id: retwen

Lepsze życie Marcela z Iławy

Lepsze życie Marcela z Iławy

Nasi użytkownicy założyli 1 014 054 zrzutki i zebrali 1 060 221 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • DjnLVJjQQBdc2KZ2.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbiórka na rehabilitację Marcelka oraz poprawienie warunków

Każda matka pragnie, aby jej dziecko urodziło się zdrowe i aby z biegiem czasu mogło samodzielnie podążać swoją drogą. Dla mamy Marcela Hermana – Moniki mimo ogromnego poświęcenia to marzenie jest niemal nieosiągalne. Piszemy niemal, ponieważ z naszą pomocą mogą choć odrobinę przybliżyć się do poprawienia komfortu ich życia. Ich życia, ponieważ chłopiec i jego mama są nierozerwalni, pani Monika nie może go pozostawić choćby na minutę. Nieustannie przy nim czuwa, nieustannie o niego dba, pielęgnuje i walczy o każdy kolejny dzień życia.

Marcel Herman to na pierwszy rzut oka śliczny, pogodny chłopczyk. Nikt jednak nie wie, z czym każdego dnia i każdej nocy zmaga się w towarzystwie swojej mamy.

Malec urodził się z mutacją genu GRIN1, co skutkowało porażeniem czterokończynowym. Marcelek nie mówi, nie chodzi, nie siedzi, ma problemy z odżywianiem, a komunikuje się za sprawą płaczu lub krzyków. Takich dzieci jak on jest zaledwie kilkadziesiąt na całym świecie. Specjaliści, do których trafiali Państwo Herman byli bezradni. Radzili jedynie, aby pogodzić się z niepełnosprawnością i licznymi chorobami. Tylko jak można pogodzić się z chorobą, która niczym potężny hamulec, blokuje zarówno ciało, jak i umysł. Poza padaczką (lekooporną) i niedowładem, Marcelek zmaga się również z brakiem koordynacji, ma problemy ze wzrokiem, niedoczynność tarczycy, problemy z trawieniem, wiotkość mięśni. Malec potrzebuje pomocy neurologów, okulisty, urologa, gastroenterologa, endokrynologa, ortopedy, neurologopedy.

Mama chłopca walczy wspólnie z rehabilitantami i lekarzami. A specjalistów na świecie, którzy mogliby choć odrobinę pomóc dziecku cierpiącemu na tak rzadkie schorzenie jest niewielu, zaś poszukiwania leku dla jednego Marcelka nie chce podjąć się żaden lekarz.

Marcel w towarzystwie rodziców i starszego brata mieszka na zaledwie 35 metrach. Tata zadbał o to, aby każdy centymetr ich mieszkania był wykorzystany jak najlepiej. Sprzęt medyczny synka oraz podstawowe przedmioty codziennego użytku i meble niezbędne do funkcjonowania 4 - osobowej rodziny to jedyne, co może zmieścić się w tym maleńkim mieszkaniu.

„Patrzę na moje dziecko i tak bardzo chcę mu pomóc, a powoli staje się to niemożliwe. Zawsze będę go bezgranicznie kochać, ale nie jestem już w stanie zaspokoić jego wszystkich potrzeb. Tak bardzo chcę zapewnić mu wszystko, co sprawi, by czuł się dobrze, by każdy jego dzień był szczęśliwy. Proszę, pomóż mi uzbierać pieniądze na rehabilitację oraz poprawę komfortu życia Marcelka!” – apeluje Monika Herman.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 137

ED
Ewa Duńska
80 zł
Agnieszka Łapińska
60 zł
EK
Ewa Krwiofil
50 zł
DG
Danuta
MC
Marcin Cebeniak
20 zł
KT
Kasia Pisarska
120 zł
MJ
M A Jedrzejewska
20 zł
 
Dane ukryte
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze 25

 
2500 znaków