id: rcbjyx

Walczymy z głodem w Afryce!

Walczymy z głodem w Afryce!

Nasi użytkownicy założyli 1 017 016 zrzutek i zebrali 1 066 112 906 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani, w połowie stycznia 2023 roku, zwróciła się do nas z PILNĄ PROŚBĄ O POMOC s. Rut Ciesielska - misjonarka w Tanzanii "...na zakup żywności do Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga. Ze względu na panującą suszę, nie zdołaliśmy obsiać pola. Z dnia na dzień zwiększa się także inflacja, co powoduje, że w lutym nie będzie nas stać na zakup podstawowych produktów żywnościowych. Kolejny raz z nadzieją zwracamy się o pomoc do Fundacji Dzieci Afryki".


  W związku z powyższym postanowiliśmy przekazać dotąd zgromadzone środki 1.850 zł na pilny zakup żywności, ale zbiórka trwa nadal.


  Produkty żywnościowe dla dzieci z sierocińca można zakupić bezpośrednio w Markecie Dzieci Afryki.


  UabtLSP57RG1V1Zz.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

we25aaee5fb4b26f.jpeg

Wojna w Ukrainie powoduje ryzyko głodu w Afryce. Nasz wschodni sąsiad jest jednym z największych na świecie producentów żywności. Dziś ma ogromne trudności z eksportem zboża a to przyspiesza widmo głodu w krajach rozwijających się. Kryzys może trwać przez kilka lat, przynosząc ubogim cierpienie i śmierć, zwłaszcza tym najsłabszym… dzieciom.


Musimy zareagować! W duchu chrześcijańskiej miłości i zwykłej ludzkiej solidarności. Musimy działać! Politycy, by zakończyć działania wojenne w Ukrainie, umożliwiając rolnikom prace na polu oraz odblokowując porty na Morzu Czarnym, rządy oraz organizacje pozarządowe, by uruchomić dodatkowe środki finansowe na łagodzenie skutków głodu.


„Eliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu” oraz „niesienie pomocy humanitarnej” to nadrzędne cele statutowe Fundacji Dzieci Afryki. Korzystając z 13. letniego doświadczenia działalności w Afryce oraz ze sprawdzonych i zaufanych kontaktów jesteśmy w stanie dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki współpracy z polskimi misjonarzami oraz sprawdzonymi lokalnymi partnerami, którzy są gwarantami dobrze wykorzystanych środków (bez pośredników), możemy pomóc w zaspakajaniu podstawowych potrzeb żywnościowych dzieci i ubogich rodzin.


Apelujemy do Ludzi Pięknych Serc o włączenie się w dzieło walki z głodem. Cel 13.500 zł dla ubogich w Bukanga w Tanzanii, we współpracy z Siostrami Dobrych Samarytanek.


Dziękujemy pięknie!


lZWDmgFc1R2243ig.jpgFundacja DZIECI AFRYKI (KRS 0000331212)


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Małgorzata Zdunek
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MM
MATEUSZ MUSIAL
SS
Stefania Szczepaniec
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!