id: rc3fnu

wyGRAJMY lepszą przyszłość dla JULKI

wyGRAJMY lepszą przyszłość dla JULKI

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
60 900 zł z 25 000 zł
243%

Aktualności1

  • Julka zakończyła 23 cykle radioterapii, jednak 83% zabitych komórek nowotworowych w wyciętym guzie to za mało, aby zakończyć leczenie. Dlatego podjęto decyzję o podaniu leku Pazopanib, który obecnie nie jest refundowany, a jego koszt to około 60 tysięcy złotych (jedna tabletka dziennie przez rok). Lek ten ma zapobiegać przerzutom i zastąpić chemioterapię podtrzymującą, która nie jest aż tak skuteczna i mogłaby wyniszczyć organizm. Jest to lek uczulający, dlatego ważne jest, aby stosować najlepsze kosmetyki hipoalergiczne, jak i zwracać uwagę na materiały z jakich są produkowane ubrania i rzeczy codziennego użytku.

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej organizuje internetowy koncert charytatywny, połączony ze zbiórką pieniężną dla naszej koleżanki Julki - uczennicy klasy szóstej. Poniżej przedstawiamy krótką historię jej choroby.

Julia ma 12 lat. W 2014 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości - Mięsak Ewinga. Przeszła 15 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii oraz operację wycięcia guza i wstawienia endoprotezy kości udowej oraz stawu biodrowego. Dzięki intensywnej rehabilitacji Julka szybko stanęła na własnych nogach. Co 6 tygodni endoproteza kości udowej jest wydłużana, ale na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, jest to prawie bezbolesne. W lipcu 2020 roku nowotwór przerzucił się do kości ramiennej, co było dla wszystkich szokiem, ponieważ wcześniejsze badania na to nie wskazywały. Ponownie przeszła 6 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii i operację wycięcia guza oraz wstawienia endoprotezy kości ramiennej i stawu ramiennego. Julka za kilka dni rozpocznie 5-tygodniową radioterapię i lekarze podejmą decyzję co dalej...

Zebrane środki pomogą sfinansować dalsze leczenie oraz długotrwałą rehabilitację.

Dlatego prosimy o wsparcie, dzięki któremu Julia otrzyma lepszą sprawność i przyszłość.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 404

MI
Magda i Piotrek
300 zł
J
Jakub Tubek
300 zł
M
Maria Tubek
300 zł
 
Dane ukryte
370 zł
U
UCZNIOWIE KLASY 6 B WRAZ Z RODZICAMI
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
S
Sylwester Wiecha
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

703 213 zrzutek

i zebrali

472 250 468 zł

A ty na co dziś zbierasz?