id: rcatjd

Bus dla "Takich Samych" do przesuwania granic własnych możliwości

Bus dla "Takich Samych" do przesuwania granic własnych możliwości

Nasi użytkownicy założyli 1 168 724 zrzutki i zebrali 1 217 126 467 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo

Mamy świadomość, że ocean potrzeb ludzkich jest ogromny. Nie mamy stałych źródeł utrzymania, więc sami bardzo często zmuszeni jesteśmy wyciągać rękę o pomoc i gdyby nie empatia wielu ludzi swoją działalność nasze stowarzyszenie musiałoby przerwać zanim ją dobrze zaczęło. Mimo przeszkód - większych i mniejszych - trwamy już 20 lat i pomagamy coraz większemu gronu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. 

  Zakres usług, które oferujemy naszym podopiecznym zmienia się, dostosowujemy je do ich aktualnych potrzeb z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności z którą się mierzą, odpowiednio do wieku.

   Naszą prośbę kierujemy do osób, które zechciałyby wesprzeć Stowarzyszenie opiekujące się niepełnosprawnymi, którzy zbyt często w naszym społeczeństwie bywają „niewidzialni”.

  

Nazywamy się „TACY SAMI".

h6cc29a3e9e4d7e7.jpgJesteśmy rodziną, ale taką specyficzną. Połączyła nas niepełnosprawność naszych dzieci i zamieszkanie w małym, przygranicznym miasteczku, bez perspektyw na lepsze życie dla naszych pociech. Jak wiadomo każdy rodzic chce najlepiej dla swoich dzieci, więc zakasaliśmy rękawy i przeszliśmy do działania skupiając się wokół Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych TACY SAMI w Głubczycach. To właśnie tam otworzyliśmy „Lokalne Centrum Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży”, w którym przez 6 dni w tygodniu zapewniamy wieloprofilową rehabilitację.

Mamy swoje miejsce na ziemi, nasze 160 m2, 5 gabinetów terapeutycznych, kuchnię, kącik socjalny, jest miejsce do pracy z naszymi dziećmi dla terapeutów i wolontariuszy. My jako rodzice mamy gdzie szukać pomocy i wsparcia, bo nikt tak nie zrozumie drugiego człowieka jak druga osoba, która zmaga się z tym samym. Niby dobrze, więc w czym problem?

Potrzebujemy sprawny samochód na usprawnienie i zwiększenie częstotliwości naszych działań z niepełnosprawnymi dziećmi. 

Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu zbiórki na 9-osobowy samochód. Działając wspólnie mamy szansę zebrać kwotę niezbędną na zakup nowego samochodu, przy dofinansiwaniu zakupu ze środków PFRON.

80.000 zł to minimalny wkład własny, który musimy posiadać, aby móc złożyć wniosek o dofinansowanie.

t0efd1a9f59d6532.jpg

Nie chcemy pozwolić, by nasi podopieczni byli zamknięci w czterech ścianach swoich domów. Chcemy mobilizować ich do aktywności! Stymulować podczas wycieczek bliższych i dalszych, organizować kameralne wyjazdy do kina, teatru oddalonego od nas o 45 km, zachęcać do poznawania bogatego dziedzictwa kulturalnego Opolszczyzny, umożliwiać uczestnictwo w życiu lokalnym. Musimy zrobić realny krok w kierunku przeciwdziałaniu wykluczeniu.

Pokonaliśmy brak wiary otoczenia w naszą misję, własnoręcznie wyremontowaliśmy zdewastowany budynek, wyposażyliśmy go w niezbędne sprzęty. Kto był z nami od początku wie, że dokonaliśmy niemożliwego!


kf6efcd99f4dfaa8.jpg             

 Żarliwie pragniemy, aby nasi podopieczni byli mobilni, widzialni, aby mogli korzystać pełnymi garściami z lokalnych imprez, targów, warsztatów, które często są bezpłatne, a "jedyną" barierą jest transport.

             Brak własnego pojazdu ogranicza. Zmusza do rezygnacji, potęguje bierność. I na fali rozgoryczenia, że znów musimy odmówić zaproszenia, że po raz kolejny nie możemy uczestniczyć w atrakcyjnym wydarzeniu pewnego dnia pojawiła się w naszych głowach myśl, marzenie o własnym busie… POMOŻESZ JE SPEŁNIĆ?

Dzięki niemu nasi podopieczni zobaczą więcej i sami staną się "widoczni" i w końcu będą niezależni od innych.

 

Nawet najmniejsze wsparcie finansowe pomoże, przybliży nas do celu. Razem sprawimy, że jeszcze więcej dzieci będzie miało możliwość zasmakować frajdy z podróży, odkrywania tajemniczych zakątków Opolszczyzny, odkrywania nowych pasji i zaznania tak, potrzebnych wszystkim chwil szczęścia i relaksu. 

 

Ludziom dobrej woli podajemy numer konta lub zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami:

tel. 512 438 433 lub 601 341 199.

 

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych  „TACY SAMI”

ul. Chrobrego 22, 48-100 Głubczyce

Konto bankowe: nr 25 2030 0045 1110 0000 0225 9270 tytułem: BUS

 

Koszt busa to około 170 000 PLN. Część może zostać sfinansowana ze środków PFRON, zbieramy na wkład własny.

Wierzymy, że dzięki takim darczyńcom jak Ty, uda nam się zebrać potrzebną kwotę.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

v65f6e114aa5be34.jpg 

Jeśli nie możesz nas wesprzeć, a chcesz pomóc to prosimy o udostępnienie naszej zbiórki w Internecie.


Naszą działaność została pokazana w TVP Opole materiał tutaj: https://opole.tvp.pl/23590165/ludzie-sprawy-historie Sedecznie zachęcamy do obejrzenia.

 

Więcej o nas na stronie stowarzyszenia  www.tacy-sami.org   lub na profilu FB  https://www.facebook.com/pages/tacy-samiorg/286082438165413 


s5405eb341248c93.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 72

 
Dane ukryte
1 400 zł
WZ
Wiesław Zięcina
100 zł
EL
Ewa
50 zł
KH
Krzysztof Hajda
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JM
Justyna
50 zł
BP
Bronisława Pawlik
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!