id: rpycfe

Wsparcie bliźniąt i ich mam po ataku cyklonu

Wsparcie bliźniąt i ich mam po ataku cyklonu

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 213 zrzutek i zebrali 1 163 011 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na Madagaskarze, w rejonie miasta Mananjary wierzy się w Fady Kambana, czyli przesąd, według którego bliźnięta są przekleństwem i muszą być zabijane, w najlepszym wypadku, porzucane w buszu.


Bliźniaki nie tylko się zabija, czy porzuca w buszu ale np. poddaje się tzw. próbie kopyt. Dzieci kładzie się na ziemi i przepędza bydło. Jeśli maluchy przeżyją, będą mogły zostać w wiosce. – Czasem zanosi się także nowonarodzone bliźniaki nad ocean i zostawia przy brzegu. Jeśli fale je zabiorą – trudno – taka jest wola przodków.


Rodzice, którzy decydują się zachować swoje dzieci zmagają się z całkowitym wykluczeniem: nikt nie chce z nimi rozmawiać, nie dostają pracy, dzieci wyzywane w najgorszy sposób. Niektóre matki decydują się ruszyć w drogę do innej części Madagaskaru, pracują np. W kamieniołomach. 


Tak naprawdę, gdyby nie Emilienne, która założyła stowarzyszenie AMEJ, jestem pewna, że większość z tych dzieci by po prostu nie żyła. Co należy do jej zadań?


 • Znajduje porzucone bliźnięta
 • Szuka im domu 
 • Szuka mam w ciąży, za darmo oferuje im opiekę
 • Pomaga im kiedy decydują się zachować swoje dzieci.
 • Organizuje im dom 
 • Znajduje im pracę
 • Uświadamia społeczność 


Niestety w połowie stycznia w kraj uderzył cyklon Cheneso, który przyniósł silne porywy wiatru sięgające nawet do 170 km/h oraz ulewne deszcze. Prowizoryczne domy mam, które dzięki wsparciu Emilienne zdecydowały się zachować swoje bliźnięta, zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Emilienne obecnie chce odbudować ich domy i zapewnić dzieciom wyżywienie, ubranka i leki potrzebne w tym trudnym czasie pory zimnej i deszczowej. Wsparcie mam i ich bliźniąt jest możliwe poprzez fundację założoną przez Emilienne: Association des Mamans et des Enfants Jumeaux- AMEJ


Wyspa Madagaskar jest domem dla 29 mln mieszkańców, z których aż 49% jest niedożywiona.  Aż 98 procent malgaszy żyje za mniej niż 6 dolarów dziennie. Każde uderzenie cyklonu czy innej klęski żywiołowej jest zagrożeniem życia wielu dzieci. 

Oto dane Fundacji Emilenne:

Emilienne Herilala Rasoanadrasana

Association des Mamans et des Enfants Jumeaux- AMEJ

Marofinaritra

317 Mananjary

Madagaskar


Dziękujemy za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę <3
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 187

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję, że dzięki Tobie możemy realnie tym dzieciom pomóc w taki sposób.

  ukryta
 • Marzena Figiel

  Drodzy! Jestem PORUSZONA Waszymi wpłatami. Dziękuję za każdą złotówkę! Niektóre wpłaty są niewyobrażalnie duże. Znowu płaczę ze wzruszenia. DZIĘKUJĘ! Środki przekażę Emilienne jak najszybciej, podzielę się tutaj wszystkimi zdjęciami, myślę, że Emilienne podzieli się także kupionym jedzeniem i potrzebnymi rzeczami na swojej stronie na fcb, do której link załączyłam w zrzutce. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

 • KM
  Kamila M

  Przejmujący reportaż.. dziękuje za pokazanie tej ciemnej strony świata.

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuje za Pani pracę reporterską…

  100 zł