Opis zrzutki

x8d251e74b1fe6a5.jpeg


NarysujMY wspólnie KONsTYtucję!  W 2021 r. chcemy wydać najpiękniejszą polską książkę, którą dla nas wszystkich powinna być … Konstytucja RP z 1997 r. Chcemy, by była to najpiękniejsza książka w Polsce, w treści i w formie.

Konstytucja jest już piękna i dobra w treści, teraz czas na formę, która pomoże w jej zrozumieniu. Warto ją lepiej poznać, dzięki pięknym grafikom i ilustracjom.

Planujemy to przedsięwzięcie wspólnie: INPRIS Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz projektanci z Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.


Czy to możliwe? Tak! Udowodnili to między innymi nasi koledzy z Czech i ze Słowacji. Tu można zapoznać się ze ich pomysłem: https://taketaketake.cz/obchod/bez_nazvu-1

My mamy swoje pomysły, swoje doświadczenia, swoje skojarzenia. Zależy nam bardzo, żeby finansowanie dla tego projektu zdobyć od tych, którzy uważają tak jak my, że to ważne i potrzebne. Żeby to było nasze wspólne dzieło.


Chcemy, żeby ta książka była darmowa. Żeby trafiła m.in. do szkół, bibliotek, organizacji społecznych, samorządów, instytucji publicznych, kancelarii prawnych. Żeby trafiła do każdego, kto będzie chciał ją mieć. Żeby stała się powszechna.

Aby to zrobić, potrzebujemy środków m.in. na koszty: opracowania koncepcji i projektu (w tym: ilustracji, infografik, składu), druku i wysyłki książki. Jako, że ma to być książka najbardziej skuteczna w przekazaniu ważnych treści, potrzebujemy najlepszych specjalistów, świetnego papieru i świetnych narzędzi (np. programów graficznych).


Im więcej zbierzemy środków, tym więcej książek wydrukujemy i rozdamy, dzięki czemu treść Konstytucji RP stanie się lepiej znana i zrozumiała. Prosimy o wsparcie naszego pomysłu. Na bieżąco będziemy przekazywali aktualne informacje o postępach w przygotowaniach.

Ze strony INPRIS za projekt odpowiadają Jarosław Gwizdak i Grzegorz Wiaderek.

Ze strony ASP w Katowicach prace koordynują dr Paulina Urbańska i prof. dr hab. Tomasz Bierkowski (autor powyższej grafiki). 


Image by Veronika Andrews from Pixabay 

Wpłacający 164

MC
Mira Chmurkowska
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
ML
Monika Lipska
300 zł
Ewa Łętowska
300 zł
MJ
Maria Jaworska
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
230 zł
J
Jarosław Gwizdak
200 zł
 
Grzegorz Wiaderek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
HW
Henryk Warkocz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 734 zrzutki

i zebrali

406 717 693 zł

A ty na co dziś zbierasz?