id: rhz7xj

Drukujemy dla medyków

Drukujemy dla medyków

Nasi użytkownicy założyli 1 168 733 zrzutki i zebrali 1 217 149 758 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Dziś przekazaliśmy ponad 200 szt., które trafiły do szpitali w Wodzisławiu, Rydułtowach, Raciborzu, Jastrzębiu oraz okolicznych hospicjów m28c23cfd3c2957d.jpegk3d9eefbb935ae73.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą uczniów PCKZiU w Wodzisławiu Śl, którzy działają w Centrum Druku 3D w funkcjonującym od 3 lat przy naszej szkole. Druk 3D daje nam możliwości pomocy tym, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem COVID-19 - lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym.


Zainspirowani doniesieniami medialnymi pragniemy dołączyć się do społeczności, która właśnie na drukarkach 3D drukuje przyłbice ochronne i okulary, które pomagają chronić lekarzy i pielęgniarki podczas ich codziennej pracy. Wiemy, że zapotrzebowanie na produkty ochronne jest ogromne. Szukaliśmy podobnych inicjatywy i tak trafiliśmy na Drukarzy dla Szpitali, która zrzesza już ponad 200 osób.


Do produkcji przyłbic wykorzystujemy póki co nasze prywatne drukarki i filament. Dzięki przychylności Dyrekcji naszej szkoły możemy też korzystać z drukarek będących na wyposażeniu PCKZiU. Tym samym mamy do wykorzystania 6 drukarek, na każdej z nich możemy jednocześnie wydrukować 2 przyłbice. Brakuje nam jednak filamentu, folii PET, pianki chroniącej czoło oraz gumek montażowych. 


Projekt, który wykorzystujemy potrzebuje nieco ponad 50g materiału do wydrukowania jednej przyłbicy. Tak więc 1 kg materiału wystarczy nam na wydruk 18 sztuk, a koszt 1 kg filamentu to ok. 50-60 zł. Nasze drukarki drukują jednorazowo 2 przyłbice. Cały proces trwa 8 godzin. 

Przy obecnych zasobach sprzętowych planujemy druk 20-30 przyłbic na dobę więc zużycie filamentu będzie wynosiło 1,5 kg (70-80 zł). Do Świąt Wielkanocnych chcemy wydrukować 400-500 szt. do których potrzebujemy ok. 20 kg. filamentu. Koszt zakupu samego filamentu w takiej ilości to ok. 1000-1200 zł.  


Nasze zasoby komponentów niezbędnych do wykonania kompletnej przyłbicy kurczą się. Brakuje nam przede wszystkim filamentu i na to chcemy przeznaczyć środki zebrane w tej zbiórce. 


Jeśli Wasza pomoc przekroczy nasz cel to zakupimy także pozostałe produkty niezbędne do wytworzenia kompletnej przyłbicy: folie PET, piankę i gumy mocujące. Podzielimy się także tymi materiałami z innymi osobami zainteresowanymi taką formą pomocy potrzebującym.


Jeśli masz swoją drukarkę 3D i chciałbyś się do nas przyłączyć - napisz na adres: [email protected]


Bieżące informacje o projekcie - na fanpage’u https://www.facebook.com/Centrum-Druku-3D-PCKZiU-Wodzisław-Śląski-160114544579029/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 163

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków