id: rpas2e

Pomoc dla walczących Ukraińców

Pomoc dla walczących Ukraińców

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 233 828 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomoc dla walczących Ukraińców to zbiórka założona przez profesorów z Uniwersytetu Łódzkiego - Rafała Kowalczyka i Przemysława Waingertnera. Chcemy pomóc konkretnym ludziom. Współpracujemy od wielu lat z naukowcami i nauczycielami z Ukrainy – z Tarnopola, Kijowa, Lwowa, aż po Charków. Dziś Ci ludzie zamienili książki na karabin, a za wyszkolenie wojskowe musi im wystarczyć odwaga i miłość do ojczyzny. Pomagamy im jak możemy – przyjmujemy uchodźców w domach, przekazujemy dary pieniężne i rzeczowe. Wśród nich są: Iwan, Maryna i ich syn Vadim. Iwan z Wadimem walczą na wschodzie Ukrainy w obrony terytorialnej, której brakuje kamizelek kuloodpornych rozdzielanych zwykle pomiędzy wojskowych i nowych, młodych rekrutów. Chcielibyśmy im pomóc, zakupić 2 kamizelki i wyposażyć w medykamenty i pakiety opatrunkowe ich i kolegów. Koszt jednej kamizelki to 6 tys. złotych. Możemy - wy możecie - przyczynić się do uratowania ich życia. Do uratowania jednej rodziny. Oni codziennie walczą, są ostrzeliwani i narażają swoje życie w obronie swoich rodzin, Ojczyzny. Zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie tej zbiórki. O wasze serce dla walczących o swoją ziemie, o Ojczyznę, o wolność Ukraińców.


Dziękujemy za wsparcie zrzutki. Dzięki waszym sercom udało się zakupić trzy kamizelki kuloodporne typu IV, chroniące przed amunicją 7,62 mm. Kamizelki są z wkładem hardox 500 wyposażonym dodatkowo w 16-krotną otulinę z kevlaru i kevlarowymi wkładkami po bokach kamizelki, co ma dodatkowo chronić przed ewentualnym rykoszetem. Zakupiliśmy również 20 staz taktycznych (opasek uciskowych). Dzięki Waszemu wsparciu Iwan i Wadim nasi koledzy z Ukrainy będą chronieni przez kamizelki. Trzecią kamizelkę przekażemy dla innego terytorialsa. Wystawiamy zdjęcia zakupionych kamizelek i staz taktycznych przed podróżą na Ukrainę. Wystawimy zdjęcia, kiedy kamizelki dotrą na wschód Ukrainy i będą już chronić terytorialsów. Agresor, Rosja nie cofa się przed niczym. Ludobójstwo w Buczy, Borodziance, Hostomelu, Mariumpolu pokazało do czego zdolni są Rosjanie. Nie wiemy, co dzieje się na terenach okupowanych. Ukraina musi obronić i odzyskać swoją ziemię. Zbliża się generalne rozstrzygniecie na wschodzie Ukrainy. Przedłużamy naszą akcję. Chcemy zakupić kolejne kamizelki i sprzęt medyczny. Prosimy Was o wsparcie dla walczących Ukraińców, o serce. Oni bronią swojej ziemi, Ojczyzny, Rodzin. Musimy pomóc Ukraińcom walczącym z Rosjanami bezwzględnym agresorem, który morduje niewinnych ludzi, burzy miasta, domy, pozostawia po sobie pustynię. Prosimy Was o wsparcie.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 110

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetna inicjatywa, szukałam takiej zbiórki! Koleżanka z IH KUL

  1 000 zł
  • Rafał Kowalczyk

   Bardzo dziękujemy. Z zebranych pieniążków zakupiliśmy już 3 kamizelki, z których dwie poszły dla Wadima i Iwana oraz 20 staz taktycznych. Aktualnie chcielibyśmy zakupić jeszcze jedną kamizelkę, hełm i 20 staz. Niestety od 25 maja nie ma już odzewu ze strony wspierających. Zakupimy co możemy dodając własne środki. Bardzo dziękujemy za wsparcie! Za "za naszą i waszą wolność" a właściwie "za wolność Ukraińców i naszą polską i Europy, co najmniej Środkowo-Wschodniej".

 • JW
  Jacek Walicki

  Ku pamięci mojego Dziadka, Józefa Skarżyńskiego, dwójkarza pracującego na odcinku ukraińskim

  1 000 zł
  • Rafał Kowalczyk

   Bardzo dziękujemy Panie Jacku. Pana środki i dary są już dawno w Ukrainie, w rękach walczących o Ukrainę, Polskę i całą Europę Środkowo-Wschodnią - Ukraińców, którzy swoją krwią bronią nas wszystkich przez nawalą ze wschodu