id: rhpdbc

Groźby karalne inspirowane przez LPM - doprowadźmy sprawę do końca

Groźby karalne inspirowane przez LPM - doprowadźmy sprawę do końca

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 174 387 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kilkukrotnie informowaliśmy już o sprawie myśliwej Kingi Sporek, której pasję łowiecką fałszywie opisał profil Ludzie Przeciw Myśliwym - Ujawniamy Przestępstwa Myśliwych. Fake newsy zawodowych oszczerców i naciągaczy stały się przyczyną szeregu gróźb karalnych skierowanych wobec pani Kingi.

Instytut Analiz Środowiskowych zapewnił bezpłatną obsługę prawną pokrzywdzonej, której pomogliśmy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a policja zdecydowała się w niniejszej sprawie wszcząć dochodzenie. Pierwotnie, sprawca został wyrokiem nakazowym ukarany jedynie grzywną w wysokości 600 zł – od tego wyroku wnieśliśmy odwołanie, nie godząc się na tak niski wymiar kary. W wyniku naszego odwołania został wydany już znacznie surowszy wyrok – pół roku ograniczenia wolności polegającego na świadczeniu pracy społecznej w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Z surowości tego rozstrzygnięcia jesteśmy zadowoleni, natomiast ubiegaliśmy się również o zadośćuczynienie finansowe dla pokrzywdzonej, do którego to Sąd nie zdecydował się odnieść. W związku z tym planujemy doprowadzić sparwę do kolejnej instancji, gdzie zawalczymy o wypłatę dla naszej pokrzywdzonej myśliwej.


Pełny koszt pomocy prawnej związanej ze sprawą Kingi pokrywa Instytut Analiz Środowiskowych, którego działalność finansowana jest z dobrowolnych wpłat i darowizn. Mimo ograniczonych funduszy robimy co tylko w naszej mocy w obronie dobrego imienia polskich myśliwych.f32d2b3226dcc98a.jpegheb24d76780bfe89.jpeg

vaaec73b3b05305c.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
300 zł
AK
Adrian Kaławaj
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!