id: rzbwv2

Pomóż mi sfinansować rehabilitację i żyć normalnie.

Pomóż mi sfinansować rehabilitację i żyć normalnie.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 442 zrzutki i zebrali 1 064 822 273 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1


 • Cześć wszystkim!

  Chciałbym poinformować was w sprawie mojej walki o zdrowie i normalne życie. Obecnie, po zabiegu, stopa oraz palce są jeszcze bardzo opuchnięte, ale udało się już zmieścić je do buta. Niestety, chodzenie sprawia mi obecnie dyskomfort ze względu na opuchliznę.

  Moja wizyta kontrolna jest zaplanowana na wrzesień, a obecnie czekam, aż opuchlizna zejdzie, ponieważ na razie nie jestem w stanie nawet włożyć niczego między palce.


  Wiem, że przed nami droga pełna wyzwań, a rehabilitacja będzie trudna i wymagająca. Tym razem będzie to rehabilitacja do końca życia. Pierwszy rok jest kluczowy, więc muszę się skupić na codziennych sesjach rehabilitacyjnych. Na szczęście NFZ zabezpieczy mnie na pierwszy miesiąc, ale później będę musiał radzić sobie sam.

  Chciałbym zatem serdecznie podziękować wszystkim, którzy wesprą mnie w tej walce o zdrowie i normalne życie. Każda kwota wsparcia jest dla mnie niezwykle cenna i doceniam każdego z was.

  Będę was na bieżąco informować o moim postępie i zmianach w moim stanie zdrowia. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i życzcie mi powodzenia w dalszej rehabilitacji.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć, nazywam się Michał, a oto moja historia:


To że żyje lekarze nazwali cudem.


W 1997 roku, w wieku 2,5 lat uległem wypadkowi, który naznaczył całe moje dalsze życie. Cudem przeżyłem, dzięki obecności pobliskiej przychodni lekarskiej, a co za tym idzie ekspresowo udzielonej pierwszej pomocy. Cena mojego życia to całe dzieciństwo spędzone w szpitalach, w ośrodkach rehabilitacyjnych i na ogólnie pojętej rehabilitacji. Po kolejnych zabiegach, operacjach i wieloletniej rehabilitacji wydawało się, że się udało. Mogę w miarę normalnie żyć i funkcjonować. Niestety życie przyniosło kolejne przykre niespodzianki... 


Poznaj moją historię:


Po wypadku 3 miesiące spędzam na oddziale intensywnej terapii w Opolu, gdzie lekarze walczą o moje życie. Mam porażenie lewej strony ciała, zanik mięśni w lewej nodze, tzw. końskoszprotawość lewej stopy połączone z porażeniem nerwu strzałkowego i podkurczem palców. Dzięki jednym lekarzom przeżyłem, dzięki innym (w wyniku zaniedbań w szpitalu) nabawiłem się odleżyn, które uciskając na nerwy w lewej stopie niejako ją zablokowały. Ostatnie operacje jakie miały miejsce to wydłużanie ścięgna i prostowanie palców lewej stopy. Lewa noga jest chudsza a lewa stopa mniejsza. Miałem wtedy około 12 lat. Kolejne lata spędzam na rehabilitacji. Najpierw jest to rehabilitacja codzienna, potem 3 razy w tygodniu, aż ostatecznie lekarze po kilku latach pozwalają zaprzestać stałej rehabilitacji. Przez około 5 lat wszystko było ok. Potem powolutku, było widać, że lewa stopa się zmienia, palce zaczyna powolutku łapać przykurcz. Zmiany na co dzień niezauważalne, ale po kolejnych 5 latach stopy są znowu podkurczone tak jak przed operacją. Uniemożliwia mi to normalne chodzenie i funkcjonowanie. Tracę równowagę, coraz częściej się potykam.


Jest rok 2023, mam 28 lat i znowu staję do walki z przeciwnościami losu. W kwietniu przeszedłem kolejną operację prostowania palców w lewej stopie. 

Po operacji wymagam jednak regularnej i częstej rehabilitacji, która będzie droga i wymagająca. Tym razem jest to rehabilitacja do końca życia. Jak już wiemy, w moim przypadku nie można przerwać rehabilitacji. Z czasem będzie ona nie tak częsta, ale jednak będzie. Tak jak przy poprzedniej operacji wiemy już, że najważniejszy jest pierwszy rok - tu rehabilitacja musi być codziennie. NFZ zabezpieczy mnie prawdopodobnie na pierwszy miesiąc. Potem muszę radzić sobie sam. Dlatego gdybyś był w stanie wesprzeć mnie w mojej walce o zdrowie i normalne życie, będę wdzięczny za każdą kwotę Twojego wsparcia. 


Michał

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

AK
Ania W.
10 zł
AA
urodziny
15 zł
AA
Urodziny Agi
5 zł
AA
Ada
10 zł
AA
Aneta
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AA
Adam
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MK
Max
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!