id: rbyt35

Prawdziwe tournée - teatr z seniorami wyrusza w świat

Prawdziwe tournée - teatr z seniorami wyrusza w świat

Nasi użytkownicy założyli 1 177 889 zrzutek i zebrali 1 230 956 230 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Spektakl i wyjazd seniorów z Suwalskiego Klubu Seniora do Warszawy i Częstochowy,

dwa występy w dwóch miastach Polski - dla nas to prawdziwe tournée!


Robimy teatr społeczny i marzymy, by nasz spektakl ujrzał światło dzienne i świat :)


Zbieramy środki na stworzenie spektaklu: przygotowanie i nagranie autorskiej muzyki i choreografii, honoraria dla zaproszonych do współpracy artystów, scenografię oraz koszty wyjazdu i pokazów spektaklu w Warszawie i Częstochowie.


Praca nad obecnym spektaklem "Tańce na róże" jest próbą pochylenia się nad tematem kobiecości, sięgamy do autentycznych doświadczeń bycia kobietą w różnych okresach życia. Na etapie zbierania materiałów, posiłkowaliśmy się własnymi wspomnieniami, dotyczyły one m.in zależności córki od matki, wagi pierwszych związków damsko-męskich i innych relacji, w tym damsko-damskich, poczucia (lub jego braku) własnej atrakcyjności, stereotypowego spojrzenia na starość i w końcu odnajdywania immanentnego piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów.


W planach jest występ dla publiczności w Warszawie i w Częstochowie. Będzie to też okazja do integracji z innymi środowiskami senioralnymi, wymiany doświadczeń i przygodę.

Partnerami w projekcie będą Rodzinne Ogródki Działkowe w Kajetanach k. Warszawy; Dom Kultury Praga, Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, Dom Pomocy Społecznej i Klub Seniora w Częstochowie.


Grupa teatralna działa przy Suwalskim Klubie Seniora , prowadzonym przez Stowarzyszenie "Nie Po Drodze" od 2016 roku. Skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 r. życia, którzy w międzypokoleniowym gronie, z pomocą młodych animatorów doświadczają teatru, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mając okazję do pracy z ciałem, głosem i scenicznymi partnerami. Poznają siebie w nowych sytuacjach. Na tapetę teatralnych poszukiwań biorą aktualne i ważne dla nich tematy. Spełniają swoje marzenia.

W 2017 r powstał teatru cieni powstał spektakl "Matka Słońca", który pokazaliśmy w Przedszkolu nr IV oraz w Suwalskim Klubie Seniora. W 2019 r. stworzyliśmy lalkarską adaptację "Legendy o Egli", zaprezentowaliśmy ją w Domu Pomocy Społecznej "Kalina" i Suwalskim Klubie Seniora oraz dla wychowanków suwalskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

W 2018 r. stworzyliśmy spektakl w konwencji Teatru Forum pt. "Życie Beztlenowe". Zaprezentowaliśmy go suwalskiej publiczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, III Liceum Ogólnokształcącego, oraz społeczności skupionej wokół Suwalskiego Klubu Seniora. Do dziś wspominamy także z poczuciem wielkiego sukcesu występ w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" w Warszawie, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze".


Niech teatr, muzyka i młodość poniosą nas w świat! Pomożecie?

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 122

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków