id: rk7njn

Goń z Pomnika Bolszewika! - II edycja akcji Stowarzyszenia KoLiber

Goń z Pomnika Bolszewika! - II edycja akcji Stowarzyszenia KoLiber

Nasi użytkownicy założyli 980 198 zrzutek i zebrali 1 001 568 222 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Odkłamujemy historię Polski i dekomunizujemy przestrzeń publiczną!


www.gonbolszewika.pl


Rusza kolejna edycja akcji Stowarzyszenia KoLiber "Goń z Pomnika Bolszewika". Mamy jeszcze kilkaset miejsc do naprawienia i Państwa wsparcie bardzo pomoże w realizacji tego zadania. Chcielibyśmy, aby ta edycja akcji była ostatnią - to będzie oznaczać, że w Polsce nie został już żaden element propagandy komunistycznej zostawionej przez rosyjskiego okupanta.


Sprzeciwiamy się totalitarnym ideologiom i zakłamywaniu historii. Pragniemy animować na terenie całego kraju dialog społeczny dot. zagadnień związanych z dekomunizacją Polski, doprowadzić do zmiany nazwy ulic odwołujących się do zbrodniczej ideologii komunizmu, a jej symbole eliminować lub - jeśli to możliwe - przenieść je w jedno zbiorcze miejsce dla celów historycznych i edukacyjnych, a także zmieniać treść tablic upamiętniających. Naszemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie stosowne otoczenie intelektualne oraz naukowe. Nie wykluczamy działań o charakterze legislacyjnym!


Stowarzyszenie KoLiber spośród wielu swoich aktywności od lat zajmuje się edukacją historyczną (inicjatywa "KoLiber Historia", lekcje o rtm. Witoldzie Pileckim w polskich szkołach etc.), skutecznie zmieniamy przestrzeń publiczną - zanim to było modne! Pragniemy w sposób sprawny i cywilizowany kontynuować podjęte wysiłki, aż do pełnego sukcesu.


Do naszego przedsięwzięcia pozyskaliśmy wiele cennych współprac i partnerstw. Jednak aby być w dalszym ciągu dostatecznie sprawnym i skutecznym, potrzebujemy Państwa wsparcia na pokrycie m.in. kosztów logistycznych i harmonizowania działań na terenie całego kraju - wszyscy zaangażowani członkowie Stowarzyszenia oraz organizacji partnerskich pracują przy inicjatywie nieodpłatnie! Wasz wkład w dekomunizację przestrzeni publicznej może być zarówno finansowy, jak i merytoryczny - uruchomiliśmy specjalną MAPĘ, na której można zgłaszać miejsca wymagające naszej interwencji. Zapraszamy do wsparcia naszej Zrzutki i do uczestnictwa w projekcie pod adresem www.gonbolszewika.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!