id: rwchhk

Remont przeciekającego dachu oraz kominów zabytkowego klasztoru

Remont przeciekającego dachu oraz kominów zabytkowego klasztoru

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 774 zrzutki i zebrali 1 162 175 352 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • Kochani!

  UEcNfi3veqNU7TTK.jpgW ostatnim czasie powiększyło się grono "ambasadorów" naszej zrzutki wśród znanych osób :)


  ayqrHq3DeZJshXQT.jpgKojarzycie popularny serial 1670? Odtwórca głównej roli, Bartłomiej Topa, wsparł zrzutkę poprzez swoje media społecznościowe! :) DZIĘKUJEMY!
  Podobnie zrobiło kilka innych znanych ludzi:

  -> Ewa Drzyzga (polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, prowadząca programu "Rozmowy w toku"),


  u5ESipUVEPGI3MQE.png-> Norbi (polski piosenkarz oraz prezenter telewizyjny i radiowy, prowadzący teleturnieju "Koło fortuny").


  EWCSpEzPX1DKvGcb.jpg


  Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy Zgromadzeniem Sióstr Św. Katarzyny założonym w Braniewie w 1571 roku przez bł. Reginę Protmann. Służymy Bogu i ludziom już przeszło 453 lata. Żyjemy zgodnie z hasłem naszej Założycielki: „JAK BÓG CHCE”.


Nasza siedziba znajduje się w Braniewie i to właśnie tego domu dotyczy niniejsza zrzutka. Nasz klasztor został wybudowany w latach 1904-1906, jest wpisany do rejestru zabytków. Pierwotnie służył jako dom formacyjny, w czasie I wojny światowej służył jako szpital polowy, był też miejscem schronienia dla uchodźców. Od 1932 roku stał się siedzibą zarządu generalnego Zgromadzenia, a od 1935 – siedzibą zarządu prowincji warmińskiej i tę rolę spełnia do dziś. W czasie II wojny światowej w klasztorze znajdował się oddział zakaźny dla dzieci i szpital polowy oraz przytułek dla uchodźców.


Ogólna powierzchnia użytkowa klasztoru to 4 759 m2 i kubatura 19 164 m3, a ogólna powierzchnia zabudowy to 1 631 m2. Wyobraźcie sobie jaki to olbrzymi gmach!


Do dnia dzisiejszego nasz klasztor jest nie tylko domem mieszkalnym dla 30 sióstr, ale również miejscem gdzie mogą zatrzymać się pielgrzymi podążający szlakiem Św. Jakuba, miejscem gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, historyczne i sportowe.


JP0I379sFe8Dvg9H.jpg

Ponadto w naszym klasztorze ludzie bezdomni i niezaradni mogą otrzymać ciepły posiłek, jak również skorzystać z prysznica lub otrzymać paczkę żywnościową.


Aby zapewnić bezpieczeństwo siostrom i wszystkim odwiedzającym nasz klasztor, musimy wykonać remont dachu (który przecieka w kilkunastu miejscach) oraz kominów, które zaczęły się „sypać”. Ponadto naprawy wymagają szkody wyrządzone przez cieknący dach na niższych kondygnacjach.


8s0IC0Tj2Tfk6Vef.jpg

Nie jesteśmy w stanie tego zrobić same, potrzebujemy Waszej pomocy. Koszt napraw to około 300 tys. zł.


Jeśli możesz, pomóż nam. My odwdzięczymy się naszą modlitwą i ofiarą Eucharystyczną. Zapewnijmy razem bezpieczeństwo wszystkim, którzy chronią się w naszym klasztorze. Niech ten piękny zabytek Braniewa i kolebka Zgromadzenia nie ulegnie zniszczeniu.


Prosimy o wsparcie finansowe, a jeśli nie możesz tego uczynić - prześlij link swoim znajomym.  Pomocna dla nas będzie każda złotówka. Razem możemy zdziałać wszystko, a dobry Bóg będzie nam we wszystkim błogosławił.


Zapewniamy o naszej pamięci.


Zapraszamy do odwiedzin naszego klasztoru!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 350

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków