Chór Kameralny SIRENES - wydanie płyty
Chór Kameralny SIRENES - wydanie płyty
Nasi użytkownicy założyli 1 277 916 zrzutek i zebrali 1 493 918 747 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Wierzymy, że kultura i sztuka są szczególnie predestynowane do nieustannego inicjowania dyskusji na tematy ważne dla społeczeństwa. Jednym z nich, silnie obecnym w przestrzeni publicznej, jest odmieniany przez wszystkie przypadki patriotyzm i towarzyszące mu wartości takie jak wolność, godność i solidarność.
Skąd pomysł na płytę?
Pomysł na projekt zrodził się wraz z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszym celem było zachęcenie do refleksji nad współczesnym pojmowaniem i odczuwaniem pojęć takich jak niepodległość, godność, wolność, patriotyzm. Wykonanie pieśni wojennych przez chór żeński było pytaniem o miejsce kobiet w rozważaniach o bohaterstwie, tęsknocie, stracie.
Dlaczego chcemy wrócić do tego projektu?
Po kilku latach, w trakcie trwającej od ponad dwóch lat wojny w Ukrainie, chcemy ponownie zadać pytania o sens walki, współczesny wymiar patriotyzmu i miejsce kobiet w dyskursie wojennym. Przyjrzeć się uczuciom, potrzebom i dylematom, które w kobietach wywołuje dramat jakim jest wojna. To potrzeba wolności, poczucie godności, solidarność, rezygnacja, smutek, strata, gniew...
Jaki materiał wydamy?
Fundacja Sirenes zamówiła u polskich kompozytorów współczesne opracowania bardziej i mniej znanych pieśni patriotycznych, legionowych i wojennych. Wśród nich znajdziecie: "Hej chłopcy, bagnet na broń!", "Deszcz jesienny", "Rozkwitały pąki białych róż", a także "Bywaj dziewczę zdrowe" z fragmentem tekstu "niepodległość Polski to twoja rywalka", czy też "O mój rozmarynie", w którym znajdziecie cytat muzyczny z utworu "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C.
Premiera utworów miała miejsce jesienią 2019 roku. Koncerty odbyły się w Warszawie w Centrum Kultury Łowicka, Muzeum Warszawskiej Pragi i Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab - pierwszej i jedynej w Polsce stałej scenie dla muzyki nowej.
Chór Kameralny SIRENES istnieje od września 2015 roku, choć tworzące go wokalistki znają się i śpiewają razem od kilkunastu, a niektóre nawet od kilkudziesięciu lat. Na działalność chóru składają się typowo chóralne aktywności, takie jak samodzielne koncerty, nagrania i udział w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Chór chętnie występuje także z innymi zespołami, angażuje się w działalność charytatywną, bierze udział w projektach z wykonawcami różnych stylów muzycznych. Zespół ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów polskich i zagranicznych różnych epok, o tematyce zarówno sakralnej jak i świeckiej. Od września 2016 roku chór jest prowadzony przez Fundację Sirenes. Od 2023 roku siedzibą Chóru Kameralnego SIRENES jest Hashtag Lab – Przestrzeń Muzyki Współczesnej w Warszawie.
Magdalena Gruziel – dyrygentka, korepetytorka śpiewu, pedagożka. Absolwentka rytmiki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2015 roku wykłada na specjalności “pedagogika baletowa” na Wydziale Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zawodowo związana jest z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie.
Śpiewała w różnych chórach i zespołach wokalnych, m.in. w Chórze Alla Polacca pod dyrekcją Sabiny Włodarskiej, w Polskim Chórze Jeunesses Musicales pod dyrekcją Ewy Strusińskiej, w Zespole Wokalnym Musica Aeterna pod dyrekcją Andrzeja Borzyma jr., w chórze Varsoviae Regii Cantores pod dyrekcją Joanny Malugi. Brała udział w wielu konkursach i koncertach w kraju i za granicą, m.in. Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i USA.
Występowała m.in. na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej, Studia Koncertowego Polskiego Radia. Brała udział w nagraniach płyt CD wydanych m. in. przez Fundację Alla Polacca, DUX i Acte Prealable (nominacja do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w 2000 r.).
Od 2015 roku jest dyrygentką i dyrektorką artystyczną Chóru Kameralnego SIRENES. Współpracuje z Chórem SGGW w Warszawie i Chórem VRC jako specjalistka ds. emisji głosu. Prowadziła warsztaty w ramach projektów Akademii Chóralnej realizowanej przez Narodowe Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Lokalizacja
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
Emisja głosu z Magdaleną Gruziel (1h)
250 zł
Kupione 1 z 3
Oprawa Twojej uroczystości w wykonaniu Chóru Kameralnego SIRENES
1500 zł
Kupione 1 z 3
Pakiet Syreny
150 zł
Dostępne 20 szt.
Trzymam kciuki!!!! Art w muzyce leczy duszę!!!
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!!!
Trzymam kciuki :)
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!!!
Trzymam kciuki, niezwykła i oryginalna aranżacja
Bardzo dziękujemy! Pozdrawiamy :)