Pomóż Ryśce pokonać FIP ID: apr4bs

Pomóż Ryśce pokonać FIP ID: apr4bs

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

5 440 zł z 10 000 zł

54%

5 440 zł

5 440 zł

z 10 000 zł

21 dni

21 dni

do końca

113

113

wspierających
54%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wraz z nadejściem maja, do naszego domu, życia, a przede wszystkim serc zawitała 4-miesięczna kotka brytyjska o imieniu Rysia. Obecność zwierzaka w domu od zawsze była dla nas czymś naturalnym, dlatego tym bardziej cieszyliśmy się, że nastał ten moment, gdy byliśmy pewni i gotowi na jej przyjęcie. Gdy tylko Rysia przekroczyła próg naszego domu, skradła nasze serca. To jest pierwsze zdjęcie, jakie jej zrobiliśmy:

jd69302321df4653.jpegJak tu nie pokochać od razu takiego Stworzenia?

Wszystko zaczęło się komplikować 18 lipca, gdy Kasia odwiedziła z Rysią weterynarza – od trzech dni Rysia coraz mniej jadła, ciągle spała i – co najbardziej nas niepokoiło – miała znacznie większy i twardszy brzuszek. Początkowo sądziliśmy, że może to jakieś dolegliwości spowodowane zmianą karmy.

Weterynarz szybko jednak rozwiał nasze przypuszczenia i wypowiedział słowa, które sprawiły, że właśnie piszę do Was tę wiadomość. Powiedział: „powinniście żegnać się z Waszą kicią, bo trzeba będzie ją uśpić”.

Po wykonaniu USG i punkcji, usłyszeliśmy diagnozę: wysiękowa forma FIP, czyli inaczej zakaźne zapalenie otrzewnej. Tłumacząc, to wyniszczająca i w efekcie śmiertelna wirusowa choroba. Rokowania były zatem druzgocące.

Rysi zostało może kilka tygodni życia. Poczuliśmy się jakby ktoś wyrwał nam serca. Po dwóch najpiękniejszych miesiącach w naszym życiu, zostaliśmy brutalnie sprowadzeni na ziemię.

Jeszcze tego samego dnia, ze łzami w oczach, czytaliśmy w Internecie wszystko, co kryło się pod hasłem FIP.

Po wielu poszukiwaniach, dotarliśmy do informacji, że dla Rysi jest ratunek. Niestety, leczenie jest bardzo drogie i nie da się kupić niezbędnych lekarstw w Polsce. Sama terapia trwa aż 12 tygodni! To 84 dni walki i regularnego podawania zastrzyków.

Nie byliśmy i nadal nie jesteśmy w stanie ot tak odpuścić – szczególnie, że na wieść o chorobie Rysi zaczęły zgłaszać się do nas dziesiątki cudownych ludzi, których zwierzaki wygrały z FIP.

Zaczęliśmy działać już następnego dnia (19 lipca), tym bardziej, że stan Rysi pogarszał się z godziny na godzinę. Nie mogliśmy przecież stracić naszego 2,5-kilogramowego Szczęścia! Dzięki pomocy anonimowych Bohaterów, nasza kicia była już po pierwszym zastrzyku. Tego samego dnia odwiedziliśmy też kotka, który przeszedł pełną terapię – byliśmy w szoku, że na tego zwierzaka ktoś kilkanaście tygodni temu również wydał wyrok śmierci. To był namacalny dowód na to, że z FIP można wygrać.

Dziś (26 lipca) nasza Rysia jest po siódmym zastrzyku i po wszystkich niezbędnych badaniach. Morfologia, wstępna ocena pobranego płynu oraz USG wykonane przez dwóch różnych specjalistów wskazują jednoznacznie na FIP. Wyniki laboratoryjne płynu, potwierdzające rodzaj mutacji wirusa powinniśmy otrzymać w przeciągu kilkunastu dni.

Jednak już dziś wiemy, że podjęcie leczenia było dobrą decyzją. Rysia z kotki, która raptem parę dni temu praktycznie się nie ruszała i była cieniem samej siebie, już dzień po pierwszym zastrzyku wcześnie rano zaczęła po nas skakać, głośno przy tym domagając się śniadania. :) Musicie nam uwierzyć na słowo, ale w obecnej sytuacji to najcudowniejsza pobudka jaką Ryśka mogła nam zafundować! :D

Zatem, jeśli masz finansową możliwość i kibicujesz nam, abyśmy każdego poranka budzili się we trójkę, prosimy – pomóż! Liczy się praktycznie każda złotówka. Pomóżmy razem Ryśce pokonać FIP!Wpłacający113

 
Dane ukryte
25 zł
 
Kasia Szura
15 zł
C
CIocia Kasia
38 zł
ML
Maria Lipska
20 zł
KK
Klaudia Korczyk
80 zł
E
Ewa
40 zł
KK
Katarzyna Kalińska
53 zł
A
Ania Wnuk
30 zł
A
Agnieszka
50 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

555 684 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?