Potańcówki z muzyką ludową i warsztaty tańca w województwie podkarpackim
Potańcówki z muzyką ludową i warsztaty tańca w województwie podkarpackim
Nasi użytkownicy założyli 1 223 775 zrzutek i zebrali 1 342 381 921 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności1
-
Parę migawek z IX Łojdiridi w Kolbuszowej Górnej :)Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Cześć, nazywam się Wojciech Dulski, jestem prezesem Stowarzyszenia "Gdzieś Tu". Wraz z naszą organizacją już od 4 lat organizujemy wydarzenia, podczas których możemy bawić się do muzyki tradycyjnej. Na chwilę obecną (czerwiec 2022 r.) udało się zorganizować dziewięć wędrujących imprez autorskich pod nazwą Spotkanie z tradycjami Rzeszowszczyzny "Łojdiridi" w kilku różnych miejscach. Oprócz tego zorganizowaliśmy wydarzenie pn. "potańCYMBAŁY nad Wisłokiem" w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2019, współorganizowaliśmy także dwie potańcówki na rzeszowskim Kwadracie Kultury w 2020 r. oraz (mam nadzieję) zapoczątkowaliśmy jako współorganizatorzy cykl "Muzyka (u) Źródeł" w Latoszynie - Zdroju. W 2021 r. zorganizowaliśmy także trzy wydarzenia w ramach programu EtnoPolska 2021 w Gminie Boguchwała razem z Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu.
Fot. Powyżej - pierwsze "Łojdiridi" w 2018 r.
Z imprez organizowanych dla niedużego grona nasze wydarzenia rozrosły się do małych lokalnych uroczystości, gdzie schodziła się duża część mieszkańców danej miejscowości oraz bliższych bądź dalszych okolic, co widać na górnym i dolnym zdjęciu :)
Fot. Poniżej - potańcówka w Woli Zgłobieńskiej, 2021 r.
Fot. poniżej: IX Łojdiridi w Kolbuszowej Górnej.Zebrane pieniądze posłużą do organizacji kolejnych wydarzeń. Jeśli udałoby się zebrać całą kwotę do wiosennego i letniego sezonu (w miarę obowiązujących warunków sanitarnych, a może nawet i wcześniej), posłużyłaby ona na organizację dwóch lub trzech imprez - w zależności od współpartycypacji w kosztach przez współorganizatorów wydarzeń (nie mamy własnego miejsca, współpracujemy zawsze z ośrodkami kultury, samorządami itd.). W ramach Waszego wsparcia będzie możliwe zapewnienie godziwego honorarium dla kapel grających muzykę tradycyjną do tańca, a także dla instruktorów, którzy nauczą uczestników kroków podstawowych lub bardziej skomplikowanych. Oprócz tego, jeśli będzie taka potrzeba, będzie można pokryć koszty promocji (głównie wydruk plakatów), czy ewentualnej obsługi nagłośnienia lub fotografa.
Fot. Powyżej - "potańCYMBAŁY nad Wisłokiem", 2019 r.
Ci z Was, którzy już uczestniczyli w organizowanych przez naszą ekipę imprezach wiedzą, że zabawa jest przednia, dla każdego jest miejsce i w tańcu nie ustaną, bo od pewnego czasu nie ma imprezy bez posiłku zapewnionego przez lokalne KGW, dzieci mogą skorzystać z dawnych zabaw, mniej doświadczeni tancerze mogą opanować kroki polek, oberków czy tramelek z instruktorem i/lub bardziej doświadczonym partnerem i poznać nowe osoby, być może nawet coś zaiskrzy 🙂
Oprócz funkcji rozrywkowej, nasze wydarzenia mają także walor edukacyjny - pokazujemy dawne tradycje muzyczne i taneczne, zapraszamy kapele, które grają faktyczny repertuar z danego regionu. Są to spotkania wielopokoleniowe.
Z góry dzięki i do zobaczenia na dechach!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Tak trzymać!
Dzięki!!! 😍