id: rxb358

Pomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 1 069 456 zrzutek i zebrali 1 167 859 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień dobry.

Organizujemy zbiórkę na środki pomocy dla ludzi z Ukrainy.

Zbliżająca się zima w obliczu braków dostaw energii elektrycznej, oznacza dla wielu ludzi życie bez ogrzewania, wody i gazu. Przerwy w zasilaniu dochodzą do 12 godzin dziennie. W wielu miastach została zniszczona podstawowa infrastruktura. Miasta zostały pozbawione sieci energetycznych i gazowych. Wiele mieszkań jest tak uszkodzonych, że nie zdążą zostać wyremontowane przed zbliżającą się zimą na tyle by przywrócić w nich podstawowe instalacje sanitarne (prąd, ogrzewanie woda, gaz). Poza wstawieniem płyt, czy desek w zniszczone okna drzwi, nie wiele można zrobić. Mieszkania stały się dla wielu schronami bez podstawowych mediów, które są i tak notorycznie niszczone przez częste ataki rakietowe.

Działamy w rejonie Kijowa. Rejon Borodzianki, Buczy, Irpienia został najbardziej zniszczony w tej strefie. Najgorsza jest sytuacja osób starszych. Wielu z nich pozostaje bezbronnych w obliczu zbliżającej się zimy. 

Jest ogromne zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze, piecyki i butle gazowe

Niestety w obliczu tragedii i powstałych dużych braków na wyżej wymienione artykuły, ceny powędrowały na niebotyczne poziomy. Z dnia na dzień butle gazowe drożeją po 100 zł za sztukę, agregaty osiągnęły średni poziom 1000 zł za 1 kW mocy. 

Dodatkowo działamy też w ramach wsparcia ukraińskiej armii. Armia ukraińska, prócz broni, kamizelek kuloodpornych, również potrzebuje wyżej wymienionego sprzętu, a także śpiworów, opon zimowych, części zamiennych do pojazdów, itp. 


Serdecznie prosimy o wsparcie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
1 zł
JG
8 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!