Spotkanie  z Papieżem Franciszkiem w Tbilisi. Zakończona 30.09.2016r ID: rnpust

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Tbilisi.

Zebrano 341 zł
z kwoty 4 051 zł

8 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

41
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Spotkanie z papieżem Franciszkiem osób niepełnosprawnych, przedszkolaków i podopiecznych hospicjum domowego.


Miłosierdzie jest prawdziwą siłą, która może wyzwolić człowieka i świat z grzechu i zła"

Wesprzyj nas :)


Zostań przyjacielem Fundacji Pro Spe i Ojców Kamilianów i pomóż dotrzeć na spotkanie z papieżem osobom niepełnosprawnym, przedszkolakom i podopiecznym hospicjum domowego.


Czasem jedna chwila może odmienić całe Twoje życie, całkiem niedawno w Polsce odbywały się Światowe Dni Młodzieży, wielu ludzi doświadczyło tego niezwykłego dla nich przeżycia.... Dla dzieci i osób niepełnosprawnych z Gruzji taka nadzieja może nadejść dzięki spotkaniu z Papieżem Franciszkiem, dla nich to bardzo ważne.


A może przyszedł czas na pomoc od Ciebie?


Osoby odpowiedzialne za spotkanie/ organizatorzy: Misja Kamiliańska w Gruzji

Pomoc dla niepełnosprawnych: wolontariusze z Polski i Gruzji

Miejsce: plac przed Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym Zakonu Posługującego Chorym prowadzone przez Ojców Kamilianów

Otrzymane pieniądze będą w 100% przekazane na ww. cel.


Spotkanie osób dzieł charytatywnych planowane jest na 01.10.2016 ok. Godz.17:00.

Spotkanie odbędzie się tuż po spotkaniu papieża z księżmi i osobami zakonnymi w kościele katedralnym pw. Matki Bożej w Tbilisi.


Koszt od jednej osoby:

a) dzieci z przedszkola Khizabarze+ opiekunowie (20 dzieci od 5-6 lat+ 10 opiekunów) – 45 zł za osobę (250 km w jedną stronę+ ciepły posiłek)

b) osoby niepełnosprawne z wioski Arali (5 osób+5 opiekunów) – 40 zł za osobę (220km w jedną stronę + ciepły posiłek)

c) osoby niepełnosprawne z Alhalcihe (16 osób niepełnosprawnych + 16 opiekunów) – 38 zł za osobę (200 km w jedną stronę+ ciepły posiłek)

d) Shaszwebi (30 dzieci od 10 lat-18 lat+ 5 opiekunów) – 15 zł za osobę(60 km w jedną stronę +ciepły posiłek)

e) Tibilisi-hospicjum domowe+ centrum rehabilitacyjne (50 osób+20 opiekunów) – 8 zł za osobę (od 10 do 25 km w jedną stronę +ciepły posiłek)

Suma: 4 051 zł


Wizyta papieża Franciszka w Gruzji.


Papież Franciszek od 30. 09 do 02.10.2016 będzie z wizytą w Gruzji. Planowana wizyta zaczyna się od spotkania z prezydentem, władzami kraju i korpusu dyplomatycznego oraz Patriarchą gruzińskiego Kościoła prawosławnego Eliaszem II. Program wizyty papieskiej obejmuje msze świętą na stadionie narodowym a następnie, to co nas najbardziej interesuje, spotkanie z osobami chorymi, niepełnosprawnymi a także dziećmi z ośrodków pomocy prowadzonych przez organizacje charytatywne.

Nasze marzenie.

Fundacja Pro Spe i Ojcowie Kamilianie, chcą umożliwić transport na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Zebrane środki dofinansują dojazd niepełnosprawnym z ośrodków znajdujących się na terenie Gruzji i podopiecznym hospicjum domowego, podopiecznym Domku Babci- świetlicy dla dzieci uchodźców z Osetii Południowej, podopiecznym przedszkola w Khizabavrze i Domu Pomocy w Aralii.

Domek Babci- dlaczego to dla nich takie ważne?

Podopieczni Domku Babci to dzieci przesiedleńców z Osetii Południowej zamieszkujących obóz w Shavszvebii. Rodzice naszych dzieci obecnie dostają minimalne świadczenia socjalne od państwa, co nie wystarcza nawet na zaspokojenie podstawowych życiowych potrzeb, a wspomnijmy, że w Gruzji panuje duże bezrobocie. Domek Babci został założony w 2009r przez Zakon Kamilianów, aby leczyć traumy powojenne powstałe w wyniku konfliktu rosyjsko- gruzińskiego w 2008 roku. W Domku Babci dzieci mogą rozwijać kreatywność oraz pożytecznie spędzać czas. W świetlicy są prowadzone również zajęcia z pedagogami oraz wsparcie w nauce. Początkowo dzieci były nieufne, czasem agresywne, niezdolne do nauki, co związane było oczywiście z traumatycznymi, wojennymi przeżyciami. Teraz wiele z nich doskonale radzi sobie w szkole, osiągają sukcesy w różnych dziedzinach: sporcie, tańcu, śpiewie...

Niepełnosprawni i ich nadzieja na godne życie.

Społeczność osób niepełnosprawnych w Gruzji jest liczna, tym ludziom brakuje podstawowych środków do życia, leków, opieki itp. Niekiedy z braku możliwości technicznych budynków, nie mogą wyjść ze swojego mieszkania. Takich ludzi trzyma przy życiu przede wszystkim wiara. Wśród tych niepełnosprawnych osób – podopiecznych hospicjum domowego, Centrów opieki i Domu Pomocy są ludzie samotni, osoby okaleczone podczas konfliktu wojennego oraz osoby przewlekle chore fizycznie i umysłowo. Ci ludzie są zepchnięci są na margines życia społecznego. W większości przypadków całym światem są dla nich cztery ściany ciasnego mieszkania, zupełnie nieprzystosowanego technicznie do ich potrzeb. Niepełnosprawność jest w Gruzji nadal ujmą zarówno dla człowieka nią dotkniętego, jak i dla jego najbliższych. Brak świadomości społecznej i alienacja niepełnosprawnych nadal postępują. Niewielu z nich decyduje się na próbę wkroczenia do świata zdrowych fizycznie.

Nasz cel- zrealizujmy go razem!

Nasza fundacja i Ojcowie Kamilianie chcąc tym ludziom pomóc i wesprzeć ich duchowo, zbiera fundusze na zorganizowanie spotkania z Papieżem Franciszkiem. Dzięki temu spotkaniu będziemy mogli głośniej mówić o losie niepełnosprawnych w Gruzji, o ich walce z brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa. Chcemy zmienić nastawienie zarówno społeczeństwa jak i samych niepełnosprawnych i uświadomić wszystkim, że niepełnosprawność nie czyni nikogo gorszym. Osoby niepełnosprawne nie tylko mogą współuczestniczyć w życiu społeczeństwa ale również na wzór zachodni, mogą pracować, tworzyć i cieszyć się życiem. Gruzini, którzy mentalnie czują się Europejczykami, powinni zrozumieć, że ich niepełnosprawni krewni, tak jak oni, mają prawo aby godnie żyć…


Przedszkolaki z Khizabavry


NiepełnosprawniDomek Babci

świetlica dla dzieciuchodźców z Osetii Południowej zamieszkujący obózw Szavszvebii, małej wiosce położonej przy głównej trasie między stolicą GruzjiTbilisi a Gori.


Podopieczni Hospicjum Domowego

to ludzie chorzy i starsi, którzy są niekiedy skazani tylko na siebie.

Bądźmy w kontakcie

Fundacja Pro Spe
ulica Jabłońskiego 7/7
35-068 Rzeszów
T: (+48) 797555501
[email protected]

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Marek Szteliga
100 zł
Marek Szteliga
A
47 zł
adam
M
45 zł
magda.halas
Dane ukryte
22 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Marek Szteliga
100 zł
Marek Szteliga

Najwyższa wpłata

Marek Szteliga
100 zł
Marek Szteliga
Nasi użytkownicy założyli

179 323 zrzutki

Pomóż zebrać 4 051 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

41
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.