id: xgk4ht

Rehabilitacja rączki mojego syna

Rehabilitacja rączki mojego syna

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
17 830 zł 
z 18 000 zł
99%
14 dni do końca
367 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nasz trzyletni synek Tadeusz w dniu 3 kwietnia uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, po którym trafił do Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci i Młodzieży GUM z raną szarpaną palców (II-V) prawej ręki po stronie dłoniowej z wyfrezowaniem ścięgien zginaczy. Po natychmiastowej konsultacji lekarskiej – został zakwalifikowany do niezwłocznego leczenia operacyjnego.

Po około 6 tygodniach od operacji - zdjęto opatrunek. Pomimo starań lekarzy nie udało się zrekonstruować ścięgien w paluszkach Tadeusza, ponieważ były zbyt rozszarpane. Rączka na skutek tego nie jest w pełni sprawna, a synek nie ma możliwości zginania paluszków.

By odzyskać jak największą sprawność w dłoni – Tadeusz potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Aktualnie rehabilitujemy Tadzia prywatnie poprzez fizykalną terapię naczyniową metodą Bemer, laseroterapię, masaż wirowy i terapię manualną, na którą Tadzio uczęszcza 2-3 razy w tygodniu. Koszt takiej rehabilitacji, dojazdy i konsultacje przewyższają miesięczny budżet naszej rodziny i nie mamy możliwości kontynuowania leczenia z własnych środków.

W przypadku Tadeuszka bardzo ważny jest czas – im szybsze działanie, tym większa szansa na odzyskanie sprawności w dłoni. W dalszym etapie odzyskiwania zdrowia niezbędna będzie rekonstrukcja lub przeszczep ścięgien. Jednakże by specjaliści mogli ocenić sytuację i wybrać jedną z tych opcji – Tadeusz musi ukończyć pierwszy etap rehabilitacji. Nie ma możliwości wykonania zabiegu rekonstrukcji, jak mięśnie i tkanki będą sztywne, słabe i nierozciągliwe, ponieważ kolejne unieruchomienie paluszków może dać odwrotny efekt.

Ważnym etapem rehabilitacji jest także masaż i laseroterapia blizn, ponieważ są mocno przerostowe i ciężko będzie wykonać na nich powtórny zabieg, a także mogą utrudniać prawidłowy wzrost paluszków.

Ciężko nam określić, jak długo potrwa leczenie i proces rehabilitacji, jednak wiemy jedno – czas w tym przypadku jest najważniejszy. Musimy z całą mocą i dużą częstotliwością rehabilitować nie tylko paluszki, ale również rączkę Tadzia, aby nie doszło do osłabienia mięśni, bo wtedy żaden zabieg nie przywróci pełnej sprawności w dłoni Tadzia. 


Z głębi serca bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc i każdą wpłaconą złotówkę, która daje nadzieję i szansę na odzyskanie zdrowia dla naszego synka.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 367

SY
Sylwia
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PS
Od @w_bajkowym_swiecie
55 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Kinga Kulik
50 zł
BR
Kolega z ławki (gimnazjum, chemia )
100 zł
PM
Patrycja Martins
100 zł
AI
Asia S
100 zł
DA
Danuta
50 zł
MI
Mietek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 45

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 881 zrzutek

i zebrali

760 259 316 zł

A ty na co dziś zbierasz?