id: rt49u5

Wesprzyj działania Młodzieży Wszechpolskiej - otrzymaj wyjątkowy prezent!

Wesprzyj działania Młodzieży Wszechpolskiej - otrzymaj wyjątkowy prezent!

Nasi użytkownicy założyli 1 065 886 zrzutek i zebrali 1 160 447 460 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • e178bc16d410533d.png

  Drogi Darczyńco!

  To już koniec naszej zrzutki! Bardzo dziękujemy Ci za Twoje wsparcie i chęć dołożenia swojej cegiełki do rozwoju MW! Pierwsza część paczek z nagrodami została wysłana końcem kwietnia (wpłaty dokonane do 22 kwietnia), natomiast pozostałe zostały wysłane wczoraj (wpłaty po 22 kwietnia). W razie problemów z doręczeniem prosimy o kontakt na adres mailowy: [email protected].


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele i Sympatycy MW! 


Wchodzimy w nowe 100-lecie działalności Młodzieży Wszechpolskiej!


26 marca 2022 obchodziliśmy setną rocznicę powstania MW. Na pamiątkę zjazdu założycielskiego z 1922 roku Wszechpolacy zebrali się tego dnia w Warszawie, żeby wspólnie świętować już wiek działalności naszego stowarzyszenia. Ten wyjątkowy czas zapadanie w naszej pamięci na lata!


Dla tych, którzy chcieliby mieć wyjątkowy udział w jubileuszu naszej organizacji przygotowaliśmy specjale nagrody - cegiełki, które otrzymacie od nas za Wasze wsparcie.


Wśród nagród znajdziecie Państwo m.in.:

 • Książkę ,,Wielkiej Polski moc to My! Młodzież Wszechpolska 1922 – 2022” autorstwa kol. Marcina Kowalskiego, nowo wybranego Prezesa MW
 • Publikację pokonferencyjną ,,100-lat Młodzieży Wszechpolskiej. Historia, tradycja, współczesność” 
 • Kubek z logo 100-lecia
 • Proporczyk z Mieczem Chrobrego
 • Złoty lub srebrny medal pamiątkowy przygotowany specjalnie na tę okazję
 • do każdego pakietu dodajemy także smyczkę oraz długopis


Więcej szczegółów o atrakcyjnych nagrodach znajdziecie w zakładce “nagrody.” Zostaną one wysłane do naszych Darczyńców tuż po zamknięciu zrzutki.
“Wielkiej Polski moc to My!”

“Wielkiej Polski moc to My!” to książka napisana przez obecnego Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej kol. Marcina Kowalskiego, której celem jest przybliżenie czytelnikom najnowszej historii MW. Jest to element jego projektu naukowego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej. 


Historia, tradycja, współczesność

Publikacja jest rezultatem konferencji naukowej zorganizowanej w Warszawie 27 października 2021 roku jest jednym z elementów opracowania historii Młodzieży Wszechpolskiej w związku ze 100-leciem powołania Związku Akademickiego MW. 
Co oznacza logo 100-lecia MW?

Szczerbiec jako unikatowy symbol historii Polski nie jest pustym insygnium koronacyjnym. Dla nas, Wszechpolaków, stanowi atrybut spajający setki pokoleń budujących nasz język, historię i kulturę. Od pierwszych Piastów będących rzeczywistymi fundatorami państwa polskiego i pośrednio polskiego narodu po czasy współczesne jest symbolem konsolidacji i utrwalenia tego co dla Nas na ziemskim świecie najważniejsze – Narodu oraz Jego tradycji. Tradycji, która nie jest pustym frazesem, ale przepełnionym treścią wiecznym i żywym duchem, za którego kultywowanie czujemy się odpowiedzialni. Z przeszłymi pokoleniami, które zbrojnym czynem walcząc poświęcali wszelkie dobra w imię wyższego celu, z Tymi którzy rozsławiali polskie imię wytężając intelektualne muskuły czujemy realną więź wiedząc, że nie jesteśmy tu z przypadku. Na ramionach gigantów niesiemy ogromny spadek, który jesteśmy zobligowani umocnić i przekazać przyszłym pokoleniom!


Niech Miecz Chrobrego, który na znak triumfalnego zwycięstwa na Złotej Bramie ślad postawił, będzie symbolem, który w każdym z nas odbije triumfalne znamię. Znamię symbolizujące zwycięstwo poprzedzone długimi przygotowaniami i wędrówką. Niech symbol, który umacnia miłość królów i książąt, a gniew wzbudza sędziów, będzie się na zawsze odzwierciedlał w ciężkiej pracy sztafety pokoleń zakończonej triumfem!


Budując teraźniejszość, patrzymy w przyszłość nie zapominając o przeszłości!

x50bb6f9942e2f45.jpeg

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Jesteśmy organizacją młodzieżowym o najdłuższej historii w Polsce. Sztafeta pokoleń trwa już od 100 lat! MW to nie tylko tu i teraz. Organizacja łączy pokolenia przeszłe, obecne i przyszłe, które jeszcze się nie narodziły. Chcemy podtrzymywać tę wspaniałą tradycję, ale nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami.


Czasy dla młodzieży są trudne. Młodym ludziom od najmłodszych lat wmawia się, że hedonizm i fałszywie pojmowana tolerancja to wartości, na których powinni opierać swoje życie. Więzi międzypokoleniowe tracą na znaczeniu, a poświęcenie i działanie dla innych zostaje zastąpione wszechobecnym konsumpcjonizmem. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wyraziście, ten proces będzie postępował coraz szybciej. Dlatego tak istotne jest znaczenie organizacji młodzieżowych, które wciąż na swoich sztandarach trzymają Boga, Honor i Ojczyznę.  
Na co przeznaczymy zebrane środki?

Nasza organizacja cały czas się rozwija, co wiąże się z comiesięcznymi wydatkami. Zebrane darowizny przeznaczymy na:

 • Szkolenia dla działaczy - skuteczna formacja wymaga nie tylko dużych nakładów pracy, ale też infrastruktury medialnej, profesjonalnych szkoleniowców i ekspertów z zakresu życia społecznego.
 • Akcje i wydarzenia społeczne - szkolimy się nie tylko w teorii.  Efektywnie realizujemy interes narodowy, prowadzimy szerokie inicjatywy społeczne, blokujemy te szkodliwe.
 • Materiały informacyjne - by docierać do polskiej młodzieży za pomocą np. ulotek, plakatów czy banerów, kampanii w social media 


_____________________

Masz od 15 do 30 lat? Dołącz do MW!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: www.dolacz.mw.org.pl


Chcesz wspierać nas regularnie?

Dołącz do Koła Przyjaciół Młodzieży Wszechpolskiej! www.kolo.mw.org.pl


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Nagroda 1 - książka
książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiego
50 zł

Kupione 33 z 200

Zakończona
Inne
Nagroda 2 - zestaw 2 książek
książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiegopublikacja pokonferencyjna "100 lat Młodzieży Wszechpolskiej"
80 zł

Kupione 15 z 50

Zakończona
Inne
Nagroda 3 - zestaw z kubkiem
Książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiego publikacja pokonferencyjna "100 lat Młodzieży Wszechpolskiej"...
100 zł

Kupione 21 z 30

Zakończona
Inne
Nagroda 4 - zestaw z proporczykiem
Książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiegopublikacja pokonferencyjna "100 lat Młodzieży Wszechpolskiej"p...
200 zł

Kupione 7 z 11

Zakończona
Inne
Nagroda 5 - zestaw ze srebrnym medalem
Książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiegopublikacja pokonferencyjna "100 lat Młodzieży Wszechpolskiej"p...
300 zł

Kupione 6 z 11

Zakończona
Inne
Nagroda 6: zestaw ze złotym medalem
książka "Wielkiej Polski moc to my. Młodzież Wszechpolska 1922-2022" Marcina Kowalskiegopublikacja pokonferencyjna "100 lat Młodzieży Wszechpolskiej"p...
400 zł

Kupione 11 z 15

Zakończona

Wpłaty 98

 
Dane ukryte
83 zł
MM
Damian Alama
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
55 zł
 
Dane ukryte
100 zł
GK
GRZEGORZ
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Krzysztof Kołodziejczyk
80 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PK
Piotr Kaczkowski
450 zł
RA
Miłosz A
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Czołem Wielkiej Polsce!
  ŚWO

  83 zł
 • ŁG
  Łukasz Gogol

  Czołem Wielkiej Polsce! Kiedyś wszyscy będziemy marszem szli niczym Rzymskie Legiony; w zwartym i zdecydowanym szeregu ku chwale Ojczyzny, naszych Polskich wartości oraz idei Nacjonalizmu ! 💪🏻🇵🇱 Pozdrawiam.

  50 zł
 • Ireneusz Wnęk

  Na obchodach z okazji 100 lecia utworzenia ZAMW uczestniczył ogrom działaczy MW - jeśli każdy z Nich udostępni post... To inicjatywa zakończy się wielkim sukcesem. Obecnie to internet jest obszernym polem do działania, gdyż w dużej mirze to w nim odbywa się dyskurs społeczny i pełni on funkcję narzędzia kształtowania opinii publicznej. Bądźmy zatem wszyscy (nie tylko młodzi Wszechpolacy) w tej kwestii aktywni - udostępniajmy.