id: ru9jk7

Nadia kontra białaczka

Nadia kontra białaczka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
24 777 zł 
z 40 000
61%
26 dni
do końca
373
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 957 409 zrzutek i zebrali 964 007 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Witajcie. Wiadomości mamy dwie. Jedna dobra,drugą gorsza. Dobra jest taka,że mamy remisję do poziomu poniżej 0.1%. Gorsza jest taka,że niestety na 90% nie uda się uniknąć przeszczepu.

  Wczoraj cała rodziną byliśmy na pobraniu próbek do badań na zgodność genetyczna. Mamy nadzieję,że chociaż nas,rodziców nie biorą za bardzo pod uwagę jako potencjalnych dawców,to rodzeństwo będzie mogło podarować jej ten cenny skarb. Wczoraj też zaczęliśmy drugi cykl chemioterapii,przed którym były dwa nakłucia, jedno do pobrania płyny rdzeniowo-mózgowego,drugie do podania chemii w ten płyn. Zabieg bardzo bolesny,można powiedzieć że w naszym przypadku robiony "siłowo" ponieważ dwie pielęgniarki muszą ją trzymać żeby pani doktor mogła zrobić nakłucie, a na dodatek nie udało się wkłuć za pierwszym razem. Miały być dwa wkłucia,a śladów po igłach jest trochę więcej. Całe szczęście że chociaż wyniki z tego płynu się nie pogorszyły i utrzymują się na tym samym poziomie.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nadia jest wesołą, aktywną i kochającą swoje młodsze rodzeństwo 8 letnią dziewczynką. Z niecierpliwością czeka na narodziny siostry. Niestety na początku roku Nadia złapała infekcje, dodatkowo miała opuchnięta wargę. Lekarz rodzinny po zbadaniu córki stwierdził zapalenie oskrzeli i lekkie odwodnienie spowodowane gorączka. Następnego dnia po wieczornej inhalacji, Nadia powiedziała nam, ze gorzej jej się oddycha. Natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Pani doktor po podłączeniu pulsykometru zdecydowała o zastrzyku i inhalacji z tlenem, z powodu niskiej saturacji. Następnie, ze względu na brak poprawy skierowała nas na oddział pediatryczny. Podczas standardowej morfologii wykonywanej przy przyjęciu na oddział, wyniki były zatrważająco niskie. Hemoglobina 7.3, płytki krwi 11,CRP 349. Bezzwłocznie zrobiono kolejna morfologie z rozmazem mikroskopowym. Wykryto blasty-48%. Następnymi badaniami były USG jamy brzusznej, szyi i RTG klatki piersiowej. Wykryto powiększoną śledzionę, po obu stronach szyi widoczne, owalne węzły chłonne ze wszystkich grup oraz nacieki białaczkowe. Niestety wdarła się też sepsa, z którą na szczęście Nadia sobie poradziła. Tego samego dnia zostaliśmy przetransportowani do Szpitala Klinicznego w Poznaniu, w którym przebywamy cały czas. Biopsja szpiku nie pozostawiła żadnych złudzeń- AML. Ostra białaczka szpikowa. Do tego momentu myśleliśmy ze ten koszmar nie długo się skończy, a okazało się, że to dopiero początęk. Codzienne badania, których nazwy niektórych z nich ciężko wymówić, chemioterapia, kroplówki, zastrzyki, zabiegi. Nam, rodzicom ciężko w ogóle patrzeć na to wszystko, jednak Nadia dzielnie znosi wszystko. Niestety, przez chorobę musiałem zrezygnować z pracy, aby być z córka i być przy niej w trakcie tej okropnie trudnej walki. Żona, z racji tego, że na czwartego lutego ma termin porodu nie może zostać z Nadia w szpitalu, a nie wyobrażamy sobie, żeby została tam sama. Dlatego prosimy Was o wsparcie, aby pomóc nam w pokryciu dodatkowych kosztów związanych z leczeniem. Chcielibyśmy również kupić Nadii perukę, żeby w jak najmniejszym stopniu odczuwała brak włosów po chemioterapii

Lokalizacja

Ostrów Wielkopolski, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 373

AL
Ania Głodek
PK
Paulina krawiec
30 zł
MM
Maciej Macko
450 zł
MM
Mikołaj Michalski
350 zł
AM
Adam Maciejewski
370 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
LU
Lukasz
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków