właśnie na dzisiejsze tereny wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, do Parku Narodowego Wirunga – domu Goryli Grauera. Konflikt ciągnął się latami, a dobrze uzbrojeni partyzanci z Rwandy z niedoborów jedzenia zaczęli polować również na goryle. 


Demokratyczna Republika Konga posiada niezwykle bogate zasoby złota, cyny, wolframu i tantalu. Są to minerały niezwykle potrzebne do produkcji, na przykład, telefonów komórkowych. Zachęca to do pojawiania się wielu nielegalnych kopalni owych “materiałów konfliktowych”, co jeszcze bardziej narusza naturalne środowisko goryli i naraża ich życia.


Odbudujmy dom Gorylom Grauera! 


Trudną sytuację goryli od lat stara się poprawić organizacja GRACE (Gorilla Rehabilitation and Conservation Education). Aktywiści stworzyli wyjątkowe sanktuarium dla najmłodszych gorylątek, osieroconych przez kłusowników. Ratowane młode są zazwyczaj przerażone i straumatyzowane doświadczeniem śmierci rodzica.Ponadto, GRACE współpracuje lokalnymi społecznościami kongijskimi w celu edukacji i promocji ochrony dzikich goryli i ich siedlisk. Kobiety i młodzież to najbardziej zaangażowane ogniwa w budowaniu nowej, bezpieczniejszej przestrzeni. 

x8X4l2fZQMg4NX9m.pngGoryle to bardzo wrażliwe i emocjonalnie inteligentne stworzenia, dla których rodzinne więzy są niezwykle ważne. Z tego też powodu, członkowie organizacji nie tylko ratują młode goryle, ale przeprowadzają je przez rehabilitację, pozwalającą im na powrót do naturalnego środowiska, na znalezienie nowej rodziny. 


Najlepszym sposobem na zatrzymanie tej katastrofy byłoby przywrócenie gorylom bezpieczeństwa. Spowodować to może jedynie wycofanie się z lasów człowieka – zadanie arcytrudne. Zapotrzebowanie na minerały z regionu, w którym żyją największe naczelne na ziemi, jest ogromna. Na szczęście, w swojej ekspansywności znajdujemy niekiedy sposoby na redukcję części szkód. Jednym z nich jest recykling. W niemal każdym domu jakąś z szuflad prawdopodobnie zajmują stare, nieużywane telefony. Mimo ich znikomej funkcjonalności, dalej chowają w sobie te minerały, za które giną Goryle Grauera. 


Recycling, który ratuje życie


Już niedługo w Zoo staną pojemniki na telefony komórkowe!

Apelujemy więc o odkurzenie właśnie takowych szuflad, a następnie o dostarczenie do naszego Zoo wszelkich znalezionych tam telefonów komórkowych. My dostarczymy je do miejsca, w którym zostaną poddane recyklingowi, a później posłużą do produkcji nowych urządzeń. Wierzymy, że zmniejszy to zapotrzebowanie na kolejne kopalnie, których istnienie zagraża istnieniu innym – tak bliskim nam stworzeniom.

Więcej informacji: panda.zoo.waw.pl/telefony-komórkowe.html

L3UpEF9ttLmo3JpZ.png


Pomoc nagradzamy!

Wraz z naszym Ogrodem Zoologicznym przewidzieliśmy szereg niecodziennych nagród za hojne wpłaty. Weź udział w niezapomnianych wydarzeniach! Na chwilę obecną przygotowaliśmy dla Was: "Zwiedzanie Zoo Melexem", "Romantyczne śniadanie na Madagaskarze” "Nocny spacer po Zoo z Dyrektorem", "Dzień pracy w Zoo", "Spotkanie z żyrafami". Wejdź w zakładkę nagrody/oferty i wybierz coś dla siebie!

RAZEM MOŻEMY RATOWAĆ ŚWIAT!

Fundacja “PANDA”

sOXuGk96kGTesrup.jpg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Spotkanie z żyrafami
Niezapomniane chwile podczas bliskiego spotkania z Justyną, Anastazją, Malawi i Karimem. Podczas wydarzenia będziesz mieć szansę dowiedzieć się od opi...
800 zł

Kupione 1 z 10

Cegiełki i podziękowania
Wycieczka Melexem po Zoo
Chciałbyś zobaczyć zoo z innej perspektywy? Teraz masz szansę na przejażdżkę naszym Pandolino po całym terenie Ogrodu. Za kierownicą będzie do dyspozy...
1000 zł

Dostępne 10 szt.

Cegiełki i podziękowania
Dzień pracy w Zoo
Jesteś gotów na dreszczyk emocji?Zapoznaj się z pracą opiekuna zwierząt od zaplecza wiwarium. Dzień rozpoczniesz od szkolenia BHP i zapoznania się ze ...
1500 zł

Kupione 1 z 5

Cegiełki i podziękowania
Romantyczne śniadanie na Madagaskarze
Chciałbyś zorganizować oryginalną randkę? Przeprosić swoją drugą połówkę, ale nie masz na to pomysłu? A może marzą Ci się zaręczyny w niepowtarzalny s...

Cena wywoławcza

1500 zł
Koniec za 2 miesiące!
Cegiełki i podziękowania
Kolacja w akwarium dla dwojga
To miejsce jest przez wielu uważane za najbardziej klimatyczne miejsce w naszym Zoo. A co powiesz na to, że możesz mieć je tylko dla siebie? Przygotow...
2000 zł

Dostępne 5 szt.

Cegiełki i podziękowania
Wieczorny spacer śladami zwierząt z Dyrektorem Zoo
Niektórzy z mieszkańców naszego zoo prowadzą nocny tryb życia, którego nie można zaobserwować w regularnych godzinach otwarcia ogrodu. Poznaj ich najs...
2000 zł

Dostępne 5 szt.

Wpłaty 6

DP
Damian Piotrowski
1 000 zł
MM
Marta
100 zł
MW
Mateusz
50 zł
JW
Joanna Wierzbicka
1 500 zł
EK
Ewelina Krzemińska
100 zł
MK
POD FILAREM
815 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków