id: rmtbef

Pomóż wstać na nogi po wypadku, nie pozwól przerwać studiów!

Pomóż wstać na nogi po wypadku, nie pozwól przerwać studiów!

Opis zrzutki

Pod koniec lipca doznałem ciężkiego wypadku, diagnoza- zerwanie lub naderwanie 3 więzadeł kolana, które wymagają przeszczepu. Stanąłem przed koniecznością przejścia 2 operacji, wielomiesięcznej rehabilitacji, a na domiar tego wszystkiego, aby kontynuować studia muszę nadrobić różnice programowe, których koszt liczy się w tysiącach. Termin leczenia NFZ- koniec 2020 roku, a operacja jest konieczna jak najszybciej, żeby odzyskać sprawność. Z tego powodu większość leczenia muszę prowadzić prywatnie.

Cześć Wam!

Dzięki, że tu zajrzeliście, to już połowa sukcesu.

Coś o mnie: mam na imię Szymon, mam 21 lat. Oprócz zainteresowań takich jak muzyka, poezja (tworzę poezję śpiewaną), turystyka górska, teatr i wolontariat (jestem wieloletnim wychowawcą harcerskim) mam niesamowite szczęście kształcić się w kierunku, który sprawia mi ogromną satysfakcję. Tym kierunkiem jest farmacja. Studia, które niejednokrotnie zabierają sen z powiek, wymagające i trudne, sprawiają mi tyle satysfakcji, poczucia obowiązku i celu w życiu, że nie ma mowy, abym zmienił je na żadne inne… Tutaj jednak pojawia się problem. Ukończyłem 2 semestry stacjonarnych, jednolitych studiów magisterskich na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Wydział znajduje się, o zgrozo dla niektórych czytających, w Sosnowcu (miejsce na żart o granicy). 2 semestr ukończyłem zdając 5 egzaminów nie schodząc z wynikami poniżej 80%. Sytuacja losowa spowodowana wieloma argumentami osobistymi i zdrowotnymi zmusza mnie do zmiany uczelni na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Zdawałoby się, że głównym problemem było zdanie wszystkich 5 trudnych egzaminów w pierwszym terminie (jakakolwiek poprawka wyklucza z możliwości przeniesienia). Podołało temu bowiem mniej więcej jedna trzecia wszystkich studentów z mojego 160-cio osobowego roku. Po ostatniej wizycie w dziekanacie usłyszałem, że z powodu różnic programowych muszę odrobić zajęcia, które są punktowane na 12 ECTS-ów. Takie odrabianie jest płatne. Płatne srogo. Za jeden punkt uczelnia nalicza opłatę mniej więcej 300-400zł, co prostą matematyką prowadzi do tego, że za sam fakt rozpoczęcia studiów muszę zapłacić około 4000 zł. Do tego dochodzą opłaty za legitymację, rekrutację, dojazdy i dokumenty. Całość przedsięwzięcia szacunkowo będzie mnie kosztować 4500zł.

W tym momencie spadł właśnie cios- wypadek. Przez miesiąc chodziłem od lekarza do lekarza, którzy tylko kręcili głowami z bezradnością i wsadzali nogę w kolejne gipsy i szyny usztywniające. Dopiero gdy umówiłem się na wizytę u ortopedy operującego w szpitalu w Piekarach (koszt jednej wizyty to 250zł), zlecił badania USG (140zł) i rezonans (400zł), po których dowiedziałem się, że unieruchomienie spowodowało tylko i wyłącznie zanik mięśni, bo więzadeł nie da się uratować.

Ortopeda widząc mój stan zadeklarował się, że podejmie przeszczepu więzadła pobocznego strzałkowego połączonego z artroskopią (zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych). Żeby jednak tego dokonać, muszę odbyć przedoperacyjną i pooperacyjną rehabilitację (na ten moment nie jestem w stanie określić kosztu, na pewno kilka tys. zł), która razem z zabiegami może postawić mnie na nogi za jakieś pół roku. Pół roku bycia niesprawnym, bez możliwości pracy, ze studiami i przyszłością pod wielkim znakiem zapytania. Studia w tym momencie są jedną z nielicznych rzeczy, która zmusza mnie do walki.

Dopiero kiedy skończyły się inne rozwiązania, kiedy straciłem pracę i niewiele mogę zrobić, zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Każda kwota wpłacona na tę zrzutkę przybliża powrót do sprawności, kontynuowania pracy i studiów.

Z góry dziękuję za każde wsparcie, trzymajcie się ciepło!

Wpłacający 76

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Agata Śliwińska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AM
Agata Machulik
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Aleksander Grzenia
75 zł
MZ
Magdalena Zdrzałek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 200 zrzutek

i zebrali

377 857 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?