id: rpas2e

Pomoc dla walczących Ukraińców

Pomoc dla walczących Ukraińców

Nasi użytkownicy założyli 913 495 zrzutek i zebrali 876 711 943 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomoc dla walczących Ukraińców to zbiórka założona przez profesorów z Uniwersytetu Łódzkiego - Rafała Kowalczyka i Przemysława Waingertnera. Chcemy pomóc konkretnym ludziom. Współpracujemy od wielu lat z naukowcami i nauczycielami z Ukrainy – z Tarnopola, Kijowa, Lwowa, aż po Charków. Dziś Ci ludzie zamienili książki na karabin, a za wyszkolenie wojskowe musi im wystarczyć odwaga i miłość do ojczyzny. Pomagamy im jak możemy – przyjmujemy uchodźców w domach, przekazujemy dary pieniężne i rzeczowe. Wśród nich są: Iwan, Maryna i ich syn Vadim. Iwan z Wadimem walczą na wschodzie Ukrainy w obrony terytorialnej, której brakuje kamizelek kuloodpornych rozdzielanych zwykle pomiędzy wojskowych i nowych, młodych rekrutów. Chcielibyśmy im pomóc, zakupić 2 kamizelki i wyposażyć w medykamenty i pakiety opatrunkowe ich i kolegów. Koszt jednej kamizelki to 6 tys. złotych. Możemy - wy możecie - przyczynić się do uratowania ich życia. Do uratowania jednej rodziny. Oni codziennie walczą, są ostrzeliwani i narażają swoje życie w obronie swoich rodzin, Ojczyzny. Zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie tej zbiórki. O wasze serce dla walczących o swoją ziemie, o Ojczyznę, o wolność Ukraińców.


Dziękujemy za wsparcie zrzutki. Dzięki waszym sercom udało się zakupić trzy kamizelki kuloodporne typu IV, chroniące przed amunicją 7,62 mm. Kamizelki są z wkładem hardox 500 wyposażonym dodatkowo w 16-krotną otulinę z kevlaru i kevlarowymi wkładkami po bokach kamizelki, co ma dodatkowo chronić przed ewentualnym rykoszetem. Zakupiliśmy również 20 staz taktycznych (opasek uciskowych). Dzięki Waszemu wsparciu Iwan i Wadim nasi koledzy z Ukrainy będą chronieni przez kamizelki. Trzecią kamizelkę przekażemy dla innego terytorialsa. Wystawiamy zdjęcia zakupionych kamizelek i staz taktycznych przed podróżą na Ukrainę. Wystawimy zdjęcia, kiedy kamizelki dotrą na wschód Ukrainy i będą już chronić terytorialsów. Agresor, Rosja nie cofa się przed niczym. Ludobójstwo w Buczy, Borodziance, Hostomelu, Mariumpolu pokazało do czego zdolni są Rosjanie. Nie wiemy, co dzieje się na terenach okupowanych. Ukraina musi obronić i odzyskać swoją ziemię. Zbliża się generalne rozstrzygniecie na wschodzie Ukrainy. Przedłużamy naszą akcję. Chcemy zakupić kolejne kamizelki i sprzęt medyczny. Prosimy Was o wsparcie dla walczących Ukraińców, o serce. Oni bronią swojej ziemi, Ojczyzny, Rodzin. Musimy pomóc Ukraińcom walczącym z Rosjanami bezwzględnym agresorem, który morduje niewinnych ludzi, burzy miasta, domy, pozostawia po sobie pustynię. Prosimy Was o wsparcie.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 110

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetna inicjatywa, szukałam takiej zbiórki! Koleżanka z IH KUL

  1 000 zł
  • Rafał Kowalczyk

   Bardzo dziękujemy. Z zebranych pieniążków zakupiliśmy już 3 kamizelki, z których dwie poszły dla Wadima i Iwana oraz 20 staz taktycznych. Aktualnie chcielibyśmy zakupić jeszcze jedną kamizelkę, hełm i 20 staz. Niestety od 25 maja nie ma już odzewu ze strony wspierających. Zakupimy co możemy dodając własne środki. Bardzo dziękujemy za wsparcie! Za "za naszą i waszą wolność" a właściwie "za wolność Ukraińców i naszą polską i Europy, co najmniej Środkowo-Wschodniej".

 • JW
  Jacek Walicki

  Ku pamięci mojego Dziadka, Józefa Skarżyńskiego, dwójkarza pracującego na odcinku ukraińskim

  1 000 zł
  • Rafał Kowalczyk

   Bardzo dziękujemy Panie Jacku. Pana środki i dary są już dawno w Ukrainie, w rękach walczących o Ukrainę, Polskę i całą Europę Środkowo-Wschodnią - Ukraińców, którzy swoją krwią bronią nas wszystkich przez nawalą ze wschodu