id: rsv45x

Podzielmy się ciepłem na święta - zbiórka na śpiwory i obuwie dla osób w kryzysie bezdomności

Podzielmy się ciepłem na święta - zbiórka na śpiwory i obuwie dla osób w kryzysie bezdomności

1 045 zł 
z 1 500 zł
69%
zakończona 08.01.2021r
15 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Czy wiecie, kim są członkowie zespołu Siły Specjalne, który nie raz mieliście okazję usłyszeć na poznańskich ulicach? To muzycy zawodowi i wykonawcy na początku swojej drogi muzycznej, w tym członkowie z niepełnosprawnościami, a także osoby bezdomne.


Czy wiecie, jakie były początki zespołu? Wielu z nas po raz pierwszy spotkało się na poznańskim Dworcu Letnim przy misce rozdawanej tam Zupy.


Zupa Wolności to spotkania osób o różnych doświadczeniach życiowych, na różnych etapach życia. Są wśród nich studenci, dorośli, osoby z niepełnosprawnościami, pracujące, bezdomni i ‘domni’. Od 2017 roku Zupa odbywa się dzięki dobroczynności wielu poznańskich restauratorów, którzy co niedzielę gotują dla potrzebujących pokaźny termos ciepłej zupy. Zupa to posiłek, ale też gest. To spotkanie człowieka z człowiekiem, którzy pomimo swojej odmienności potrafią znaleźć to, co ich łączy: potrzebę relacji, bliskości, bycia wysłuchanym, ważnym. Z biegiem czasu Zupa Wolności rozwinęła się w sieć wsparcia ośrodków i wolontariuszy przygotowujących posiłki, przekazujących odzież, tworzących zrzutki i organizujących świąteczne upominki wokół niedzielnych spotkań.

vf6caad7a0a01f98.jpeg O tej porze roku w ośrodkach dla osób bezdomnych sale są zapełnione. Ze względu na pandemię wielu Zupowiczów doświadcza bezdomności od niedawna, pozostając bez odpowiedniego schronienia. Jest wśród nich Pan Czesław, dla którego buty o rozmiarze 48 są niezwykle trudne do zdobycia. Jest Pani Basia, która współdzieli nieogrzewane pomieszczenie z innymi współlokatorami.


Członkowie Siły Specjalnych mierzyli lub mierzą się z podobnymi problemami. Wiedzą, jak wiele znaczy wsparcie w chwilach beznadziei i samotności. Dlatego też przy okazji świątecznego koncertu Siłaczy organizujemy zbiórkę na śpiwory i buty, które mają ogrzać najbardziej potrzebujących uczestników Zupy Wolności. Podarunki zakupione przez Wolontariuszy zostaną przekazane uczestnikom Zupy podczas spotkań w okresie świątecznym. 


Zapraszamy do wsparcia zbiórki, która ogrzewa ciepłem namacalnym, ale też i tym mentalnym. Nasza obecność jest ważna! To ona daje nadzieję i ma szansę stać się dla Zupowiczów impulsem do życiowych zmian na lepsze. 

d16041eb38f3ef83.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 15

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JK
Justyna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

754 519 zrzutek

i zebrali

545 970 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?