id: rkkbnj

Ratujmy Kadzidłowo!

Ratujmy Kadzidłowo!

Nasi użytkownicy założyli 1 188 032 zrzutki i zebrali 1 250 261 117 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani!

  Ogromnie dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie, zarówno finansowe, jak i mentalne. To naprawdę trudny czas, któremu wszyscy musimy stawić czoła. Jednocześnie prosimy - jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie możesz wpłacić pieniędzy na zrzutkę, a zależy Ci na dobru zwierząt, udostępnij ją na swoim profilu na Facebooku. Sytuacja staje się coraz poważniejsza, nasze oszczędności topnieją w zastraszająco szybkim tempie, a póki co nie zanosi się na szybkie otwarcie ogrodów zoologicznych w kraju.

  y6e82779eec55ceb.jpegDlaczego potrzebujemy pomocy?

  • Do tej pory Park w Kadzidłowie utrzymywał się wyłącznie ze sprzedaży biletów dla zwiedzających. Pieniądze uzyskane w ten sposób stanowiły również główny fundament umożliwiający prowadzenie badań naukowych (m.in. telemetria) oraz program reintrodukcji metodą "Born to be free".
  • Średni koszt utrzymania Parku przez miesiąc wynosi ok. 100.000 zł, co składa się na wyżywienie zwierząt, pensje pracowników, renowacje i remonty wolier, a także wcześniej wspomniane badania i ratowanie gatunków zagrożonych w Polsce, tj. ryś, głuszec, cietrzew i bocian czarny. Dla tych, którzy chcieliby wiedzieć więcej o tym, co udało nam się dokonać w ciągu zaledwie roku, zapraszamy do zapoznania się z postami na Facebooku oznaczonymi hasztagiem: #odnowadlakadzidłowa.
  • Warto zaznaczyć, że główny okres wycieczkowy, a zatem czas, w którym możemy zarobić pieniądze na utrzymanie Parku przez cały rok, przypada na sezon letni, czyli od maja do października. To wtedy przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi, pasjonaci przyrody, a także wycieczki zorganizowane, m.in. szkoły i kolonie. W obecnym momencie, z powodu coronavirusa, wszystkie plany i ówczesne rezerwacje zostały poodwoływane, co równa się brakowi funduszy na nasze dalsze działanie.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czując odpowiedzialność za naszych podopiecznych, zdecydowaliśmy się na skierowanie do wszystkich życzliwych Parkowi osób prośby o pomoc w uratowaniu go przed zamknięciem, prośby o życie dla mieszkańców Parku w Kadzidłowie.


ie0c51cc3422b32f.png


Kochani Sympatycy Kadzidłowa,


Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie istnieje od 1992 roku. To prawie 400 zwierząt z około 100 gatunków, w tym wiele rzadkich i chronionych. Park ma status ogrodu zoologicznego, ale jest placówką prywatną – utrzymuje się wyłącznie z własnej działalności gospodarczej, czyli prowadzenia wycieczek edukacyjnych. Dofinansowanie z WWF Polska dotyczy projektu reintrodukcji rysia do Puszczy Piskiej.


W zeszłym roku Park przeszedł gruntowne zmiany organizacyjne. Większość funduszy uzbieranych ze sprzedaży biletów czy pamiątek w sezonie letnim, pochłonęło utrzymanie zwierząt, ich karmienie i opieka, a także specjalistyczna działalność związana z reintrodukcją takich gatunków jak ryś czy głuszec. Mimo turbulencji związanych z reorganizacją Parku – zmianą właściciela, zatrudnieniem dodatkowych pracowników, jak też wybudowaniem wielu nowych wolier, udało nam się w zasadzie dopiąć finansowo kończący się sezon.


Niestety, w obliczu pandemii i licznych ograniczeń dotyczących działalności turystycznej Parku (całkowite zamknięcie Parku dla zwiedzających), nie mamy widoków na jakiekolwiek dochody w nadchodzącym sezonie. Wobec ogarniającego kryzysu musimy się liczyć ze wzrostem kosztów utrzymania zwierząt. Już teraz odczuwamy podwyżki cen karmy i materiałów budowlanych. Stąd nasza gorąca prośba o dofinansowanie Parku przez zrzutka.pl. Pieniądze uzyskane w ten sposób w całości zostaną przeznaczone na utrzymanie Parku, bieżące wydatki związane z karmieniem zwierząt i opieką nad nimi, ewentualnie na niezbędne naprawy wolier czy zagród. Zdajemy sobie sprawę z trudności wielu firm, ale tu chodzi o żywe zwierzęta, nie da się zawiesić na jakiś czas karmienia ich czy opieki nad nimi. Stosując się do wszystkich zabezpieczeń epidemiologicznych, musimy nadal prowadzić Park i pozostawić pracowników zajmujących się opieką nad zwierzętami. Nasze nowe otwarcie w zeszłym roku i postawienie na „odnowę Kadzidłowa” niestety będzie musiało prawdopodobnie spowolnić, ale nie możemy pozwolić na obniżenie dobrostanu i warunków życia zwierząt przebywających w Kadzidłowie.


Nie poddajemy się! Uratujemy to miejsce za wszelką cenę. Będziemy Wam wdzięczni za wszelką, nawet najdrobniejszą pomoc.


q939a33e753c471b.png


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 490

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków