id: rbyt35

Prawdziwe tournée - teatr z seniorami wyrusza w świat

Prawdziwe tournée - teatr z seniorami wyrusza w świat

Nasi użytkownicy założyli 979 063 zrzutki i zebrali 999 281 502 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Spektakl i wyjazd seniorów z Suwalskiego Klubu Seniora do Warszawy i Częstochowy,

dwa występy w dwóch miastach Polski - dla nas to prawdziwe tournée!


Robimy teatr społeczny i marzymy, by nasz spektakl ujrzał światło dzienne i świat :)


Zbieramy środki na stworzenie spektaklu: przygotowanie i nagranie autorskiej muzyki i choreografii, honoraria dla zaproszonych do współpracy artystów, scenografię oraz koszty wyjazdu i pokazów spektaklu w Warszawie i Częstochowie.


Praca nad obecnym spektaklem "Tańce na róże" jest próbą pochylenia się nad tematem kobiecości, sięgamy do autentycznych doświadczeń bycia kobietą w różnych okresach życia. Na etapie zbierania materiałów, posiłkowaliśmy się własnymi wspomnieniami, dotyczyły one m.in zależności córki od matki, wagi pierwszych związków damsko-męskich i innych relacji, w tym damsko-damskich, poczucia (lub jego braku) własnej atrakcyjności, stereotypowego spojrzenia na starość i w końcu odnajdywania immanentnego piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów.


W planach jest występ dla publiczności w Warszawie i w Częstochowie. Będzie to też okazja do integracji z innymi środowiskami senioralnymi, wymiany doświadczeń i przygodę.

Partnerami w projekcie będą Rodzinne Ogródki Działkowe w Kajetanach k. Warszawy; Dom Kultury Praga, Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, Dom Pomocy Społecznej i Klub Seniora w Częstochowie.


Grupa teatralna działa przy Suwalskim Klubie Seniora , prowadzonym przez Stowarzyszenie "Nie Po Drodze" od 2016 roku. Skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 r. życia, którzy w międzypokoleniowym gronie, z pomocą młodych animatorów doświadczają teatru, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mając okazję do pracy z ciałem, głosem i scenicznymi partnerami. Poznają siebie w nowych sytuacjach. Na tapetę teatralnych poszukiwań biorą aktualne i ważne dla nich tematy. Spełniają swoje marzenia.

W 2017 r powstał teatru cieni powstał spektakl "Matka Słońca", który pokazaliśmy w Przedszkolu nr IV oraz w Suwalskim Klubie Seniora. W 2019 r. stworzyliśmy lalkarską adaptację "Legendy o Egli", zaprezentowaliśmy ją w Domu Pomocy Społecznej "Kalina" i Suwalskim Klubie Seniora oraz dla wychowanków suwalskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

W 2018 r. stworzyliśmy spektakl w konwencji Teatru Forum pt. "Życie Beztlenowe". Zaprezentowaliśmy go suwalskiej publiczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, III Liceum Ogólnokształcącego, oraz społeczności skupionej wokół Suwalskiego Klubu Seniora. Do dziś wspominamy także z poczuciem wielkiego sukcesu występ w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" w Warszawie, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze".


Niech teatr, muzyka i młodość poniosą nas w świat! Pomożecie?

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 122

BA
Barbara
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AD
Anna Dorota Halicka
50 zł
ID
Iwona Dzięgielewska
70 zł
IN
Bart
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
HB
Halina B
20 zł
AP
Anna Pukas
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków