id: refehr

Na wymarzone studia!

Na wymarzone studia!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 068 548 zrzutek i zebrali 1 165 665 756 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

...

Wiem na pewno, że nadzieja umiera ostatnia i jeśli nie spróbuję, to być może będę tego żałowała.

Czuję się niesamowicie niekomfortowo z tym, że poniekąd "żebram" o pieniądze. To kompletnie nie w moim stylu, ale czas leci, za rogiem "trzydziestka", a mnie nie udało się spełnić marzeń i ambicji o skończeniu studiów prawniczych. Marzyłam o nich odkąd pamiętam. Całą maturę zrobioną mam dokładnie pod ten kierunek. Ba! Byłam już nawet na drugim roku! Niestety moje życie nigdy nie było usłane różami, a bagaż nieprzyjemnych doświadczeń, ciężkiego i traumatycznego dzieciństwa, problemów rodzinnych (m.in. alkoholizm matki)... ciągnie się za mną do dziś. (To dość prywatne i wrażliwe przeżycia, więc piszę mocno ogólnikowo.)

Może powinnam zrobić zrzutkę na opłacanie psychoterapii i leków, które są i pewnie będą ze mną już do końca życia. Otóż nie, ponieważ wbrew pozorom bardzo się staram, by wyjść na prostą, pracuję fizycznie w ciągu tygodnia, wystarcza to na podstawowe ludzkie potrzeby, wynajmowanie pokoju, opłaty i część potrzeb związanych z problemami zdrowotnymi. Niestety nie ma szans, by udało się odłożyć na opłacenie studiów prawniczych w trybie zaocznym. Każdy rok kosztuje dokładnie 6100 zł, a to dla mnie kwota nieosiągalna, zwłaszcza teraz, w czasach pandemii, kryzysu gospodarczego, obniżenia płac, etc.

Wiem, że piszę dość chaotycznie, niespójnie i może nawet niezbyt przekonująco, ale nie jestem dobra w proszeniu o pieniądze, zwłaszcza od obcych ludzi. I pierwszy raz zakładam zrzutkę. Być może są ludzie bardziej potrzebujący , być może są i mniej. Ja wiem czego chcę, co pragnę osiągnąć i postanowiłam dążyć do tego nawet w ten sposób. Jak pisałam na początku, nadzieja umiera ostatnia, a ja bardzo chciałabym spełnić swoje marzenie i ambicje, ukończyć studia prawnicze najlepiej jak to tylko możliwe, a następnie móc zdążyć podzielić się swoją wiedzą z innymi, pomagać, nawet tak, jak być może zrobicie to WY w moim przypadku.

Jeśli ktoś dotarł do końca, to dziękuję. Jeśli ktoś wpłacił choć złotówkę, tym bardziej dziękuję.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.