id: rufuuc

Wymarzone wakacje Pani Magdy i Jasia

Wymarzone wakacje Pani Magdy i Jasia

Nasi użytkownicy założyli 1 167 460 zrzutek i zebrali 1 215 076 362 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Autyzm, wodogłowie, Zespół Arnolda Chiariego, napady padaczki... Taka jest codzienność Jasia.

I cztery kolorowe klocki, które podaje mamie... a potem odbiera, a potem podaje, a potem odbiera....


Wychowywanie niepełnosprawnego dziecka jest bardzo trudnym zadaniem – zwłaszcza, gdy człowiek zostaje z tym wszystkim sam, bez kogoś drugiego, kto mógłby wesprzeć, pomóc, zastąpić chociaż na chwilę. Wodogłowie i padaczka to choroby nieuleczalne. To oznacza, że... nic się nie zmieni.

Autyzmu także nie da się wyleczyć. Można go jedynie zaakceptować i pomóc osobie z zaburzeniami przystosować się do życia. Taką próbę nieustannie podejmuje Pani Magda, która samotnie wychowuje synka Jasia.h19eb235f9921140.jpegSuperbohaterka!


Każdy dzień jest nieustanną walką o wewnętrzną radość syna. Każdego dnia dobro dziecka jest ważniejsze niż potrzeby matki, nawet te najzwyklejsze. Pani Magda się nie skarży, ale – jak wiadomo – każda Superbohaterka potrzebuje czasem wakacji i odpoczynku od codzienności. Niestety, Pani Magda nie mogła sobie na to pozwolić od SZEŚCIU lat. To niewiarygodne, ale takie są fakty: wszystkie pieniądze wydawane są na bieżące potrzeby, na 1000 pieluch miesięcznie, leki, czynsz, jedzenie. Pralka zawsze może się zepsuć, więc Superbohaterka na koncie trzyma 1000 zł, na czarną godzinę. Nie ma zaległości, potrafi dobrze gospodarzyć zasiłkami. O pracy zarobkowej nie ma co marzyć. Jest matką, opiekunką, pielęgniarką, salową, ratownikiem, ochroniarzem przez 24 godziny na dobę. Atak padaczki może nastąpić w każdej chwili.


x74cbdb92c96b2dd.jpeg

Ślesin: miasto malowane marzeniami


Spójrz na zdjęcie poniżej. Piękne miejsce, prawda?

Czy wiesz, że 10 dni wypoczynku Pani Magdy i Jasia nad jeziorami to koszt 1500 zł? Jak myślisz, to dużo, czy mało? Dla tej rodziny to dużo, za dużo... Resztę już wiesz, dlatego proszę Cię: pomóżmy naszej Superbohaterce wyjechać wraz z synkiem do malowniczego Ślesina, gdzie odpręży się i poczuje powiew świeżego powietrza. Pomóżmy jej zmienić na 10 dni mieszkanie w kamienicy na domek nad jeziorem, gdzie ona będzie mogła zregenerować swoje siły, a Jaś otrzyma szansę poznawania nowego kawałka świata. Możliwość przyczynienia się do uśmiechu i radości aż dwóch osób na pewno zostawi ciepły ślad w Twoim sercu!

of39472802070474.jpeg

Ostatni dzwonek!


Czy wiesz, że dobro to taka wartość, która się mnoży, gdy się ją dzieli? Mamy tylko kilka dni, aby spełnić marzenie o upragnionym od tak dawna wypoczynku. Proszę, zróbmy to razem! Razem możemy naprawdę szybko uzbierać potrzebną kwotę 1500 zł i wywołać szczery uśmiech na twarzach dwójki wspaniałych ludzi!

c70d3f1859db4030.jpegOrganizator: Fundacja Życie

d60e431ee4907445.png


Michał Owczarski

Prezes Zarządu Fundacji Życie. Wieloletni organizator konferencji, debat i seminariów o tematyce rodzinnej i społecznej, networker NGOs oraz inicjator i organizator imprez biegowych, akcji charytatywnych i aktywności działalności organizacji pozarządowych. Mąż, ojciec trojga dzieci.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
SG
Sebastian Grodzicki
Tomasz Łąk
111 zł
 
Dane ukryte
55 zł
 
Dane ukryte
40 zł
MR
Małgorzata Rózga
10 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
80 zł
AD
Anita
ukryta
 
Dane ukryte
700 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!