id: rnpx4x

Zrzutka na leczenie Ewy

Zrzutka na leczenie Ewy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
31 194 zł 
z 45 000 zł
69%
42 dni do końca
478 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Ewa jest już po operacji usunięcia macicy wraz z przydatkami. Wyniki pooperacyjne były zaskoczeniem dla wszystkich. Okazało się, że Ewa ma nowotwór wyrostka z przerzutami do jajników.

  Ten rodzaj nowotworu daje przerzuty do otrzewnej a jedyną skuteczną metodą leczenia jest HIPEC.

  Ewę czeka kolejna, dużo bardziej rozległa operacja cytoredukcyjna połączona z hemikolektomią i HIPEC.

  HIPEC to chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii.

  Podczas operacji lekarze podadzą leki cytostatyczne bezpośrednio do jamy brzusznej po uprzednim podgrzaniu otrzewnej do około 42 st.

  Po operacji konieczne będzie dalsze leczenie oraz rehabilitacja, która pozwoli Ewie wrócić do pełnej sprawności i zdrowia. Rehabilitacja będzie konieczna ponieważ operacja pozostawi po sobie ogromną bliznę, która pozostawiona bez wsparcia będzie miała negatywny wpływ na cały organizm.


  Międzyczasie Ewa straciła lokal, w którym prowadziła wraz z mężem i synem swoją ukochaną restaurację. Z dnia na dzień zostali bez możliwości zarabiania na życie.

  Mimo wszystko Ewa nadal stara się być aktywna, wspiera tych, którzy potrzebują pomocy, bierze udział w akcjach charytatywnych.

  Pomóżmy jej wrócić do tego co kocha tak na 100%.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W okolicy Ewę zna niemal każdy. Jeśli nie zna, to przynajmniej kojarzy. Ta zawsze uśmiechnięta, drobna osoba zawsze mija nas z uśmiechem. Zawsze gdzieś biegnie. Jeśli nie biegnie, to pewnie tylko dlatego, że jest zapracowana w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Ale tego możecie nie zauważyć. Nie widać w niej zmęczenia. Jest tylko płomienny uśmiech.

Ewa zawodowo opiekowała się najmłodszymi. Ewa opiekuje się dwójką synów, a także wiele czasu poświęciła na opiekę nad najstarszym pokoleniem swojej rodziny – babcią męża. Ewa organizowała biegi, zwykłe zawody sportowe i wydarzenia dobroczynne. Bo trzeba było komuś pomóc. Kiedy jej znajomym spłonął dom, była na miejscu by pomóc. Od wczesnych godzin rannych pracowała w swojej firmie, a gdy kończyła zakładała ubrania robocze i pomagała skuwać tynki. Nie była nieczuła na los zwierząt i znana jest też aktywnego działania na ich rzecz. Sama biegała, dźwigała ciężary, choć na siłownie nie jeździła. Ona na nią biegała. Ewa chętnie podpowiadała jak zadabać o swoje zdrowie i zachęcała do robienia zdrowych rzeczy. Ciągnęła Was zimą do lodowatej wody. A kiedy uznała, że tego wszystkiego za mało, postawiła wszystko na jedną kartę. Zamknęła swój biznes, by zająć się przygotowaniem dla Was zdrowych posiłków. Najpierw otworzyła punkt, w którym mogliście złapać zdrowe śniadanie, a później przekształciła to w knajpę, gdzie zjecie pyszne obiady. Koniecznie z dobrych składników. Bo Ewa daje z siebie tylko to, co uznaje za najlepsze. Ewa, Ewa, Ewa... Po prostu wszędzie jej pełno.

Spotykam dziś Ewę. Znam już sytuację w jakiej się znajduje. Duży, wypukły brzuch i uśmiech na twarzy. Ktoś, kto widzi Ewę po raz pierwszy mógłby się spodziewać szczęśliwej kobiety przy nadziei. Prawda jest jednak inna. W brzuchu Ewy nie rośnie nowe życie, a coś, co chce jej to życie zabrać. Nowotwór, który na dziś ma już ponad 20cm. Niestety ciągle rośnie. Życie Ewy, które już do tego momentu mogłoby posłużyć za fundament dobrej książki zbliża się do przełomowego momentu. Od naszego wsparcia zależy, by nie był to dramatyczny finał.

W czasie rutynowych badań okazało się, że Ewa – żyjąca aktywnie, zdrowo, pokazująca innym jak żyć zdrowo – ma guz na jajniku. Seria badań była bezlitosna. W diagnozie padły 2 określenia, których żadne z nas nie chce nigdy słyszeć. Rak. Przerzuty.

Guz w jamie brzusznej uniemożliwia Ewie normalne odżywianie. Na dniach rozpocznie przyjmowanie wlewów z substancjami odzywczymi. Już za chwilę, czeka ją operacja. Następnie chemioterapia. To nigdy nie jest łatwy okres w życiu, a w jej przypadku trudność potęguje fakt, że jedynym źródłem utrzymania jej rodziny jest ich działalność gospodarcza. Nawet jej mąż Paweł zrezygnował z pracy na etacie, by być częścią biznesu. Bez Ewy restauracja nie będzie mogła działać. A leczenie będzie bardzo, bardzo kosztowne.

Dlatego już teraz, już w tej chwili, prosimy Was o wsparcie Ewy. Nawet najmniejsze wpłaty mają sens. Każde opublikowanie linka do tej zbiórki ma sens. Prosimy Was o jedno i drugie. Ewa musi wygrać tę walkę. Już dziś wiadomo, że ta wygrana ma swoją cenę wyrażoną w złotówkach, ale cena ta nie jest jeszcze jednoznacznie wyrażona kwotą. Wiadomo tylko, że jest to kwota, z jaką większość rodzin nie jest w stanie sobie poradzić. Pomóżmy, by płomienny uśmiech Ewy nie zgasł.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 478

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
34 zł
KZ
300 zł
 
Dane ukryte
44 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WW
WKS WILCZYCE
1 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
ER
mors
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Oby wszystko zakończyło się szczęśliwie.

  20 zł
 • PS
  Szewczyk

  :-).

  117 zł
 • HK
  Hania Kolasa

  Powodzenia 💪🍀trzymam kciuki 💚będzie dobrze ❤️🤗

  50 zł
 • Karo Karo

  Dzień dobry🥺 Wpłaciłam ile moglam i przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka lecz blagam was bardzo i proszę o pomoc dla mojej mamy w remoncie , proszę zajrzyj na nasza zrzutkę id caryk7 , wszystko jest opisane w zrzutce 🥺 Błagam pomóż nam🥺 Proszę 🥺🙏🏻 Życzę dużo dużo zdrowa ❤️

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Zdrowiej szybko ! Trzymamy kciuki !

  100 zł
 • Zobacz więcej

Lokalizacja

51-311

Kiełczówek, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

795 056 zrzutek

i zebrali

610 605 619 zł

A ty na co dziś zbierasz?