id: rtjjbz

DROGOWI MIKOŁAJOWE 2021! - pomóżmy dzieciom z Krosna Odrzańskiego!

DROGOWI MIKOŁAJOWE 2021! - pomóżmy dzieciom z Krosna Odrzańskiego!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
68 331 zł 
z 30 000 zł
227%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Witajcie w kolejnej odsłonie Drogowych Mikołajów w roku 2021!

x87257772d29684a.pngW tym roku nasza drużyna Mikołajów Transportowych zawita do Krosna Odrzańskiego aby pomóc tamtejszym wychowankom Domu Dziecka!


Pewnej soboty, 11.09 nasi wysłannicy udali się do Domu Dziecka w Krośnie Odrzańskim aby zapoznać się z sytuacją jego wychowanków. Naszym oczom ukazała się gromada czternastu dzieciaków, których los nie rozpieszcza jednak wszyscy z nich byli uśmiechnięci i pogodni, co bardzo dobrze świadczy o wychowawcach, którzy sprawują opiekę nad dziećmi. Pani Gabriela, która była naszą rozmówczynią nie ukrywała, że jest zaskoczona naszą wizytą i ucieszyła się na wieść, że są ludzie którzy chcą pomóc jej wychowankom.


Sama sytuacja dzieciaków jednak nie jest kolorowa - potrzebują oni nowych mebli do swoich pokoi, gdyż obecne jeszcze pamiętają czasy poprzedniej epoki. Na zdjęciach sami możecie zobaczyć, że meble którymi dysponują wychowankowie nie są w najlepszym stanie i lata świetności mają już dawno za sobą. Podczas naszej wizyty jedno z dzieci chciało nam pokazać swoje skarby, które trzyma w szufladzie i niestety ale widać było że z trudem jest w stanie ją otworzyć ze względu na kiepski stan prowadnic.


Zapytacie pewnie dlaczego nikt do tej pory nic z tym nie zrobił, prawda? Już śpieszę z odpowiedzią... otóż Dom Dziecka miał zabezpieczone środki finansowe na ten cel, ale niestety żywioł pokrzyżował im plany. Podczas obfitych opadów deszczu woda zaczęła przeciekać poprzez taras, który należy do Domu Dziecka i zalała kuchnię. Wszystkie środki finansowe, które były przeznaczone na wymianę mebli zostały wydane na remont kuchni, bez której nie mogliby funkcjonować. Oprócz mebli, chcielibyśmy także wyremontować salę do zabawy, która też wymaga odświeżenia ze względu na starą, i miejscami podrapaną, farbę.


Oprócz tego, o czym przeczytaliście do tej pory chcemy także zakupić używany samochód dla podopiecznych ponieważ korzystają ze starej Skody Fabii bez klimatyzacji, która w trakcie upałów jakie nam towarzyszą w lecie nie jest najlepszym samochodem do wożenia dzieci, a także jej utrzymanie pochłania spore środki finansowe ze względu na częste awarie. Samochód w placówce jest koniecznością ponieważ Dom Dziecka nie ma do dyspozycji żadnego transportu i wszystkie wyjazdy dzieci do lekarzy lub w inne miejsca muszą być obsługiwane wspomnianą już starą Skodą. Planujemy znaleźć siedmioosobowe auto, które będzie w dobrym stanie technicznym i posłuży personelowi i wychowankom przez długie lata.


W tym roku, podobnie jak w roku 2020, chcielibyśmy również pomóc zwierzakom z przytuliska w Krośnie Odrzańskim żeby zwierzaki również miały swoich Mikołajów i trochę słodsze życie. Dla przytuliska chcielibyśmy zakupić karmę dla psów i kotów, a także koce na chłodne dni.


Jak sami widzicie sytuacja nie jest prosta, dlatego bez Waszego wsparcia nie damy rady bo tak na prawdę to Wy jesteście prawdziwymi Mikołajami, a my spełniamy rolę Rudolfa.


Część z Was na pewno nas nie kojarzy, może nawet większość, więc poniżej możecie zobaczyć jak wyglądały poprzednie edycje Drogowych Mikołajów w roku 2019 i 2020!


Drogowi Mikołajowe 2019 w Brzegu

Drogowi Mikołajowie 2020 we Wschowie


Zapraszamy Was do wsparcia naszej inicjatywy, a także do udziału w licytacjach Drogowych Mikołajów na Facebook'u!

Grupa z licytacjami - KLIK!Artdrive - KLIK!

Marek - KLIK!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 324

IJ
Irena Jurczyńska
50 zł
FT
Fundacja Truckerslife
10 620,48 zł
BS
Bartłomiej Surowiec
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
TB
tr3h4
200 zł
RS
Radek Sz
20 zł
HT
HEAVY TRANSPORT
200 zł
PT
Andre
800 zł
FK
Filip
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Lokalizacja

Kościuszki 21, 66-600

Krosno Odrzańskie, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 970 zrzutek

i zebrali

621 657 526 zł

A ty na co dziś zbierasz?