id: rg2p4k

Zakup środków ochronnych dla Służb Ratowniczych: Maska- "co łaska"

Zakup środków ochronnych dla Służb Ratowniczych: Maska- "co łaska"

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
74 622 zł 
z 100 000 zł
74%
16 dni do końca
1334 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Przez ostatnie kilka dni, zespoły Zintegrowanej Służby Ratowniczej prowadziły równocześnie działania na terenie powiatu oświęcimskiego, wadowickiego oraz krakowskiego - przy zwalczaniu pandemii Sars-CoV-2.


  g35b632ae81beb06.jpeg

  W akcjach, nieodpłatnie brały udział zespoły: wymazowy, transportowy oraz zespół odpowiedzialny za dezynfekcje w DPS i ZOL.


  ofc24eb357d47bc9.jpeg

  Dzięki wspólnej pracy naszego zespołu wymazowego i personelu z Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach, mogliśmy szybko i skutecznie pobrać materiał do badań. Nasze zespoły nieustannie pomagają Domom Pomocy Społecznej, gdzie w większości panują trudne warunki w związku z wykryciem u dużej liczby pensjonariuszy zakażeń COVID-19.


  hd88411432bf182a.jpeg

  Działania ZSR polegają na wyznaczeniu stref segregacji pacjentów, dezynfekcji pomieszczeń i doraźnej pomocy interwencyjnej.

  Czytaj więcej
 • xda938feaeadcfa3.jpegW dniu wczorajszym, na prośbę dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, dwa nasze zastępy podjęły działania w celu pomocy personelowi placówki w wyznaczeniu stref bezpiecznych i odizolowaniu pacjentów z wynikiem dodatnim w kierunku Covid-19 od osób ujemnych.


  W placówce wykryto ognisko koronawirusa. Na 76 przebadanych pacjentów u 34 potwierdzono zakażenie wirusem.


  Wspólnie z dyrekcją placówki i po konsultacji z Zarządzaniem Kryzysowym Starostwa Powiatowego w Wadowicach, podjęliśmy decyzję o odizolowaniu osób z wynikiem dodatnim od osób ujemnych, a także wyznaczeniu pomieszczeń dla osób, które mają wynik „niejednoznaczny”. Na miejscu obecny był starosta wadowicki i przedstawiciele zarządzania kryzysowego. W działania włączyli się również strażacy JRG Wadowice, którzy przygotowali specjalnie ogrzewany namiot do zabezpieczenia pacjentów. Ośrodek składający się z dwóch budynków w którym przebywają pacjenci, został podzielony na część „ujemną” i „dodatnią” - dzięki współpracy z dyrekcją i personelem placówki, udało się w jednym budynku umieścić osoby z wynikiem dodatnim, a w drugim budynku, który został zdezynfekowany osoby z wynikiem ujemnym.


  j88648e85aa30675.jpeg

  uaa6a36682d61733.jpeg

  sb079fcd0541f6d8.jpeg

  Jest to specyficzny ośrodek, w którym znajdują się osoby niepełnosprawne intelektualne. Ciężko jest tym ludziom wytłumaczyć sytuację, w której obecnie się znaleźli i wyjaśnić, że muszą zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia związane chociażby z przemieszczaniem się po ośrodku. To bardzo trudny czas dla pensjonariuszy i personelu tego DPSu.


  k2cd53e9267bf889.jpeg

  Cały czas pozostajemy w kontakcie ze służbami starosty wadowickiego i wojewody małopolskiego. 

  Czytaj więcej
 • Jeśli myślicie, że epidemia już za nami- to jesteście w błędzie!


  Dawno nie aktualizowaliśmy zbiórki, ale to dlatego, że cały czas działamy na pierwszej linii frontu.

  Nasze zespoły prowadziły działania na terenie dwóch DPSów- w trybie skoszarowanym pracowaliśmy przez blisko miesiąc.


  d7294b4b3e3bdeac.jpeg

  Oprócz działań związanych ze zwalczaniem koronawirusa, prowadzimy również naszą statutową działalność ratowniczą- ostatnimi czasy często walczymy z „powodziami błyskawicznymi”.


  Zakładając zbiórkę, nie wiedzieliśmy, że potrzeby i zapotrzebowanie na środki ochronne w ratownictwie i straży pożarnej będą aż tak duże.


  Przygotowujemy się na „drugą falę wirusa”, ale już teraz widzimy wzrost zakażeń i pogorszenie sytuacji od czasu zluzowania obostrzeń. Cały czas zbieramy środki, by na bieżąco uzupełniać nasze stany magazynowe- prosimy wesprzyj nasze działania- liczy się każda złotówka!


  Zapraszamy na nasze strony facebookowe- tam bieżące informacje z naszej działalności:

  www.facebook.com/zsr112

  www.facebook.com/FundacjaSluzbyRatunkoweRP

  Czytaj więcej
 • W związku z sytuacją dotyczącą walki z koronawirusem informujemy, że na stronie: www.sluzbyratunkowe.pl/stopwirusowi - uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy dla wszystkich służb ratunkowych (OSP, PSP, PRM, POLICJA i INNE FORMACJE RATOWNICZE). Możecie zgłaszać zapotrzebowanie w zakresie indywidualnych środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji czy też potrzeb finansowych. Staramy się na bieżąco pozyskiwać sprzęt i środki do wsparcia waszych działań- chociaż nie jest to łatwe zadanie. Wiemy, że walczycie na pierwszej linii i wiemy, że Wasze bezpieczeństwo to również bezpieczeństwo obywateli. Na ile możemy pomóc, to pomożemy w ramach nieodpłatnego przekazywania środków ochrony osobistej i wsparcia finansowego.

  INFORMACJA SKIEROWANA JEST DO SŁUŻB RATUNKOWYCH WSPOMNIANYCH WYŻEJ- NIE DO OSÓB INDYWIDUALNYCH.

  Dbajcie o siebie i pamiętajcie: dobry ratownik- to żywy ratownik!
  Fundacja działa od 2018 roku- nie powstała „wczoraj” ????

  PS. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości, natomiast prośba- uzbrójcie się w cierpliwość.
  PS II. Udostępnijcie wśród "branżowych" znajomych i gdzie się da.
  PS. III - jesteś producentem, hurtownikiem lub szczęściarzem, który ma dostęp do maseczek, kombinezonów czy środków dezynfekujących- odezwij się do nas.
  #koronawirus #STOPwirusowi #FundacjaSłużyRatunkoweRP #POMAGAMYboLUBIMY #SłużbyRatunkowe
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Maska- „co łaska”, to autorski projekt Fundacji Służby Ratunkowe RP. W ramach tego projektu jako Fundacja Służby Ratunkowe RP prowadzimy zbiórkę pieniędzy na zakup indywidualnego sprzętu ochrony osobistej dla strażaków, ratowników, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy. To właśnie oni na pierwszej linii walczą z epidemią koronawirusa.

Cały czas docierają do nas prośby o wsparcie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wiemy jak trudna jest sytuacja w służbie zdrowia, straży pożarnej i innych formacjach. Wiemy, że strażacy, ratownicy, personel medyczny i osoby na "pierwszej linii" nie są wystarczająco zabezpieczone- często brakuje maseczek, kombinezonów i środków do dezynfekcji.

Sami jesteśmy strażakami i ratownikami- znamy realia.


Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na walkę z koronawirusem.


Jednostki biorące udział w projekcie "Maska- "co łaska", którym zostanie udzielone wsparcie z prowadzonej zrzutki:

 • OSP Broszkowice
 • Zintegrowana Służba Ratownicza
 • OSP Dębno
 • Dolnośląski Oddział Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
 • OSP Lisów


PS. Będąc w domu- możesz pomóc

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1334

preloader

Komentarze 28

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 947 zrzutek

i zebrali

810 070 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?