id: rxjfdy

Pasieka Piotrka spłonęła. Pomóżmy pszczołom wrócić!

Pasieka Piotrka spłonęła. Pomóżmy pszczołom wrócić!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
32 671 zł
z 40 000
81%
zakończona
31.05.2020r
544
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 065 886 zrzutek i zebrali 1 160 445 693 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mój brat Piotrek zajmuje się pszczelarstwem pod Zieloną Górą od 20 lat, kontynuując rodzinną tradycję sięgającą 1890 roku. Niestety nieszczęśliwy wypadek spowodował, że w wielkanocne popołudnie stracił całą swoją pasiekę z powodu pożaru, który pochłonął kilkadziesiąt uli, w tym 36 rodzin, po około 30 000 pszczół każda. Spłonął również wóz pszczelarski oraz narzędzia do obsługi pasieki. Iskra z podkurzacza oraz trwająca susza spowodowały, że wszystko spaliło się w ciągu kilkunastu minut.


z0fb6d514c609bf7.jpeg


Pszczelarstwo jest dla Piotrka nie tylko pasją od dziecka, ale także głównym źródłem utrzymania. Straty wynikające z pożaru sięgają 50 000 zł, ale dojdzie do tego też brak dochodów w tym sezonie. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowych rodzin, nowych uli oraz sprzętu do obsługi pasieki, w tym pomieszczenia do bezpiecznego przechowywania uli.


Sytuacja jest tym bardziej przykra, że sezon miał się dopiero co zacząć – za 2 dni miał wywieźć pszczoły na rzepak. Kilka dni wcześniej Piotrek zainwestował w nowe, silne roje oraz ule, z czego się bardzo cieszył, szczególnie że poprzedni sezon był bardzo słaby ze względu na suszę i zmienną pogodę.


nbab697675e40ae6.jpeg


Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc dla Piotrka i wierzymy, że wspólnie pomożemy mu stanąć na nogi i odbudować pasiekę. Pozwoli to nie tylko przywrócić mu możliwość pracy, ale także kontynuować rodzinną tradycję pod okiem dziadka Stasia (poniżej), który zajmuje się pszczelarstwem od prawie 80 lat. Pod jego opieką Piotrek od dziecka uczył się rzemiosła i rozwijał miłość do tych wyjątkowych stworzeń.


b529f8702e55db9c.jpeg


Mamy świadomość, że wszyscy jesteśmy w ciężkiej sytuacji z powodu trwającej pandemii koronawirusa, dlatego jeśli nie jesteś w stanie pomóc wpłatą pieniędzy na zbiórkę, udostępnij link do zbiórki na swoim Facebooku lub wyślij do znajomych i rodziny – będziemy wdzięczni za każdy rodzaj wsparcia.


Jeśli znasz kogoś, kto to zajmuje się pszczelarstwem i jest w stanie odsprzedać rodzinę pszczelą jeszcze w tym sezonie, również prosimy o kontakt.


Dziękujemy w imieniu Piotrka i całej rodziny!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 544

preloader

Komentarze 26

 
2500 znaków