id: rhzha7

Pomoc dla małżeństwa Anety Machoń z Bieszczad

Pomoc dla małżeństwa Anety Machoń z Bieszczad

Opis zrzutki

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla naszych znajomych z Bieszczad- małżonków Andrzeja i Anety Machoń.

W 2003 roku zamieszkali na użyczonej im przez najbliższą rodzinę nieruchomości miejscowości Stężnica w gm. Baligród. Powstał pomysł by przekształcić nieruchomość w gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą „Osada Bieszczady”. Kreatywność i oryginalność pomysłów małżonków przekonała właścicieli do realizacji tego pomysłu, którzy zapewnili jego finansowanie. Od tego momentu niepozorne gospodarstwo rolne sukcesywnie przekształcało się w Osadę Bieszczady. 

Andrzej i Aneta włożyli wiele serca by powstało atrakcyjne i niepowtarzalne miejsce do wypoczynku. Dotychczasowy murowany zwykły budynek przeistoczył się w bajkowy dom obłożony drewnem i pokryty strzechą . W otoczeniu bujnej zieleni pojawiły się dwie chaty bojkowskie. Obie równie niepowtarzalne choć nowocześnie wyposażone.  

Podczas wielu lat gospodarowania na rodzinnej nieruchomości małżonkowie utrzymywali się z agroturystyki. Ale nie tylko agroturystyka była pasją Machoniów. Andrzej uwielbia fotografię a Aneta prowadziła z powodzeniem pracownię ikonopisarstwa. Wyrazem tej pasji są dwie ogromne ikony wiszące na froncie głównego budynku. 

Stało się jednak nieszczęście. Dotychczasowi właściciele zmarli, zaś ich spadkobierca a obecny właściciel musi niestety nieruchomość sprzedać, także po to , aby pozyskać środki na ratowanie własnego zdrowia. 

Okoliczności te zmuszają małżonków, niezależnie od dobrej woli właściciela, do rychłego opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania. 

Już w marcu tego roku muszą się wyprowadzić w nowe miejsce do życia, którego jeszcze nie mają. 

Andrzej i Aneta borykają się z własnymi problemami zdrowotnymi. Prawie 70 –letni Andrzej i jego żona za chwilę nie będą mieli gdzie się podziać. Gmina nie dysponuje wolnymi lokalami mieszkalnymi, a wynajęcie nowego lokum niesłychanie utrudnia fakt, iż Machoniowie są niezwykle związani ze swoimi domowymi zwierzątkami i chcą pozostać w Bieszczadach. Wynajmujący nie chcą przyjmować lokatorów ze zwierzętami. To prawdziwy dramat, małżonkowie są bezdzietni ale mają zwierzątka, które są bliskie ich sercu i nie wyobrażają sobie rozstania. 

Machoniowie w związku z tak trudną sytuacją życiową są w dramatycznym położeniu, nie mają własnych środków finansowych , gmina nie ma wolnych mieszkań, wynajmujący nie chcą zwierzątek dlatego jedynym wyjściem wydaje się zakup własnej nieruchomości . Ich jedynym marzeniem jest zakup niewielkiej chaty nawet do remontu w której dalej mogliby realizować swoje pasje i dzielić życie ze swoimi milusińskimi aż do śmierci. 

My jako znajomi postanowiliśmy im pomóc i zebrać pieniądze na zrealizowanie ich marzenia, ;-bowiem nie mają oni pieniędzy na nowy start, utrzymywali się jedynie z agroturystyki w Osada Bieszczady i ikonopisarstwa Anety. 

Kochani, niech pomoże kto może! ;-)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 17

BD
Bartosz Dziweńka
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
M
Marciniaki
100 zł
WP
Władysław Pękała
100 zł
AW
anna więckowska
50 zł
KP
Krzysztof Poznań
50 zł
DR
Do R
50 zł
ZN
Zdzisław Nadolny
50 zł
BG
Baśka G-K
30 zł
MB
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 718 zrzutek

i zebrali

523 165 278 zł

A ty na co dziś zbierasz?