Remont biura Stowarzyszenia Odra-Niemen ID: puprgj

Remont biura Stowarzyszenia Odra-Niemen ID: puprgj

1 685 zł z 8 500 zł

19%

1 685 zł

1 685 zł

z 8 500 zł

20 dni

20 dni

do końca

18

18

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!


Stowarzyszenie Odra-Niemen, Organizacja Pożytku Publicznego, od 10 lat skutecznie promuje polską historię, organizuje międzynarodowy projekt Rodacy-Bohaterom, współpracuje z seniorami Solidarności, ze środowiskiem kombatantów I i II Konspiracji w kraju i poza jego granicami, dba o polskie miejsca pamięci na Kresach, rozwija wolontariat dla kombatanta, realizuje projekty z polskimi środowiskami na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także dalekiej Nowej Zelandii, gdzie mieszkają kresowi przedstawiciele grupy „Dzieci z Pahiatua”.


Zbudowaliśmy od zera strukturę organizacji, mając centralę we Wrocławiu, 5 oddziałów w całej Polsce i jeden oddział za granicą we Lwowie. Realizujemy wiele projektów rocznie, przy wsparciu sporej grupy wolontariuszy, działamy międzypokoleniowo i jesteśmy zgraną ekipą, która pracuje w ważnych społecznie obszarach. Wiele udało się zrobić dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, tytanicznej pracy i dzięki wielu przyjaciołom naszych akcji.


Po 10 latach udało się nam uzyskać nowy, przestronny  lokal, w samym centrum Wrocławia. Przenosimy się z bardzo skromnych warunków do miejsca, gdzie z dumą będziemy mogli przyjmować kombatantów, eksponować otrzymane od nich pamiątki, prowadzić zajęcia dla różnych grup wiekowych, umacniać wolontariat, integrować patriotyczne środowiska z całej Polski i zapraszać naszych Rodaków z różnych stron świata. Tworzymy wiele sal tematycznych, m.in. historyczną, salonik kresowy, edukacyjną.

Udało nam się bezkosztowo pomalować wszystkie pomieszczenia. Dzięki darczyńcom instytucjonalnym, mamy umeblowanie poszczególnych pokoi. Sami aranżujemy to miejsce i wolontaryjnie przy nim pracujemy, aby jak najszybciej je otworzyć. Własnymi siłami położyliśmy nową podłogę i kafle na niej w biurowym korytarzu.


Stanęliśmy jednak przed 2 problemami, które nas przerastają i opóźniają wprowadzenie się do nowego biura. W trakcie prac okazało się, że podłoga w łazience, przez lata zaniedbana, zupełnie zbutwiała i musimy ją w całości wymienić. Konieczne jest zdarcie starych desek do samego stropu i położenie nowej struktury z wyłożeniem nowych kafli. Drugim problemem jest wymiana drzwi z ościeżnicą do pokoju, w którym spotykać się będą kombatanci, świadkowie historii. Pomieszczenie było  prze 1,5 roku puste i drzwi zostały wyłamane przez pozaprawnych mieszkańców, wcześniej było włamanie do tego pomieszczenia - dlatego zależy nam na solidnych drzwiach.


Prosimy Państwa o wsparcie finansowe, które w całości przeznaczymy na załatwienie tych problemów. Wszystkie fundusze, którymi dysponuje nasza organizacja, mają celowe wydatkowanie, na realizację konkretnych zadań, projektów, wspierania środowisk, z którymi współpracujemy. Bieżący problem nie był widoczny w czasie przejmowania biura i musimy go teraz szybko rozwiązać. Ze swojej strony staramy się jak najwięcej prac wykonać społecznie, zatrudnione osoby do powyższych czynności, także wykonują prace z małymi narzutami. Wycena całości to koszty pracy specjalistów (sami nie mamy takich umiejętności) oraz zakup potrzebnych artykułów.


Państwa pomoc pomoże nam otworzyć nowe biuro 16.10.2020 z udziałem kombatantów, którzy bardzo nam pomogli w staraniach o nowe lokum. Będzie to otwarte miejsce dla wszystkich przyjaciół Odra-Niemen i już dzisiaj zapraszamy do nas naszych darczyńców.

Wpłacający18

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WS
Wanda Szuszkiewicz
100 zł
EK
Elżbieta Koćwin
100 zł
M
Małgorzata Suszynska
100 zł
J
Jola Hein
100 zł
K
KRYSTYNA
100 zł
M
Maciej Dziubański
100 zł
K
Kunert
50 zł
KC
Klaudyna Czarnecka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

555 671 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?