id: ruwyrb

Podaruj radość dzieciom z domu dziecka!

Podaruj radość dzieciom z domu dziecka!

2 455 zł 
z 6 000 zł
40%
zakończona 25.12.2020r
32 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA!

W tym roku po raz kolejny chcemy pomóc dzieciom z Domu Dziecka nr 16 w Warszawie i organizujemy zbiórkę. W tym momencie mamy 25 podopiecznych w wieku od 6 miesięcy do 7 lat.

Zapraszamy osoby, które chcą pomóc. W poprzednich latach zebrała się duża ilość osób z dobrym sercem i chęcią pomocy. Mamy nadzieje, że w tym roku także znajdzie się duża grupa ludzi.


Miałam okazję poznać większość dzieci, które tam mieszkają. Taką możliwość miało także wiele moich koleżanek. Każda z nas na pewno powie, że serce pęka a do oczu napływają łzy. Trudno pogodzić się z tym, że co roku widzisz te same dzieci, ponieważ nie mają uregulowanej sytuacji prawnej, a rodzice przychodzą raz na dwa miesiące lub rzadziej. Gdy wchodzisz, a nagle czwórka dzieci chce się z Toba bawić i przytulać bo jesteś nową ciocią. W tym samym momencie reszta walczy z nimi o swoje miejsce najbliżej Ciebie. A na koniec, kiedy przychodzi czas wyjścia, dzieci po prostu wpadają w rozpacz, obejmują Cię i proszą by ich nie zostawiać. Uświadamiasz sobie jak bardzo są skrzywdzone i jak bardzo pragną akceptacji.

 

Nie potrafię opisać emocji jakie nami targają gdy tam jesteśmy, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że czekam cały rok na grudzień, bo wiem, że wtedy wśród Was znajdzie się duża grupa, która pozwoli mi zawieźć co najmniej dwa wyładowane prezentami samochody! Radość w oczach dzieci jest bezcenna. Wiem, że nic nie zastąpi im kochającej rodziny ale chociaż przez chwilę będą miały iskierki w oczach. Najważniejsze są dzieci i pomoc jaką im niesiemy. Tyle się o tym mówi, ale gdy przychodzi do konkretów domy dziecka zostawiane są same sobie.

Pamiętajmy także o tym, ze w czasie pandemii covid-19 dzieci też się obawiają a nie ma przy nich mamy i taty, którzy zapewnią im bezpieczeństwo.


Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu wielu osób, w ciągu tych kilku lat udało nam się kupić takie rzeczy jak: telewizor, playstation, laptopa, drukarkę, tablet i wiele drobniejszych i potrzebnych rzeczy.

10 pomysłów na prezent dla psiarza | .:: Co Pies Na To ::.

W tym roku chcielibyśmy zebrane pieniądze przeznaczyć na potrzebne rzeczy takie jak:

-tablety do gier i nauki,

-śpiworki dla maluszków,

-baterie do zabawek (wszelkiego rodzaju, każda zabawka ma chyba inna baterie u nas w domu dziecka),

-zabawki do lat 7,

-kurtki jesienne/wiosenne, rozmiar od 92 cm do 122 cm,

-kapcie, rozmiar od 24-34,

-gumki, spinki, ozdoby do włosów i szczotki,

-termometry (obecnie mamy kilka ale każdy pokazuje nam inna temperaturę, chcielibyśmy kupić kilka bezdotykowych),

-artykuły szkolne i plastyczne (kleje i papier ksero schodzi w błyskawicznym tempie),

-artykuły higieniczne (artykuły takie jak: szczoteczki do zębów czy gąbki do mycia wymieniamy bardzo często, natomiast artykuły takie jak: pasty, szampony czy chusteczki nawilżające są używane przez nas kilka razy dziennie. Kupując zapas w okresie świątecznym możemy korzystać z niego cały rok a pieniądze które wydałybyśmy na takie rzeczy możemy przeznaczyć na coś fajnego dla dzieci w ciągu roku)


Naszym małym marzeniem jest zakup telewizora/tablicy interaktywnej. Koszt takiego zakupy waha się w granicy 6/8 tysięcy złotych. Może ktoś z Państwa zna firmę lub osobę, która szuka beneficjenta i chciałaby się zaangażować w naszą zbiórkę.


Jeżeli nie możesz pomóc finansowo - udostępnij proszę naszą zbiórkę, wspomnij znajomym o naszym celu, przekaż informacje o nas w świat. A może znasz kogoś kto mógłby nagłośnić naszą zbiórkę? Każda pomoc się liczy! Wspólnymi siłami możemy wszystko!


Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz maila: [email protected]

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 32

TD
Tomasz Dominiak TO-REM Płock
185 zł
TS
Tomasz Sikora
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MI
Małgorzata i Paweł
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

750 819 zrzutek

i zebrali

540 021 886 zł

A ty na co dziś zbierasz?