id: rjn2kr

Rehabilitacja dla Małgosi - przerost lewej rączki

Rehabilitacja dla Małgosi - przerost lewej rączki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 331 zł 
z 4 000
83%
8 godzin do końca
19 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jestem Małgosia, choruję na naczyniaka który spowodował u mnie przerost lewej rączki. Aby zatrzymać jej nadmierne rośnięcie potrzebuję regularnych rehabilitacji (min. 2 razy w tygodniu). Niestety czas oczekiwania na refundowane rehabilitacje wynosi obecnie ok 3-4 miesiące, więc musze wspierać się zajęciami prywatnymi.


image
Jak wyglądają moje zajęcia rehabilitacyjne? Otóż są one ukierunkowane w kilka stron. Z jednej z nich mamy masaż, z drugiej ćwiczenia, a z jeszcze innej zajęcia manualne.

Zacznę od masażu. Jest on prowadzony na mojej lewej rączce, i polega na ukierunkowaniu limfy w stronę klatki piersiowej. Dlaczego? Nie ma możliwości „wyssania” płynu z ręki, więc trzeba go rozprowadzić po ciele, górna kończyna kończy się na palcach, więc jedyną „drogą ucieczki” jest klatka piersiowa. Gdyby nie masaże i odprowadzanie limfy tak jak wyżej, moja ręka byłaby bardzo twarda, rosłaby o wiele szybciej, oraz miałabym większy problem z jej poruszaniem.


imageDrugi etap to ćwiczenia. Przez to że moja rączka jest większa, jest ona również cięższa. Nierówna waga rąk powoduje wykrzywianie kręgosłupa. Aby temu zaradzić regularnie ćwiczę, i uwierzcie mi że te ćwiczenia przynoszą oszałamiający skutek.


image
Trzecim etapem są zajęcia manualne dłoni. Jak wiecie moja dłoń razem z palcami również jest powiększona, a to powoduje że ciężej mi chwycić różne małe elementy. Co robię żeby to rozwijać? Kreatywnie się bawię, składam lego, robię różne ćwiczenia plastyczne. Niby nic specjalnego, ale to naprawdę działa.


imageRehabilituję się od kiedy miałam 3 miesiące, wiec już minęło bardzo dużo czasu. Uczęszczam na zajęcia z wczesnego wspomagania, warsztaty terapii zajęciowej oraz rehabilitacje w przychodni. Wszystkie osoby które się mną zajmują są wspaniałe i na prawdę bardzo dużo dla mnie robią, wiec z tego miejsca bardzo serdecznie bym chciała je pozdrowić i powiedzieć ze doceniam to co dla mnie robią.

Niestety ilość zajęć na jakie obecnie uczęszczam jest zbyt mała (nie ma możliwości utrzymania regularności zajęć przez NFZ), i dlatego moi rodzice wysyłają mnie nie tylko na rehabilitacje które są darmowe, ale również prywatne, istotne jest to żebym była rehabilitowana regularnie (w przypadku zajęć prywatnych jest to minimum 1 raz w tygodniu).


Koszt godziny rehabilitacji wynosi 100zł

Jeżeli chociaż raz w tygodniu uczęszczałabym na zajęcia prywatne to kwota ze zbiórki wystarczy na ok. 10 miesięcy takich zajęć.


imagePierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

894 848 zrzutek

i zebrali

839 491 467 zł

A ty na co dziś zbierasz?