MEMU MIASTU - wydanie niepowtarzalnego albumu fotografii Roberta Pranagala ID: rfpuf8

12 259 zł z 7 888 zł

155%

12 259 zł

z 7 888 zł

zakończona

15.11.2019r

116

wspierających
155%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wspieraj wydanie jedynego w swoim rodzaju albumu! Pomożesz wydać w eleganckiej formie zupełnie wyjątkowy zbiór fotografii wykonanych współcześnie w szlachetnej technice olejnej, opowiadający niezwykłe historie w klimatach Lublina sprzed 100 lat. W zamian otrzymasz absolutnie unikatowe nagrody.

rfpuf8-30980b83.png

Dlaczego album MEMU MIASTU będzie niezwykły?

Ponieważ Lublin zawsze zajmował ważne miejsce w moim sercu, a poświęcony miastu album jest zwieńczeniem trwającego ponad dwa lata przedsięwzięcia, w którym fotografowałem Lublin i spędziłem setki godzin na własnoręcznym tworzeniu odbitek w historycznej technice olejnej.

Będzie on również nie lada perełką literacką, gdyż zostanie wzbogacony o przepiękne teksty Grażyny Lutosławskiej. Pojawi się również walor edukacyjny, gdyż znajdzie się w nim zarys historii lubelskiej fotografii międzywojnia autorstwa Joanny Zętar, a wszystko poprzedzi słowo wstępne od Lucjana Demidowskiego.

Teksty w albumie będą w języku polskim i angielskim, dzięki czemu będzie on znakomitym prezentem dla gości lub przyjaciół z innych krajów.

Wydanie albumu zostało objęte patronatem przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Związek Polskich Artystów Fotografików, a także jest współfinansowane w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Samo stypendium wystarcza jedynie na wydanie albumu w bardzo niewielkim nakładzie. Wasze darowizny pozwolą zwiększyć nakład tak, by album mógł trafić do wszystkich zainteresowanych, głównie w ramach wdzięczności za wsparcie.

Nadwyżki ponad planowaną sumę zbiórki przeznaczone zostaną na dodatkowe uszlachetnienie wydania poprzez zastosowanie płóciennej oprawy z tłoczeniem, przez co stanie się on jeszcze bardziej wyjątkowy.

rfpuf8-3d58ad8e.png

Jak odwdzięczę się za Wasze darowizny?

Przede wszystkim zachęcam do wybierania nagrody w postaci albumu.

Album nie będzie praktycznie dostępny w szerokim obiegu księgarnianym, dlatego niniejsza zbiórka jest najlepszym sposobem zdobycia egzemplarza dla siebie.

Każdy album, który jest nagrodą w zbiórce, będzie zawierał na początku autograf

i podziękowania. Imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na facebookowej stronie MEMU MIASTU.

Oprócz albumów dostępne są również inne nagrody, takie jak pocztówki okolicznościowe oraz oryginalne, ręcznie wykonane odbitki olejne, oprawione w dębowe ramy.

Swoją nagrodę można wybrać z kolumny po prawej stronie, klikając przycisk WYBIERAM poniżej odpowiedniej opcji.

Dostępne nagrody:

rfpuf8-6b03a454.png

Album MEMU MIASTU

101 fotografii Roberta Pranagala

Teksty literackie Grażyny Lutosławskiej

Rys historyczny Joanny Zętar

Słowo wstępne Lucjana Demidowskiego

Elegancka, twarda oprawa

Wymiary 21x21 cm

Ponad 140 stron

Seria limitowana to tylko 100 egz.

rfpuf8-07106791.png


Katalog z premiery wystawy MEMU MIASTU

Wszystkie 41 fotografii z wystawy

Ostatnie 10 egzemplarzy z limitowanej serii - numery od 41 do 50

Autograf i podziękowanie

Wymiary 21x14 cm

Ponad 50 stron

rfpuf8-accd8357.png

Pocztówki z serii limitowanej

8 różnych fotografii z albumu

Nie do zdobycia w sklepach

Jedyne w swoim rodzaju

Pojedynczo - z imiennym podziękowaniem

W zestawach po 8 do wysyłania do znajomych.

Wymiary 10x15 cm

rfpuf8-2592376e.png

Odbitka z wystawy MEMU MIASTU

Wybrana przez Ciebie wprost z wystawy lub na specjalne życzenie z albumu.

Wykonana całkowicie ręcznie

Jedyna i niepowtarzalna

Oprawiona w ramę z olejowanego drewna dębowego

Zaopatrzona w certyfikat autentyczności

Wymiary odbitki: 20x30 cm

Wymiary ramy: 40x50 cm

Po prostu wybierz po prawej stronie nagrodę, która Ci najbardziej odpowiada i kliknij przycisk WYBIERAM poniżej nagrody. Nie zapomnij podać adresu, na który ma zostać wysłana nagroda.

Możesz ewentualnie odebrać nagrodę osobiście na spotkaniu w dniu premiery albumu, o którym Cię poinformuję, albo w innym terminie, który uzgodnimy. Jeżeli życzysz sobie specjalną formę dedykacji, koniecznie też o tym napisz.

rfpuf8-648540a9.png


Zostań Sponsorem Wydania

Otrzymasz Tytuł Sponsora Głównego Albumu MEMU MIASTU, a Twoje logo, nazwa firmy lub imię i nazwisko zostanie umieszczone w eksponowanym miejscu w albumie i materiałach promocyjnych.

Otrzymasz również 50 egzemplarzy albumu MEMU MIASTU do własnych celów promocyjnych, a ponadto jeden egzemplarz albumu z edycji limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

W pakiecie dołączymy 100 pocztówek z Twoim logotypem na rewersie.

Specjalne, imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na facebookowej stronie MEMU MIASTU.

Na czym polega technika olejna?

Jeżeli chcesz poznać historyczną technikę olejową, zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu, w którym postaram się w prostych słowach opowiedzieć o warsztacie. Dowiesz się w jaki sposób powstają odbitki olejne, dlaczego są niepowtarzalne oraz skąd bierze się ich wyjątkowy klimat.


Kilka słów o autorach

Album MEMU MIASTU to przede wszystkim wynik współpracy z moimi przyjaciółmi, którym bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję.

Grażyna Lutosławska

Pisarka, dziennikarka Polskiego Radia Lublin. Autorka audycji poświęconych kulturze, scenariuszy teatralnych, słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, książek (w lipcu ukazała się najnowsza: Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości), esejów i opowiadań. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, tytułem Mistrz Mowy Polskiej, oraz Angelus Lubelski

Joanna Zętar

Historyk sztuki, dziennikarka, autorka artykułów i opracowań dotyczących historii Lublina oraz książki "Lublin, którego nie ma". Znawczyni lubelskiej architektury, ekspertka w dziedzinie historii lubelskiej fotografii i kolekcji zdjęć. Związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie redaguje "Leksykon Lublin" - internetową bazę wiedzy o Lublinie i Lubelszczyźnie. Wielbicielka poezji Julii Hartwig i Józefa Czechowicza.

Lucjan Demidowski

Jeden z najwybitniejszych współczesnych fotografików lubelskich i polskich. Wykładowca w Lubelskiej Szkole Fotografii. Szczególnie zaangażowany w fotografię kreacyjną i poszukującą. Laureat Lubelskiej Nagrody Artystycznej, dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Członek ZPAF. Jego fotografie znajdują się w zbiorach BWA, Galerii Labirynt oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Robert Pranagal

Miłośnik eksperymentu fotograficznego oraz technik szlachetnych i alternatywnych. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca nagród na międzynarodowych salonach fotografii. Członek ZPAF i Fotoklubu RP. Uhonorowany tytułem Wybitnego Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (EFIAP), a także Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

rfpuf8-3de4a75a.png

O projekcie MEMU MIASTU

Projekt MEMU MIASTU powstał pierwotnie w 2018 r. jako wystawa 41 fotografii będących osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia.

To zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak, czy też Stanisław Jacek Magierski.

To powrót do miejsc znanych z mistrzowskich ujęć wybitnych twórców, pokazanych jednak na nowo. To również odwiedziny zakamarków miasta, często zupełnie nieznanych, które z różnych powodów oddziałują jednak na autora. To wreszcie kolejny powrót autora do historycznych technik fotograficznych – tym razem do oleju – techniki popularnej w początkach XX w. wśród piktorialistów, takich jak np. Robert Demachy.

Charakterystyczne jej cechy zostały wykorzystane do wykreowania nastroju i klimatu dwudziestolecia, nadając współczesnym fotografiom zupełnie nowego wymiaru.

rfpuf8-fb8146b8.png

Ulica Prezydenta Gabriela Narutowicza

rfpuf8-bd602c76.png

Ulica Grodzka

rfpuf8-30d3bfed.png

Zaułek Władysława Panasa

rfpuf8-8c7d6349.png

Brama Krakowska

W 2019 roku przedsięwzięcie zostało rozbudowane o kolejne fotografie, które łącznie złożą się na 101 obrazów zawartych w albumie. Premierze albumu towarzyszyć będzie również wystawa wybranych prac.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/memumiastu/

rfpuf8-bed66448.png

rfpuf8-e5da6f6e.png

Co mówią ludzie?

Na facebookowej stronie MEMU MIASTU możesz przeczytać, co na jego temat myślą osoby, które już widziały efekty projektu na własne oczy. Oto kilka fragmentów:

...Wspaniały pomysł, pełen możliwości rozwoju i zgodny z zasadą pamiętając o przeszłości tworzymy przyszłość...

- Grzegorz

...Kadry cyklu MEMU MIASTU są przestrzenią, w której oglądający syci oko, ale też otwiera się na kontemplację i refleksję...

- Maryla

...Wyszukana forma przeniesienia teraźniejszości do przeszłości oraz przeniesienia odbiorcy w czasie - wstecz i z powrotem...

Andrzej

...Każda odbitka, oprócz obrazu, zawiera w sobie fragment duszy tworzącego ją fotografa...

- Jarek

...świat szlachetnej fotografii, nie tylko w aspekcie techniki olejowej ale też szlachetnego spojrzenia przez obiektyw aparatu...

- Krzysztof

...Na tak piękne efekty warto czekać, a przez to poznawać trochę zapomniane techniki fotograficzne...

- Agnieszka

W mediach o wystawie MEMU MIASTU

Premierowy wernisaż wystawy odbył się dnia 9 listopada 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystawa cieszyła się wielką popularnością i została ciepło przyjęta przez krytyków oraz media.

rfpuf8-70da7bc5.png

Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa

Zapowiedź wernisażu. Audycja w Polskim Radio Lublin. 04.11.2018.

fot. Grażyna Lutosławska


Kulturologia

Relacja z wernisażu. Audycja w Radio Centrum. 09.11.2018.

fot. Piotr Jaruga

rfpuf8-5924866f.png

rfpuf8-a195091e.png

LAJf MAGAZYN LUBELSKI

nr 59

rfpuf8-110f79d6.png

Dziennik wschodni

17 marca 2019

Aktualności8

  • Najmilsi! Oto zbliża się ta długo wyczekiwana przez wszystkich chwila! Oficjalna, uroczysta prezentacja albumu odbędzie się dnia 20 listopada o godzinie 18:00 w Sali Czarnej Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Z tego miejsca chciałem Wam wszystkim jeszcze raz serdecznie podziękować za wsparcie i zaufanie oraz zaprosić na tę uroczystość. Szczerze liczę, że będę mógł Wam osobiście podziękować i wręczyć nagrodę w ten nastrojowy, listopadowy wieczór. W prezentacji wezmą również udział współautorzy albumu: Lucjan Demidowski, Grażyna Lutosławska, Jolanta Męderowicz i Joanna Zętar. Będzie to niepowtarzalna szansa na zdobycie również ich autografów w albumie! Przy okazji zrobimy trochę dobra, gdyż przeprowadzimy zbiórkę charytatywną na leczenie chłopca, dla którego jedyną szansą jest droga terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych, będąca jednak poza zasięgiem finansowym rodziców. Wieczór zakończymy wernisażem nie prezentowanych do tej pory fotografii z projektu Memu Miastu. Uprzejmie proszę o potwierdzenie obecności (lub nieobecności), abym mógł przygotować dla Was nagrody i wręczyć osobiście. Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia! http://teatrnn.pl/kalendarium/node/2851/„memu_miastu”_prezentacja_albumu_i_otwarcie_wystawy

  • 5 września - niemal co do dnia w 110 rocznicę urodzin Edwarda Hartwiga - zapraszam do Radia Lublin na otwarcie wystawy, na której obejrzeć można oryginalne odbitki z projektu Memu Miastu. Zaczynamy o 18:00. Lublin, Obrońców Pokoju 2 https://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/inne/wernisaz-fotografii-memu-miastu-w-radiu-lublin,n,1000249758.html

  • A dzisiaj możecie poczytać o Memu Miastu w Kurierze Lubelskim! Serdecznie dziękuję Magazynowi za poświęcone miejsce, a Sylwia Hejno za idealne przekazanie esencji całej idei! Pozdrawiam! https://kurierlubelski.pl/wspolczesny-lublin-jak-z-dwudziestolecia-zdjecia-roberta-pranagala/ar/c13-14371597?utm_source=facebook.com&utm_medium=kurier-lubelski&utm_campaign=dawny-lublin&fbclid=IwAR1E20wkVjnwmgwfG8_Em1LrOHKnrfJMMuQ_DyHRaWrO5nv5wW1U0zLeCZI

  • Zobacz więcej

Wpłacający116

 
Dane ukryte
ukryta
K
kamila dopierała
50 zł
PJ
Piotr Jagieła
78 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
GD
Grazyna Dembna
ukryta
 
Dane ukryte
98 zł
RP
Ritchie Palczewski
78 zł
 
Dane ukryte
ukryta
M
maryla wosik
128 zł
MG
Małgorzata Grzenia
128 zł
Zobacz więcej

Komentarze25

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 78 zł i więcej

Album MEMU MIASTU - dla szybkich tylko 40 egzemplarzy

Otrzymasz:

1. Egzemplarz albumu z autografem i podziękowaniami.

3. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

4. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


wybrano 28 razy (pozostało 12 z 40)

Wybieram

Wpłać 88 zł i więcej

Album MEMU MIASTU - dla każdego

Otrzymasz:

1. Egzemplarz albumu z autografem i podziękowaniami.

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 7 razy

Wybieram

Wpłać 288 zł i więcej

Odbitka MEMU MIASTU

Otrzymasz:

1. Oryginalną odbitkę autorską 20x30cm, wykonaną w technice olejnej, oprawioną w dębową ramę 40x50cm, wybraną przez Ciebie z wystawy lub z albumu, zaopatrzoną w certyfikat autentyczności z numerem z serii limitowanej (nakład każdej odbitki to maks. 20 szt.). 

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/


Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


wybrano 5 razy (pozostało 10 z 15)

Wybieram

Wpłać 4888 zł i więcej

SPONSOR WYDANIA

Otrzymasz:

1. Tytuł Sponsora Głównego Albumu MEMU MIASTU.

2. Twoje logo, nazwa firmy lub imię i nazwisko zostanie umieszczone w albumie i materiałach promocyjnych.

3. 50 egzemplarzy albumu MEMU MIASTU.

4. Egzemplarz albumu z edycji limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

5. 100 pocztówek z Twoim logotypem na rewersie.

6. Indywidualne podziękowanie na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


(pozostało 1 z 1)

Wybieram

Wpłać 13 zł i więcej

Pocztówka z cyklu MEMU MIASTU

Otrzymasz:

1. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej z podziękowaniami i autografem.

2. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 33 zł i więcej

Pakiet pocztówek MEMU MIASTU

Otrzymasz:

1. Zestaw 8 różnych okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej do wysyłania do znajomych, z okolicznościowym stemplem, podziękowaniami i autografem na banderoli.

2. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 48 zł i więcej

Katalog limitowany z premierowej wystawy MEMU MIASTU

Co otrzymasz:

1. Egzemplarz katalogu z numerowanej serii limitowanej, który towarzyszył premierowej wystawie MEMU MIASTU. W środku oczywiście okolicznościowy stempel, autograf i podziękowania.

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

Wpłać 118 zł i więcej

Mecenat albumu MEMU MIASTU

1. Zostaniesz Mecenasem Wydania albumu.Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane na specjalnej stronie Mecenasów wewnątrz albumu wraz z podziękowaniami.

2. Otrzymasz egzemplarz albumu z serii limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

3. Otrzymasz zestaw 8 różnych okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej.

4. Otrzymasz imienne podziękowania na specjalnej liście Mecenasów na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 30 razy (pozostało 0 z 30)

Wpłać 128 zł i więcej

Mecenat albumu MEMU MIASTU - suplement

1. Zostaniesz Mecenasem Wydania albumu.Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane na specjalnej stronie Mecenasów wewnątrz albumu wraz z podziękowaniami.

2. Otrzymasz egzemplarz albumu z serii limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

3. Otrzymasz zestaw 8 różnych okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej.

4. Otrzymasz imienne podziękowania na specjalnej liście Mecenasów na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/


Uwaga:Lista Mecenasów zostanie zamknięta do dnia 15 września.

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 21 razy (pozostało 0 z 21)

Nasi użytkownicy założyli

398 496 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?