id: reprgz

Leszno dla Ukrainy / Leszno for Ukraine

Leszno dla Ukrainy / Leszno for Ukraine

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 942 zrzutki i zebrali 1 162 523 862 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Fundacja Leszno dla Ukrainy to odpowiedź leszczyniaków na wybuch wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku pomagamy w Lesznie i w okolicy uchodźcom z Ukrainy. Najpierw jako niezrzeszona grupa, od kwietnia jako fundacja. Do tej pory pomogliśmy 4600 uchodźcom!

  Codziennie prowadzimy infopoint w którym spotykamy się z uchodźcami, pomagamy im otrzymać pomoc humanitarną, znaleźć mieszkanie, a także podpowiadamy, w jaki sposób szukać pracy w Lesznie i w okolicy, jak zapisać dziecko do szkoły lub przedszkola, jak działa pomoc medyczna w Polsce, jak wygląda relokacja do innych krajów . Po pół roku wojny odwiedza nas ok. 50 osób dziennie.

  Równolegle prężnie działamy w kanałach Social Media. Nasza grupa na Facebooku Leszno dla Ukrainy posiada ponad 9500 członków i jest największą lokalną grupą w Lesznie. Jak powiedziała jedna z naszych wolontariuszek "widać ją z kosmosu"! Dla uchodźców stworzyliśmy kanał informacyjny na Telegramie, na którym znajdą wszystkie potrzebne informacje o zasiłkach, wydarzeniach, możliwościach szukania pracy itp.

  Koordynujemy przekazywanie darów. Mieszkańcy Leszna i okolic kontaktują się z nami, a my przekazujemy informacje, gdzie i kiedy można zostawiać dary, które odbierają uchodźcy.

  Robimy zakupy do magazynów i banku żywności. Z pieniędzy uzyskanych ze zbiórek przekazaliśmy dary za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Żywność, bielizna czy ręczniki trafiły do przyjezdnych z terenów wojennych.

  Organizujemy szkolenia dla uchodźców. W sierpniu 2022 roku odbyło się nieodpłatne szkolenie zawodowe na opiekunów kolonijnych. We wrześniu rozpoczynamy szkolenia z umiejętności cyfrowych.

  Regularnie spotykamy się na wydarzeniach integracyjnych, w tym wydarzeniach dla dzieci. Organizowaliśmy koncert charytatywny, z którego dochód został przekazany na ochronę żołnierzy ukraińskich. Zorganizowaliśmy wyjazdowy dzień dziecka, a także wyjścia na mecze żużla w Lesznie. 

  Codziennie współpracujemy z Miastem Leszno, leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi, Centrum Integracji Cudzoziemców, przedsiębiorcami i lokalnymi mediami. Nasze działania - np. spotkanie literackie z Katarzyną Łozą, która napisała książkę o Ukrainie - można obejrzeć w Telewizji Leszno.

  Mamy najlepszych wolontariuszy świata! Już w marcu ktoś powiedział, że jak poprosi o dinozaura, to leszczyński wolontariusz przyprowadzi go za godzinę i jeszcze nauczy śpiewać piosenki po ukraińsku! Uwielbiamy się i dbamy o swoje zdrowie. Organizujemy wolojogę, czyli jogę w parku dla wolontariuszy, a także imprezy integracyjne, na których można się było wyśmiać i wypłakać. W pracy z uchodźcami wojennymi emocje sięgają zenitu!

  

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czekacie na leszczyńską zrzutkę! Najwyższy czas, by powstała

Zakładamy zbiórkę na uchodźców przyjeżdżających do Leszna!


Pieniądze wpłacone na zrzutkę przeznaczamy przede wszystkim na:

-potrzeby nagłe! Ktoś pilnie potrzebuje leków/sprzętu medycznego/zakwaterowania/pampersów/czegokolwiek, a nie możemy tego znaleźć po darczyńcach? Wyciągamy kasę i kupujemy!

-braki żywnościowe!

-administracja grupy i strony www Leszno dla Ukrainy (pomoc specjalistów, płatna promocja najważniejszych komunikatów)

-pomoc tłumacza, prawnika, księgowego (jeśli nie uda się pro bono)

-pilny transport np. do miejsca zakwaterowania, na granicę itp.


I przede wszystkim: jak powstanie zaufana fundacja/stowarzyszenie, pieniądze zostaną wysłane na jej konto. Póki nie ma, działamy oddolnie!

English below:

Leszno For Ukraine is a community organisation based in Leszno, western Poland. We are helping the large numbers of Ukrainian refugees arriving in our hometown and are providing assistance to them.

We are appealing for financial donations to help us meet the basic, everyday needs of our guests. We would be very grateful for your help. 

Our urgent priorities include:

 

·       Transport

·       Legal help 

·       Food supplies 

·       Accommodation 

·       Medicine and medical equipment 

·       Running our reception and information centre, and websiteYour financial donations will allow us to carry on with our work.We would be grateful for your support!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 274

preloader

Komentarze 19

 
2500 znaków