id: rta8b6

Na powrót Sebastiana do zdrowia

Na powrót Sebastiana do zdrowia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
169 760 zł 
z 150 000
113%
116 dni
do końca
1042
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 812 zrzutek i zebrali 929 632 636 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wspomóż Żabę w walce o życie i zdrowie - zbiórka po wycięciu guza mózgu. 


Zwracamy się do Ciebie z ogromną prośbą o wsparcie dla naszego przyjaciela, Sebastiana Żabskiego, którego życie w jednym momencie zamieniło się w koszmar.


Do niedawna był w pełni sprawnym facetem - narzeczonym Sylwii i ojcem 4-miesięcznej Marcelki. Ledwo powitał na świecie swoją córeczkę i wybudował wymarzony dom dla swojej rodziny, kiedy w połowie czerwca otrzymał wyrok - guz mózgu o wymiarach 5x4x4 cm umiejscowiony w najgorszym możliwym miejscu, czyli przy rdzeniu kręgowym (przedłużonym) i móżdżku. Rokowania? Podczas operacji wycięcia tego olbrzymiego guza może wydarzyć się wszystko - od utraty mowy, wzroku czy słuchu, przez paraliż całego ciała, aż po śmierć na stole lub później na sali. Od tej pory żyli jak na tykającej bombie.


Sebastian przeszedł trzy operacje embolizacji guza, po ostatniej jego stan drastycznie się pogorszył - dostał obrzęku mózgu i przestał oddychać, przez co guz musiał zostać natychmiast wycięty. Po operacji został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, która miała wpłynąć na zmniejszenie obrzęku mózgu.

Sebastian śpi do dziś, jest wybudzany co jakiś czas jedynie na chwilę, aby sprawdzać czy jest w stanie funkcjonować bez respiratora. Niestety podczas operacji prawdopodobnie doszło do uszkodzenia jąder nerwów czaszkowych zlokalizowanych w rdzeniu przedłużonym, co spowodowało wystąpienie u niego porażenia opuszkowego, polegającego na zaburzeniu mowy, oddychania i połykania. Musiał przejść zabieg tracheotomii (otwarcie tchawicy i wprowadzenie rurki, umożliwiającej wentylację płuc), przez problemy z przełykaniem karmiony jest pozajelitowo, otarł się również o zatrzymanie akcji serca.


Pomimo ciężkiego stanu lekarze dają Sebastianowi nadzieje na powrót do zdrowia - konieczna jednak będzie długotrwała rehabilitacja w specjalistycznych klinikach (REHABILITACJA RUCHOWA, NEUROLOGOPEDYCZNA, PSYCHOLOGOCZNA), których koszt zdecydowanie przekracza możliwości jego rodziny.

Jeden cud już się wydarzył - Sebastian żyje. Przyczyńmy się do kolejnego cudu i zbierzmy pieniądze, które pomogą mu wrócić do pełnej sprawności - aby jeszcze kiedyś mógł swobodnie porozmawiać i pobawić się z córką, a narzeczonej przygotować pyszny obiad, co jeszcze do niedawna było codziennością. 


Za wsparcie serdecznie dziękujemy - każde 10,20 czy 50 zl przybliża nas do celu jakim jest normalne życie Sebastiana i jego rodziny.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1042

 
Dane ukryte
ukryta
JI
Jolanta i Roman Beczek
MJ
Maciej Jarząbek
300 zł
AK
Anna Kardzis
250 zł
JB
Jolanta Beczek
100 zł
KK
Krystian Kraj
350 zł
MP
Monika Pańczyszyn
30 zł
AK
Agnieszka Kilian
220 zł
PD
Piotr Data
300 zł
AK
Iza i Arek
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków