id: ruxw7g

Karma i leki dla zwierząt w Ukrainie

Karma i leki dla zwierząt w Ukrainie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
42 548 zł
z 30 000
141%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 938 zrzutek i zebrali 1 065 921 154 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • DARY ZOSTAŁY JUŻ ODEBRANE WE LWOWIE I WYRUSZAJĄ DO INNYCH MIAST UKRAINY!


  🇺🇦🐾 Nasza pomoc dla zwierząt w Ukrainie dotarła w całości na miejsce i już jest rozwożona do schronisk m.in. w Kijowie.

  Dzisiaj ruszył zaś transport do Charkowa!


  Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję, dorzucając się do zbiórki i udostępniając ją. Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Robiliśmy to przecież prywatnie i pierwszy raz w życiu. Bez bazy odbiorców i wspierających, jakimi dysponują organizacje. Widać taki to czas, że w ostatnich tygodniach wielu i wiele z nas działa nie tylko na zwiększonych obrotach, ale chwyta się za rzeczy, których wcześniej nie miało okazji robić.


  Już w pierwszych dniach wojny byliśmy w Ukrainie z darami dla schronisk, a do Polski przywieźliśmy prawie 40 potrzebujących zwierząt. I już w drodze powrotnej zastanawialiśmy się, jak można by to robić efektywniej. Pierwszą myślą były rządowe konwoje humanitarne. Szybko się jednak okazało, że ta oficjalna pomoc wieziona TIRami i pociągami, nie zabiera darów dla zwierząt, ponieważ priorytetem są ludzie.


  Stąd myśl o stworzeniu konwoju. Przypadkiem pojawiła się opcja zapakowania TIRa karmami, którą zaproponował pewien znany przedsiębiorca, który chciał jednak pozostać anonimowy. Czasu było niewiele. Powstała zbiórka, w której zebraliśmy ponad 42 tys. złotych. Taka suma wymaga przedstawienia dokumentów portalowi do zbierania darowizn. Spełniliśmy wszystkie wymogi dokumentujące naszą akcję oraz rozliczenia.


  Pojawiły się jednak problemy. Na dzień przed wyjazdem okazało się, że wbrew początkowym zapewnieniom, nie możemy zapełnić TIRa nawet w połowie, ponieważ przedsiębiorca zmienił zdanie i też postawił przede wszystkim na ludzi, nam proponując dostarczanie po jednej-dwóch paletach co kilka dni.


  Ze względu na szybko zmieniającą się i bardzo niepewną sytuację w Ukrainie, nie chcieliśmy przeciągać dostawy, dlatego tylko część puściliśmy w ten sposób.


  Zorganizowaliśmy kolejny transport, który zabrałby resztę. Nasz TIR został jednak zatrzymany na granicy i miał być zawrócony, ponieważ celnicy uznali, że karma dla zwierząt to nie jest pomoc. Interweniowaliśmy telefonicznie. Dzwoniła na granicę również prezeska Fundacji For Good. Po kilku godzinach negocjacji transport został przepuszczony.


  Z lekami też sprawa okazała się skomplikowana, ponieważ oficjalny transport musi mieć odpowiednie licencje i pozwolenia na przewożenie leków. Ale znaleźliśmy sposób na ominięcie tego. Jeśli organizacja w Ukrainie współpracuje z kliniką weterynaryjną, to można w Polsce zamówić z hurtowni leki, podając leczniczą jednostkę w Ukrainie jako adresata. Przewozy leków w oficjalnych konwojach humanitarnych mają pozwolenia rządowe.


  Ostatecznie TIRami do zaprzyjaźnionych organizacji, niosących pomoc zwierzętom w całej Ukrainie, pojechała wysokiej jakości karma dla psów i kotów. W sumie 9 palet trafiło do magazynu organizacji Для добра/For Good ze Lwowa, która w ostatnim tygodniu rozwoziła karmę do schronisk m.in. w Makarowie (60 km na zachód od Kijowa), Kijowie (dwa razy!) i Kamieńcu Podolskim, zabierając stamtąd najbardziej potrzebujące zwierzęta.


  Karma od nas również już wczoraj wyruszyła do Kijowa. A dzisiaj wolontariusze podjęli próbę dotarcia do Charkowa, gdzie już w ostatnim czasie byli (patrz zdjęcia). Trzymajmy kciuki za ich bezpieczny powrót. Być może uda im się również przywieźć część zwierząt.


  Zgłaszały się do nas firmy z Polski i z zagranicy, które deklarowały chęć wsparcia, ale ostatecznie niewiele z tego wyniknęło. Jedni potrzebowali więcej czasu, inni wycofywali się, bo podobnie jak konwoje humanitarne zdecydowali się nieść pomoc przede wszystkim dla ludzi. Część kontaktów do firm, które jeszcze nie skończyły kompletowania zbiórki przekazaliśmy do polskich organizacji, które również rozpoczęły wysyłać pomoc TIRami.


  Liczymy, że w końcu oficjalne konwoje uwzględnią potrzeby zwierząt niedostrzeganych i pomijanych ofiar wojen. Wiemy, że powstaje rekomendacja specjalistów i specjalistek różnych dziedzin, jeśli chodzi o uproszczenie i zintensyfikowanie pomocy dla naszych mniejszych braci i sióstr. Rozmawialiśmy z nimi, przekazaliśmy nasze opinie i kontakty do organizacji ukraińskich. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy małą cegiełkę do myślenia i działania bardziej systemowego.


  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za całą akcję. Pewnie jeszcze we współpracy z organizacjami polskimi i ukraińskimi będziemy starali się pomagać na miarę naszych możliwości, a większe akcje pozostawimy w rękach organizacji i instytucji państwowych.

  Dziękujemy Wam jeszcze raz za wielkie serce dla zwierząt!


  rc44aaed6cb5d561.jpegn434b0a4e7761249.jpegd3f56ccc0611a0e2.jpegk399304d7b59f169.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

[English version below]


TIR z darami dla schronisk w Ukrainie


Wypełnijmy wspólnie TIRa 20 tonami karmy i leków dla ukraińskich schronisk! Mamy czas tylko wtorku, 8 marca.


Schroniska wciąż działają, ale sytuacja jest krytyczna. Brakuje wszystkiego. Zwierzęta zaczynają głodować. To może być jedna z niewielu szans na pomoc dla nich. Zapełnij z nami ciężarówkę darami dla przemilczanych ofiar ludzkich wojen.


Jesteśmy oddolną inicjatywą aktywistek i aktywistów działających na rzecz praw zwierząt. W ostatnim tygodniu zawieźliśmy ukraińskim schroniskom i przytuliskom karmę, a do polski przywieźliśmy 38 najbardziej potrzebujących psów i kotów, które obecnie są pod opieką weterynaryjną.


Teraz prywatny darczyńca zaoferował nam TIRa wraz z kierowcą, który wyjedzie z Wrocławia we wtorek, 8 marca, do Lwowa. Stamtąd, dzięki organizacji Для добра/For Good (Dla Dobra), z którą współpracujemy, karma i leki trafią do kolejnych schronisk w głębi Ukrainy. Kilka dni temu aktywistkom tego stowarzyszenia udało się dotrzeć aż do miasta Makarów (Makariv), około 60 km od Kijowa. 


Otrzymaliśmy od Для добра/For Good (Dla Dobra) listę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak wysokobiałkowa karma dla kocich i psich seniorów, mleko dla szczeniąt/kociaków, specjalistyczna karma dla zwierząt z problemami nerkowymi oraz środki higieniczne i podstawowe leki (tabletki na odrobaczanie czy antybiotyki dla zwierząt). 


Dlatego chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy, żeby wypełnić tymi rzeczami TIRa i pomóc przemilczanym ofiarom ludzkich wojen. 


Mamy czas do wtorku. Dzięki naszej pomocy, schroniska będą mogły wciąż działać, a ukraińskie zwierzęta – żyć. Wesprzesz akcję dla ukraińskich zwierząt?


----------------------------------------------------------------------


TIR with gifts for animal shelters in Ukraine


Let's fill in a TIR together with 20 tons of food and medicines for Ukrainian shelters! We only have time till Tuesday, March 8th.


Shelters are still operational, but the situation is critical. Everything is missing. Animals begin to starve. This may be one of the few opportunities to help them. Fill the truck with us with gifts for the silent victims of human wars.


We are an initiative run by individuals - animal rights activists. Last week we brought food to Ukrainian shelters and - driving back - we brought 38 dogs and cats in need, which are currently under veterinary care in Poland.


Now a private donor has offered us a TIR with a driver who will leave Wrocław on Tuesday, March 8, to Lviv. From there, thanks to the organization Для добра / For Good, with which we cooperate with, the food and medicines will go to other shelters in the interior of Ukraine. A few days ago, the activists of this association managed to reach the city of Makariv, about 60 km from Kiev.


We have received from Для добра / For Good (For Good) a list of the most necessary things, such as high-protein food for senior cats and dogs, milk for puppies / kittens, specialized food for animals with kidney problems, as well as hygiene and basic medications (deworming pills or antibiotics). for animals.


That is why we want to collect as much money as possible to fill in the TIR with these things and help the silent victims of human wars.


We have time until Tuesday. Thanks to our help, shelters will be able to continue operating and Ukrainian animals will be able to live. Will you support the campaign for Ukrainian animals?de04327e6a80e544.jpeg

ee458a2c370d9d41.jpeg

i02a670a18b46687.jpeg

jf2a8e07c2a7f395.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 426

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
20 zł
DD
Dorota Dudkiewicz
ukryta
TS
Tomasz s
500 zł
 
Dane ukryte
3 zł
KM
Kasia Murtagh
100 zł
AM
Krzysztof
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • JM
  Joanna Monowid

  Uściski i pozdrowienia dla zwierzaków od moich Bronka i Diany ❤️

  100 zł
 • PS
  Przemysław Staroń

  Kocham Was i dziękuję. I dziękuję losowi za Karolinę Kuszlewicz, która mi Was wskazała. Uściski PRZEOGROMNE, wysyłam wszystkie patronusy świata :*

  1 000 zł
 • MS
  Małgorzata Skibińska

  Powodzenia!

  50 zł