id: rvfwet

Stałe wsparcie działalności na rzecz praw uczniów

Stałe wsparcie działalności na rzecz praw uczniów

Opis zrzutki

Stowarzyszenie na rzecz Praworządności w Szkołach "Stowarzyszenie Umarłych Statutów" jest pierwszą i największą organizacją w Polsce pochylającą się nad prawami uczniów. Zawsze wtedy, gdy uczeń albo jego rodzice tego potrzebują doradzamy, interweniujemy w Waszych indywidualnych sprawach, poza tym szeroko informujemy i edukujemy młodzież, rodziców oraz nauczycieli na temat prawa oświatowego i praw ucznia.


Podjęliśmy dotychczas ponad 500 interwencji w różnego rodzaju sprawach. Z częścią z nich możecie zapoznać się za pośrednictwem Mapy Interwencji: https://umarlestatuty.pl/interwencje/. Każdego miesiąca odpowiadamy na kilkadziesiąt zapytań ws. interpretacji przepisów prawa oświatowego, udzielając Wam wsparcia. Oprócz tego zrzeszamy już ponad 30 tysięcy osób w grupie na Facebooku, gdzie codziennie wzajemnie udzielamy sobie porad i dyskutujemy.


Pieniądze zebrane w ramach zrzutki przeznaczymy na najpilniejsze wydatki związane z działalnością Stowarzyszenia, przede wszystkim:


✓ opłacimy zobowiązania związane z prowadzeniem strony internetowej i innych mediów;

✓ pokryjemy koszty postępowań sądowych: dotychczas skierowaliśmy 7 spraw do sądów administracyjnych, z czego 3 zostały przez nas wygrane, w jednej sprawie walczymy przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, a 3 są w trakcie rozpatrywania;

✓ zwiększymy jakość realizowanych przez nas projektów i udostępnianych materiałów;

✓ zakupimy nagrody motywacyjne dla najaktywniejszych członków i wolontariuszy, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas na działalność w ramach Stowarzyszenia.


Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasową działalnością Stowarzyszenia poprzez stronę https://umarlestatuty.pl/ oraz profile w mediach społecznościowych.


Jeśli jesteś osobą potrzebującą pomocy w sprawie związanej ze szkołą, ocenianiem, wychowaniem — skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Andrzej Szczechla

    Stowarzyszenie wszczeło wobec szkoły gdzie uczą się moje dzieci postępowanie w sprawie niezgodności statutu szkoły z prawem. W wyniku tego dzieci mogą używać dowolnie telefonów - czego wcześniej nie mogły. Było to zgodne z opinią zdecydowanej większości rodziców (nie znam nikogo kto byłby za dowolnym używaniem telefonu). Mam nadzieję, że robicie coś innego co faktycznie jest pożyteczne. Bo to jest psucie SZKOŁY i naszych DZIECI.

  • Maciej Łukowicz

    Robicie dobrą robotę oby tak dalej!

    2 zł