id: rdnccf

Mulan - dramat kociego dziecka

Mulan - dramat kociego dziecka

Nasi użytkownicy założyli 1 166 614 zrzutek i zebrali 1 213 306 145 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mulan


Maleńka koteczka jeszcze dobrze nie zaczęła życia, a już ją mocno poturbowało.

Sprawmy by historia kociego dramatu miała szczęśliwe zakończenie.

UWFxupeq9VDgKFbX.jpgKońcówka zimy, już czuć pierwsze promienie wiosny, dzień pomału dobiegał końca, gdy do furtki ledwo dotarło kocie maleństwo. I od razu głośno miałcząc rozpoczęło wołanie o pomoc. Na szczęście się udało, grono osób które nie potrafiły przejść obojętnie obok kociej krzywdy wzięło na ręce, zapakowało w prowizoryczny, bo kartonowo-ręcznikowy, kojco-transporter zziębnięte i pokaleczone ciałko i zabrali w ciepło biura.


Nie było czasu na robienie zdjęć, rozpoczęło się gwałtowne poszukiwanie pomocy, by odkryć przyczynę i zahamować ból u kociego dziecka. Na jej kolanie straszyła wielka dziura, łapki naznaczone były krwią, tak samo jak pyszczek... Udało się, z ogromną pomocą przyszła gmina. Dla - jak się okazało koteczki - znalazło się miejsce w lecznicy weterynaryjnej, pod czułym okiem weterynarzy. Została nazwana Mulan, ogrzana i nakarmiona z radością dała się badać, dla Niej każdy kontakt z człowiekiem to okazja do przytulania i mruczenia.

Niestety, tu kończy się ta piękna opowieść, fakty okazały się być bardzo brutalne: Najprawdopodobniej w wyniku ataku dużego psa koteczka straciła część uszka, dwa opuszki u przedniej łapki, a najgorsze, że zmiażdżone kolano nie pozwoliło na rekonstrukcję. Musiała stracić łapkę!!

 

Obecnie Mulan dochodzi do siebie po amputacji tylnej łapki, goją się opuszki i najważniejsze rany - te w serduszku. Przed nami jeszcze daleka droga, czekamy na weryfikację czy z nerkami wszystko w porządku, bo na pierwszym USG wyszły niepokojące ich obrazy - ale wtedy ratowanie życia było najważniejsze.

7gIkUDmJvENIgmqY.jpgKruszynka ma zaledwie 2 miesiące, waży tyle co torebka cukru, a każda kosteczka jest doskonale wyczuwalna. Potrzebuje dobrej karmy, by miała siły na rekonwalescencję. Do tego doliczyć trzeba także całą opiekę po operacyjną, kontrole i troskę o jak najlepsze gojenie się ran.

m5dxXCResgBxbJug.jpgZrobimy wszystko by miała szanse na długie życie, w niewychodzącym, spokojnym domu, na kochających kolanach, gdzie czułe dłonie będą kołysać do snu głaskaniem. Ale nim rozpoczniemy poszukiwania tego jedynego domu, potrzebujemy Waszej pomocy, by zadbać o jej zdrowie i szybkie leczenie! Bo wierzymy, że mimo amputacji łapki na Mulan czekają za rogiem już tylko piękne chwile.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 7

17
17-306
100 zł
JO
Jola
50 zł
AG
Agnieszka Joanna
10 zł
CH
Chihuahua
MS
Milla
150 zł
KJ
Katarzyna Jesiotr
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!