id: rjcs4j

Miło Cię widzieć w 2024!

Miło Cię widzieć w 2024!

Nasi użytkownicy założyli 1 187 175 zrzutek i zebrali 1 248 250 757 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Co 11 minut jeden nastolatek odbiera sobie życie*


Miło Cię widzieć to innowacyjna kampania społeczna, mająca na celu edukację na temat znaczenia zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów. Projekt powstaje we współpracy ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii czy edukacji, ale także z młodzieżowymi liderami, współpracującymi z organizacjami pozarządowymi, szkołami i społecznościami lokalnymi. Stawiamy na liczne działania edukacyjne, aby zbudować zdrowsze i bardziej empatyczne środowisko dla młodzieży.


Dlaczego powstała ta zrzutka?

Dzięki Twojemu wsparciu możemy prowadzić realne działania, dzięki którym docieramy z naszym przekazem w kolejne miejsca na mapie Polski (sprawdź, gdzie już dotarliśmy!). Prowadzimy liczne kampanie offline, wydajemy publikacje, a także tworzymy program #AkcjaLustro dla szkół ponadpodstawowych. To wszystko wymaga niemałych nakładów finansowych - a dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy w stanie działać skutecznie!Co robimy?


Życie. Poradnik dla dorosłych to publikacja autorstwa mgr Agaty Kwarciany, Marii Wójcik i Kacpra Janczy. To poradnik od młodych – uświetniony rysunkami uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu i komentarzem psycholożki i psychoterapeutki. Publikacja jest dostępna jako bezpłatne wydanie drukowane oraz e-book. Publikacja jest pełna praktycznych wskazówek, strategii i przykładów, które pomogą rodzicom w kreowaniu zdrowego i przyjaznego środowiska, w którym ich dzieci mogą rozwijać się emocjonalnie. Wspieranie zdrowia psychicznego młodzieży zaczyna się w domu, a nasza publikacja daje narzędzia do tego właśnie celu.


Z naszymi działaniami wychodzimy poza Internet. Tworzymy cykliczne kampanie offline w największych miastach Polski. Pojawiliśmy się już na ponad 400 ekranach w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Gliwicach, a także w składach Kolei Wielkopolskich. Nasze reklamy to przekaz, że dbanie o własne zdrowie psychiczne to akt siły, a nie słabości. To manifest wsparcia młodzieży w budowaniu silnego zdrowia psychicznego.


#AkcjaLustro to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego młodzieży w szkołach ponadpodstawowych oraz zachęcenie ich do korzystania z pomocy, jeśli jej potrzebują. Ideą projektu jest to, aby naklejki umieszczone na lustrach w szkołach, które są miejscem codziennej interakcji uczniów, przypominały im, że są ważnymi i wartościowymi osobami, które zasługują na miłość i wsparcie, a także pokazywały możliwość uzyskania dostępu do bezpłatnej pomocy psychologicznej. Kod QR umieszczony na naklejkach prowadzi do naszej bazy stron internetowych i telefonów zaufania. Koszt udziału jednej szkoły w programie to 43zł - wesprzyj nas taką kwotą i pozwól nam dotrzeć do kolejnych placówek w całej Polsce!


Badanie dot. dobrostanu emocjonalnego młodzieży ma na celu zgłębienie stanu emocjonalnego i psychicznego młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. Poprzez zestawienie danych ilościowych i jakościowych, analizę czynników wpływających na ich dobrostan oraz identyfikację ewentualnych problemów, chcemy lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby tej grupy społecznej. Wyniki naszego badania mogą dostarczyć istotnych informacji potrzebnych do opracowania efektywnych programów wsparcia i prewencji na rzecz poprawy kondycji psychicznej młodego pokolenia.


Nasza lista telefonów kontaktowych i stron internetowych to bezpieczne miejsce zawierające numery kontaktowe i informacje na temat bezpłatnych linii pomocy w kryzysie psychicznym. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i pomocy w trudnych chwilach życia. To bezpieczne i anonimowe źródło wsparcia dla każdego. Pokazujemy miejsca, w których można uzyskać bezpłatną pomoc bez zbędnego oceniania. Niezależnie od tego, czy przeżywasz kryzys psychiczny, czy też martwisz się o kogoś innego, tutaj znajdziesz informacje i kontakty, które mogą pomóc.


Naszym celem jest budowanie świadomości i empatii wobec osób z problemami psychicznymi oraz dawanie młodym ludziom i ich rodzicom narzędzi, które pomogą im tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone życie emocjonalne. Tworzymy bloga edukacyjnego. Pomagamy zrozumieć, że choroby psychiczne to nie znak słabości, ale choroby, które można leczyć. Publikujemy wywiady ze specjalistami, którzy dzielą się swoją wiedzą i radami na temat zdrowia psychicznego. Prowadzimy warsztaty, podczas których dzielimy się praktyczną wiedzą z młodymi. Mówimy o tym, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, jednocześnie nawiązując do treści dostępnych na naszej stronie internetowej.


Zostań Partnerem lub Sponsorem

Jeśli chcesz, aby Twoje logo znalazło się na materiałach promocyjnych kampanii, prosimy o kontakt pod adresem [email protected] przed wpłaceniem na zrzutkę. Dziękujemy!*Według UNICEF co roku na całym świecie około 46 tys. młodych ludzi odbiera sobie życie - to średnio jedna osoba co 11 minut

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Sport, hobby, turystyka • Hobby • Kolekcjonerstwo
Zestaw naklejek
Naklejki foliowe z autorskimi grafikami Marii Wójcik. W pakiecie min. 10 sztuk. Wzory naklejek wysyłane losowo.
49 zł
Cegiełki i podziękowania
Pamiątkowe podziękowanie
Pamiątkowe podziękowanie za wsparcie działań naszego projektu - wprost pod Twoje drzwi. Wolisz być eko? Zaznacz opcję wysyłki elektronicznej - na swoj...
99 zł
Dom i ogród • Dekoracje do domu • Inne
Kalendarz 2024
Kalendarz na rok 2024 z autorskimi grafikami. Każdy miesiąc przedstawia inną ilustrację, nawiązującą do artykułów na naszym blogu lub inicjatyw, jakie...
149 zł

Dostępne 8 szt.

Moda • Inne
Przypinka kampanii
Mała, a cieszy! Jak inaczej można opisać naszą przypinkę wyprodukowaną w Polsce w zaledwie 30 egzemplarzach? Pokaż się swoim znajomym i dyskretnie im ...
149 zł

Dostępne 20 szt.

Sport, hobby, turystyka • Hobby • Kolekcjonerstwo
Zestaw gadżetów
Zestaw gadżetów Miło Cię widzieć składający się z torby bawełnianej, długopisów, magnesów i naklejek wysłany wprost pod Twoje drzwi! A jeśli chcesz, t...
149 zł

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
200 zł
ZW
Zbigniew Wrzyszcz
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!