id: ryhjfd

Komentarz na żywo (po polsku!) z Mistrzostw Świata w szachach błyskawicznych 2019

Komentarz na żywo (po polsku!) z Mistrzostw Świata w szachach błyskawicznych 2019

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 438 zrzutek i zebrali 1 195 232 192 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rok temu Jan Krzysztof Duda został wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych! Był to pierwszy medal w historii naszego kraju na zawodach tej rangi.

W dniach 29-30.12 odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Świata w szachach błyskawicznych. Oficjalna transmisja realizowana jest w języku angielskim, rosyjskim i hiszpańskim, a nieoficjalnie w wielu innych. Jako portal Infoszach, przy Waszej pomocy możemy zdecydować się na realizację takiej transmisji w języku polskim, gdzie nasi eksperci będą na żywo pokazywać i komentować najciekawsze partie, a także odpowiadać na pytania widzów.


W tym roku realizowaliśmy już kilka transmisji na żywo na naszym kanale http://twitch.tv/infoszach:

Dogrywki finałowe FIDE Grand Prix w Hamburgu


Szachowe Wieczory Eksperckie z Mistrzostw Europy w Batumi


Dogrywki Pucharu Świata (Jan Krzysztof Duda - Jeffery Xiong)


Mistrzostwa Świata w szachach błyskawicznych to świetna okazja na promocję królewskiej gry w Polsce, szczególnie, że Polak ma spore szanse na kolejny świetny wynik. Czy damy radę?


Szachowy serwis informacyjny Infoszach działa od 2016 roku i ma charakter niekomercyjny. Staramy się stale podnosić jakość naszych działań.

Cieszymy się z podnoszenia jakości oraz z rosnących zasięgów. Satysfakcja z rezultatów jest zapłatą za naszą pracę, ale co miesiąc ponosimy różne koszta i żeby móc realizować nasze plany potrzebujemy mieć większy budżet. 100% wpłat przeznaczonych będzie na rozwój portalu i pokrycie technicznych kosztów realizacji transmisji. Prowadzący, zaproszeni goście oraz inne osoby wspierające np. moderatorzy pracują na zasadzie wolontariatu dla promocji szachów w Polsce.


e98c3c8341d703e7.jpeg


Jak można jeszcze pomóc?

Jeśli chcielibyście wspomóc nas także w inny sposób np. przygotować nam grafiki czy też innego rodzaju przydatne rzeczy, abyśmy stale polepszali jakość, to śmiało kontaktujcie się z nami poprzez maila [email protected] lub poprzez wiadomości na fanpage.

Pamiętajcie także, że każda reakcja, komentarz, udostępnienie zwiększa nam zasięgi bez kupowania reklam.


Śledźcie nas w sieci:

Strona internetowa: https://infoszach.pl

Facebook: https://www.facebook.com/infoszach

YouTube: https://www.youtube.com/infoszach

Twitch: https://twitch.tv/infoszach

Twitter: https://twitter.com/infoszach


Zeszłoroczny artykuł Infoszach:

https://infoszach.pl/2018/12/30/mistrzostwa-swiata-w-blitzu-srebro-janka-dudy/


Zeszłoroczna notka prasowa Infoszach:

W rozgrywanych Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych w Sankt Petersburgu dwudziestoletni Jan Krzysztof Duda zdobył srebrny medal ustępując jedynie samemu Magnusowi Carlsenowi z Norwegii, który od 2013 roku jest niepodważalnie najsilniejszym szachistą globu.

Szachy błyskawiczne jak sama nazwa wskazuje różnią się tym od szachów klasycznych, że akcja dzieje się błyskawicznie. Na starcie zawodnicy dostają do namysłu jedynie trzy minuty z dodatkiem dwóch sekund na każde posunięcie. 

W takiej rozgrywce głęboka analiza ustępuje intuicji, liczy się ciągłe stawianie praktycznych problemów przeciwnikowi. Do tego w parze musi iść refleks. Jeśli ktoś miał okazję zobaczyć takie partie, to wie jak bardzo chybiony jest stereotyp "refleksu szachisty".

Na Mistrzostwach Świata Janek był rozstawiony według rankingów na 32 pozycji. Polak cały czas pnie się w górę i szachowi kibice oczekiwali wysokiej lokaty. Przebieg turnieju, gdzie Janek po porażce z Magnusem udał się za nim w emocjonujący pościg zwyciężając osiem rund z rzędu odskakując od peletonu najznamienitszych szachistów na świecie nie śnił się raczej nikomu.

Ostatecznie samodzielne drugie miejsce o pół punktu za Carlsenem i dwa punkty nad trzecim Hikaru Nakamurą z USA jest fantastycznym rezultatem i prezentem dla szachowej społeczności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

VS
Vabun S.A.
250 zł
BS
BIZZIT S.A.
200 zł
BI
Bizzit.eu
67 zł
PP
Patryk Pogoda
50 zł
WB
Wojciech Barwina
50 zł
BP
Bogusław Pranszke
50 zł
50 zł
AB
Anetta Bobula
50 zł
RS
Robert Sowa
50 zł
PP
Piotr Piesik
44 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!