id: rgvgjw

Na leczenie Przyjaciela

Na leczenie Przyjaciela

Nasi użytkownicy założyli 1 016 791 zrzutek i zebrali 1 065 641 606 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!

Chciałam przedstawić Wam Idalgo…jest wałaszkiem i ma 9 lat. To folblut o wielkim sercu, który po karierze wyścigowej trafił do mnie jako koń-przyjaciel.

Niestety nawet dla niego los nie jest przychylny…Mój konik uległ wypadkowi podczas zabawy ze stadem na padoku…niby zwykły upadek a jednak niesie za sobą wiele konsekwencji.

Niefortunnie upadł na lewy bok i ucierpiała na tym łopatka. Nerw został zerwany i zanikł mu mięsień. Po kilku miesiącach ćwiczeń nie sprawia mu już ona tak wielkiego problemu mimo braku mięśnia i nie jest powodem tej zbiórki. Po czasie zdiagnozowano inny poważniejszy problem.

Zauważyliśmy wyciek (glutek, o bardzo nie przyjemnym zapachu) na początku weterynarz kazał dawać ACC. Jednak po konsultacji z innym wetem po wykonaniu RTG stwierdzono złamanie/wykruszenie zęba, który jest powodem tego glutka i niestety zapalenie rozprzestrzenia się do zatok i wymaga kosztownej operacji.

Umiejscowienie zęba nie pozwala na wykonanie zabiegu w stajni i ząb musi być usunięty w lecznicy, ponieważ zabieg jest ryzykowny, przez co koszty wzrosły.

Jest to górny ząb 210 z policzkowej strony. Niestety zabieg usunięcia zęba jest bardzo kosztowny i jestem zmuszona poprosić o pomoc, ponieważ koszty wykraczają ponad moje możliwości.

Bardzo kocham tego konia i ma on przed sobą jeszcze całe końskie życie, jednak nie będzie do końca szczęśliwe jeśli będzie doskwierał mu ból.

Będę wdzięczna za każdą złotówkę, za każdą formę pomocy i za udostępnienie.

Dziękuję, Julia

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

AF
Ula
100 zł
AF
Andrzej C.
50 zł
KR
Krzysiek
10 zł
LI
Madzia
5 zł
ZK
Zuzanna kuźma
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
AN
Ania
5 zł
ZP
Zuza Pylak
50 zł
LS
Laura Spisak
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków