id: rzpnue

Rozwój czasopisma i portalu "Podkarpacka Historia"

Rozwój czasopisma i portalu "Podkarpacka Historia"

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 854 zrzutki i zebrali 1 162 341 633 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka ma na celu wsparcie i pomoc w rozwoju inicjatywy propagującej od lat przeszłość, tradycję i dziedzictwo kulturowe Polski południowo-wschodniej.

"Podkarpacka Historia", to istniejące od 2014 roku, jedyne na rynku ogólnopolskie czasopismo poświęcone Podkarpacia oraz terenów geograficznie i historycznie z nim powiązanych. Co dwa miesiące w formie książkowej, na 150 stronach prezentowane są najciekawsze wydarzenia, miejsca i postacie związane z tą niezwykłą częścią kraju. "Podkarpacka Historia" to jednak nie tylko czasopismo, to również prężnie działające środowisko regionalistów i miłośników historii aktywnych na różnych płaszczyznach.


Co udało nam się do tej pory zrobić? Niektóre z efektów naszej działalności:

 • Wydanie łącznie ponad 200 tysięcy egzemplarzy różnych druków o tematyce historycznej, głównie dotyczącej Polski południowo-wschodniej.
 • Istniejący od 2012 roku portal podkarpackahistoria.pl, obecnie jeden z największych zajmujących się regionalną historią.
 • Wydanie ponad 30 zeszytów "Podkarpackiej Historii" oraz kilkadziesiąt numerów dodatku specjalnego "Z dawnego Rzeszowa" edytorsko nawiązującego do gazet z przełomu XIX i XX wieku.
 • Publikacja na łamach "Podkarpackiej Historii ponad 1000 artykułów związanych z przeszłością Polski południowo-wschodniej oraz Kresów.
 • Wydanie książki "Skrzydła nad Wisłokiem. Z dziejów rzeszowskiego lotnictwa i lotniska Rzeszów-Jasionka' oraz kilku okolicznościowych broszur o tematyce historycznej.
 • Organizacja lub współorganizacja wielu wydarzeń regionalistycznych, naukowych i rocznicowych. Byliśmy m.in. inicjatorami trzech kongresów regionalistów województwa podkarpackiego oraz współorganizujemy coroczne Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 • Patronat medialny nad kilkudziesięcioma publikacjami książkowymi i filmami (m.in. fabularyzowany dokument "Łukasiewicz-nafciarz romantyk")
 • Niezliczone patronaty i drobny sponsoring wielu wydarzeń lokalnych: konferencji, rekonstrukcji historycznych, olimpiad i konkursów.
 • Codzienna audycja Kalendarium podkarpackiej historii" na antenie Radia Rzeszów, udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych popularyzujących historię.
 • Coroczne wręczanie "Lamp Podkarpackiej Historii" osobom szczególnie zasłużonym dla popularyzacji historii Polski południowo-wschodniej. "Lampy" symbolizują światło rozjaśniające mroki przeszłości i wprost odwołują się do historii regionu będącego kolebką przemysłu naftowego.
 • Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia na rzecz kultury dla współtwórcy "Podkarpackiej Historii"
 • Stała współpraca z uczelniami, instytucjami naukowymi, placówkami muzealnymi i lokalnymi stowarzyszeniami.
 • Stała współpraca z najlepszymi publicystami zajmującymi się badaniem i popularyzacją regionalnej przeszłości.
 • Aktywność w mediach społecznościowych (np.grupa dyskusyjna "Podkarpackiej Historii" na FB liczy obecnie około 15 tysięcy członków)

Zebrane środki przeznaczymy na dalszy rozwój "Podkarpackiej Historii" ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju strony internetowej. Za wszelkie wpłaty będziemy bardzo wdzięczni i każdemu Darczyńcy postaramy się osobiście podziękować i zrewanżować za wsparcie.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

ID
Ilona Dusza Kowalska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
TJ
Tomasz Janusz
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
TS
1 zł
 
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 2

 
2500 znaków