id: rbdtxb

MANRESA - postaw z nami 12 kroków ku pełni życia

MANRESA - postaw z nami 12 kroków ku pełni życia

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 168 898 zrzutek i zebrali 1 217 390 105 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wesprzyj program stypendialny Programu 12 kroków i podaj pomocną dłoń osobom w kryzysie. Od lat, jako Manresa – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej pomagamy wychodzić z kryzysów.

Kiedy nagle wali się Twój świat, nie masz sił opracowywać planu wyjścia z trudności. Widzisz tylko swój ból i czujesz niemoc. Myślisz tylko o tym, by ktoś naprawił to, co się zawaliło, dał siłę i pokazał kierunek, w którym masz stawiać kolejne kroki...

Program 12 kroków jest odpowiedzią na taką właśnie potrzebę

każdego człowieka, który potrzebuje wsparcia w trudnych chwilach swojego życia. W ramach programu tworzymy grupę wsparcia, która pod profesjonalną i empatyczną opieką terapeuty umacnia uczestników w walce z trudnościami.

Stań się wsparciem dla osób przeżywających kryzysy i pomóż im przejść 12 kroków ku pełni życia!

Pomóż przejść

12 kroków

Program 12 kroków to program terapeutyczno-rozwojowy dla osób w kryzysach i przeżywających trudności życiowe. Regularne grupowe spotkania z terapeutą dają im siłę, wyposażają w wiedzę i kompetencje życiowe, a przede wszystkim są drogą do lepszego poznania i zrozumienia siebie. W czasie spotkań podejmujemy również refleksję nad tekstami biblijnymi, które są drogowskazami na naszej drodze.

Program pomógł już wielu osobom. Chcemy, aby każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, mógł z niej skorzystać. Dlatego otwieramy fundusz stypendialny dla Programu 12 kroków, który finansowo będzie zabezpieczał osoby, nie będące w stanie w części lub całości pokryć kosztów pomocy. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której potrzebujący wsparcia nie otrzyma go jedynie ze względu na brak pieniędzy.

Co więcej, często trudności duchowe, emocjonalne i psychiczne, które przeżywają osoby przychodzące do nas, utrudniają uzyskanie satysfakcjonującej pracy, by sami mogli pokryć koszty udziału w Programie. W konsekwencji nie otrzymują niezbędnej pomocy. Błędne koło. Możesz je przerwać. Dlatego tak bardzo liczymy na Twoje dobre i hojne serce. Twoja wpłata pozwoli objąć pomocą kolejne osoby. Dzięki temu mają oni większą szansę na powrót do zdrowia i pięknego życia.

świadectwo

Program 12 kroków okazał się drogą uzdrowienia dla Uczestniczki, która w swoim świadectwie mówi tak:

Program 12 Kroków szukał mnie kilka lat. Czekał na mnie. W połowie życia zawalił się mój układany przez ponad trzydzieści lat świat. Kiedy myślałam, że sobie poradziłam z życiowym kryzysem i ciemnością depresji, że odzyskałam panowanie nad swoim losem, przyszedł mail: czeka miejsce w grupie Manresa. Przez pierwsze miesiące byłam do głębi serca przekonana, że ja nie pasuję do tych wszystkich pogruchotanych ludzi, ponieważ jestem silna i sprawcza i tylko chwilowo straciłam kontrolę, że program nie dla mnie. Ale zostałam.

Stopniowo, pomału, w rytmie codziennego życia, spraw zawodowych i rodzinnych wypełniających moją codzienność, odkrywałam inną siebie. Niekoniecznie lepszą niestety. Stopniowo docierało do mnie, że osoba, którą przyzwyczaiłam się nazywać sobą jest jakoś zakłamana i oddzielona od innych szklaną szybą. Krokowa droga do poznania tej prawdziwszej mnie była trudna, niewolna od lęku czy dam radę udźwignąć ciężar krzywd i urazów, które odebrałam od bliskich i które sama wyrządziłam innym. Za każdym razem, kiedy praca nad sobą prowadziła na krawędź zwątpienia, program 12 kroków uczył patrzeć na siebie oczami miłosiernego Boga.

Kroki nauczyły mnie wybaczania innym, 77 razy, znów na nowo akceptować słabości, swoje i zadanych mi do kochania ludzi. Nigdy wcześniej nie przyszłoby mi do głowy, że to daje poczucie wolności i bliskości w relacjach. 12 Kroków poszerzyło mi serce, było i pozostanie drogą ku pełni życia.

jak zmienisz świat?

Wpłacając na fundusz stypendialny dla Programu 12 kroków podajesz osobom w kryzysach pomocną dłoń i stajesz się ich oparciem.

Pomagasz osobom, które:

są uwikłane w uzależnienia osobiste lub osób im bliskich,

zmagają się z konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi,

z zaniżoną samooceną,

z tendencją do izolowania się,

są zależne, szukające uznania za wszelką cenę,

przeżywają lęki,

dające się łatwo zastraszyć,

uwikłane są w toksyczne relacje interpersonalne,

są przesadnie odpowiedzialne lub wcale nieodpowiedzialne,

zostały zranione w dzieciństwie,

posiadają nadmierną potrzebę kontroli,

mają trudności w realizacji swoich zamierzeń od początku do końca,

pragną zmiany swojego życia na lepsze,

szukają pogłębienia swojej osobistej relacji z Bogiem.

Wpłacając na fundusz stypendialny pomagasz nam pokryć niezbędne koszty.

Jedna edycja Programu 12 kroków trwa ok. 2 lat. Regularnie co tydzień grupa uczestników spotyka się z psychologiem, który towarzyszy im w pracy nad sobą. Zespół specjalistów tworzą:

Agnieszka Banaś

Terapeuta 12 kroków, Założycielka Manresy; organizatorka pierwszej grupy programu "12 kroków ku pełni życia" w Krakowie.

Od 7 lat prowadzi grupy towarzysząc ich uczestnikom przezwyciężać życiowe trudności. Ze zaangażowaniem pomaga Krokowiczom odzyskiwać wiarę we własne siły oraz poczucie własnej wartości.

Alicja Kmietowicz - Synowiec

Terapeuta 12 kroków. Założycielka Manresy. Od 7 lat zaangażowana w pracę w grupach 12 krokowych. Uczestnikom Programu pomaga kroczyć drogą ku wolności wewnętrznej. W swojej pracy jest świadkiem wielu zmian życiowych, których doświadczają uczestnicy .

Michał Kuś

Terapeuta 12 kroków. Współzałożyciel Manresy – gdzie prowadzi warsztaty 12 kroków ku pełni życia. Zafascynowany integralną koncepcją człowieka jako jedności fizyczno-psychiczno-duchowej. Z pasją pomaga odnaleźć drogę rozwoju osobom w kryzysie i towarzyszy im na ścieżce odzyskiwania pełnego zdrowia w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym.

o. Tadeusz Kukułka SJ

Jezuita, kierownik duchowy, Dyrektor i opiekun Duchowy Manresy.

Dołącz do nas i razem postawmy 12 kroków ku pełni życia! Dziękujemy za Twoją dobroć!

Zrzutka stworzona przez Manresę - Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, zajrzyj na naszą stronę Manresy.

A jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas!

[email protected]

Każdą darowiznę na naszą rzecz możesz odliczyć od podatku - jako kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 61

GA
M&K
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
900 zł
 
Dane ukryte
900 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
600 zł
AF
Barbara
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PS
Paweł Szeptyński
200 zł
KT
Konrad T Konczewski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • PR
    Pat Rey

    Takie dzieło trzeba wspierać ! Naprawiając nas siebie zmieniamy życie na lepsze !