id: rhzha7

Pomoc dla małżeństwa Anety Machoń z Bieszczad

Pomoc dla małżeństwa Anety Machoń z Bieszczad

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
971 zł 
z 160 000 zł
0%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla naszych znajomych z Bieszczad- małżonków Andrzeja i Anety Machoń.

W 2003 roku zamieszkali na użyczonej im przez najbliższą rodzinę nieruchomości miejscowości Stężnica w gm. Baligród. Powstał pomysł by przekształcić nieruchomość w gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą „Osada Bieszczady”. Kreatywność i oryginalność pomysłów małżonków przekonała właścicieli do realizacji tego pomysłu, którzy zapewnili jego finansowanie. Od tego momentu niepozorne gospodarstwo rolne sukcesywnie przekształcało się w Osadę Bieszczady. 

Andrzej i Aneta włożyli wiele serca by powstało atrakcyjne i niepowtarzalne miejsce do wypoczynku. Dotychczasowy murowany zwykły budynek przeistoczył się w bajkowy dom obłożony drewnem i pokryty strzechą . W otoczeniu bujnej zieleni pojawiły się dwie chaty bojkowskie. Obie równie niepowtarzalne choć nowocześnie wyposażone.  

Podczas wielu lat gospodarowania na rodzinnej nieruchomości małżonkowie utrzymywali się z agroturystyki. Ale nie tylko agroturystyka była pasją Machoniów. Andrzej uwielbia fotografię a Aneta prowadziła z powodzeniem pracownię ikonopisarstwa. Wyrazem tej pasji są dwie ogromne ikony wiszące na froncie głównego budynku. 

Stało się jednak nieszczęście. Dotychczasowi właściciele zmarli, zaś ich spadkobierca a obecny właściciel musi niestety nieruchomość sprzedać, także po to , aby pozyskać środki na ratowanie własnego zdrowia. 

Okoliczności te zmuszają małżonków, niezależnie od dobrej woli właściciela, do rychłego opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania. 

Już w marcu tego roku muszą się wyprowadzić w nowe miejsce do życia, którego jeszcze nie mają. 

Andrzej i Aneta borykają się z własnymi problemami zdrowotnymi. Prawie 70 –letni Andrzej i jego żona za chwilę nie będą mieli gdzie się podziać. Gmina nie dysponuje wolnymi lokalami mieszkalnymi, a wynajęcie nowego lokum niesłychanie utrudnia fakt, iż Machoniowie są niezwykle związani ze swoimi domowymi zwierzątkami i chcą pozostać w Bieszczadach. Wynajmujący nie chcą przyjmować lokatorów ze zwierzętami. To prawdziwy dramat, małżonkowie są bezdzietni ale mają zwierzątka, które są bliskie ich sercu i nie wyobrażają sobie rozstania. 

Machoniowie w związku z tak trudną sytuacją życiową są w dramatycznym położeniu, nie mają własnych środków finansowych , gmina nie ma wolnych mieszkań, wynajmujący nie chcą zwierzątek dlatego jedynym wyjściem wydaje się zakup własnej nieruchomości . Ich jedynym marzeniem jest zakup niewielkiej chaty nawet do remontu w której dalej mogliby realizować swoje pasje i dzielić życie ze swoimi milusińskimi aż do śmierci. 

My jako znajomi postanowiliśmy im pomóc i zebrać pieniądze na zrealizowanie ich marzenia, ;-bowiem nie mają oni pieniędzy na nowy start, utrzymywali się jedynie z agroturystyki w Osada Bieszczady i ikonopisarstwa Anety. 

Kochani, niech pomoże kto może! ;-)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

BD
Bartosz Dziweńka
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
WP
Władysław Pękała
100 zł
MA
Marciniaki
100 zł
AW
anna więckowska
50 zł
KP
Krzysztof Poznań
50 zł
DR
Do R
50 zł
ZN
Zdzisław Nadolny
50 zł
BG
Baśka G-K
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

864 528 zrzutek

i zebrali

762 447 758 zł

A ty na co dziś zbierasz?