id: rc3fnu

wyGRAJMY lepszą przyszłość dla JULKI

wyGRAJMY lepszą przyszłość dla JULKI

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
60 900 zł 
z 25 000 zł
243%

Aktualności1

  • Julka zakończyła 23 cykle radioterapii, jednak 83% zabitych komórek nowotworowych w wyciętym guzie to za mało, aby zakończyć leczenie. Dlatego podjęto decyzję o podaniu leku Pazopanib, który obecnie nie jest refundowany, a jego koszt to około 60 tysięcy złotych (jedna tabletka dziennie przez rok). Lek ten ma zapobiegać przerzutom i zastąpić chemioterapię podtrzymującą, która nie jest aż tak skuteczna i mogłaby wyniszczyć organizm. Jest to lek uczulający, dlatego ważne jest, aby stosować najlepsze kosmetyki hipoalergiczne, jak i zwracać uwagę na materiały z jakich są produkowane ubrania i rzeczy codziennego użytku.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej organizuje internetowy koncert charytatywny, połączony ze zbiórką pieniężną dla naszej koleżanki Julki - uczennicy klasy szóstej. Poniżej przedstawiamy krótką historię jej choroby.

Julia ma 12 lat. W 2014 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości - Mięsak Ewinga. Przeszła 15 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii oraz operację wycięcia guza i wstawienia endoprotezy kości udowej oraz stawu biodrowego. Dzięki intensywnej rehabilitacji Julka szybko stanęła na własnych nogach. Co 6 tygodni endoproteza kości udowej jest wydłużana, ale na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, jest to prawie bezbolesne. W lipcu 2020 roku nowotwór przerzucił się do kości ramiennej, co było dla wszystkich szokiem, ponieważ wcześniejsze badania na to nie wskazywały. Ponownie przeszła 6 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii i operację wycięcia guza oraz wstawienia endoprotezy kości ramiennej i stawu ramiennego. Julka za kilka dni rozpocznie 5-tygodniową radioterapię i lekarze podejmą decyzję co dalej...

Zebrane środki pomogą sfinansować dalsze leczenie oraz długotrwałą rehabilitację.

Dlatego prosimy o wsparcie, dzięki któremu Julia otrzyma lepszą sprawność i przyszłość.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 404

MI
Magda i Piotrek
300 zł
MT
Jakub Tubek
300 zł
MT
Maria Tubek
300 zł
 
Dane ukryte
370 zł
BG
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
TW
Sylwester Wiecha
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

752 809 zrzutek

i zebrali

543 379 255 zł

A ty na co dziś zbierasz?