id: re56g2

Żeby pchełka nie skakała a robale nie pełzały!

Żeby pchełka nie skakała a robale nie pełzały!

Opis zrzutki

Drap drap!

Wrrrrrrrrrrrr!

Szur szur szur

piiiiiiiiiii

Bz bz bz


Mniej więcej tak brzmi odgłos stada drapiących się kotów. Odgłosów spowodowanych przez inwazje pasożytów, zwanych czule "robalami" nie będę Wam opisywać - pewnie i tak większość osób już je słyszy uszami wyobraźni ;)


kdb108f1d349d616.jpeg

Nie, tak źle u nas nie jest. Każdy zwierzak jest odrobaczany i odpchlany na wejściu, więc nie ma masowych, ciężkich inwazji. Ale wystarczy jedna niedobita pchła czy nicień, by stopniowo problem przechodził z kota na kota i narastał. Dotyczy to również świerzbowców. Dlatego regularne odpchlanie i odrobaczanie zwierząt funkcjonujących w dużych grupach jest koniecznością. Co więcej - nie wystarcza jednokrotne podanie, gdyż część pasożytów może je przeżyć.


Ale jak podać leki w stadzie, gdzie prócz miłych zwierzaków są też dzikusy, które zostały u nas np. dlatego, że nigdy nie odzyskają pełnej sprawności i nie mogą wrócić na wolność? Jedyna w miarę sprawdzająca się metoda to preparaty typu spot-on, które można podać zwierzakowi gdy śpi lub po złapaniu w podbierak. Trzeba je podać jednocześnie wszystkim zwierzętom przebywającym w danym pomieszczeniu.


y4063ee6c8178fa4.jpeg

Musimy niebawem przeprowadzić taką akcję w naszych największych skupiskach kotów. Łącznie jest ich tam około 200. Potrzebujemy minimum 2 dawki, a każda z nich kosztuje (w zależności od preparatu) od 30 do 40 złotych.


Czyli 200 kotów x 2 dawki x 35 złotych.


14 tysięcy złotych.


Sytuacja finansowa Fundacji tej wiosny jest delikatnie mówiąc kiepska. Epidemia nie grozi kotom zachorowaniem, ale wycofała się duża część darczyńców (rozumiemy - sami mają w tej chwili kłopoty...). Efekt jest taki, że z trudnością kupujemy samą karmę, żwir i podstawowe leki.


Zwierzaki potrzebują Twojej pomocy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

K
Kot HULANEK
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
LC
Liliana Chwistek
100 zł
AB
Artur Brzozowski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
Agnieszka K. Szmalki
50 zł
M
Magda
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 924 zrzutki

i zebrali

439 914 846 zł

A ty na co dziś zbierasz?