id: c8ewga

S.O.S. Tanzania. Podaruj czystą wodę mieszkańcom Antakae

S.O.S. Tanzania. Podaruj czystą wodę mieszkańcom Antakae

Opis zrzutki

Pragnienie – czy znasz to uczucie?


Wyobraź sobie temperaturę 30-40 stopni Celsjusza, a w kranie cały czas nie ma wody… Przypomnij sobie najbardziej upalne lato, jakie miałeś okazję do tej pory przeżyć. Przypomnij sobie, jak często narzekałeś na to, że jest zbyt gorąco, jednocześnie trzymając w ręku szklankę z zimnym napojem. A teraz pomyśl, że tego napoju nie masz…


Pewnie trudno Ci sobie wyobrazić, że są jeszcze takie miejsca na ziemi, gdzie nie ma dostępu do czystej wody, gdzie woda zdatna do picia jest luksusem tak drogim, że tylko niewielu na nią stać.

fe9806f826b02715.png

Woda. Nasza codzienność. Nasza „oczywistość.” Jesteśmy tak przyzwyczajeni, że mamy do niej dostęp, że nawet nie pomyślimy, że mogłoby być inaczej.


Dla większości z nas swobodny dostęp do wody pitnej jest czymś oczywistym. Każdego dnia zużywamy olbrzymie jej ilości - gotując, myjąc się, piorąc, zmywając. Tymczasem według raportu UNICEF-u i WHO z 2019 r. 2,2 mld ludzi, czyli jedna trzecia populacji nie posiada gwarantowanego dostępu do wody pitnej, 785 mln nie ma zapewnionego nawet koniecznego minimum, a ponad połowa populacji, żyje pozbawiona podstawowych urządzeń sanitarnych.  


Z takimi problemami mierzy się codziennie ludność Afryki.

Miliony mieszkańców tego kraju cierpi na niedobór wody przez cały rok. Średnia odległość, jaką pokonują kobiety i dzieci w Afryce, aby zebrać wodę wynosi 6 km i to wcale nie oznacza, że ta woda jest dobrej jakości…

gae12d7c4d8edfb2.jpeg

Ale to nie wszystko. Inny bardzo poważny problemem to niski poziom higieny i zanieczyszczona woda pitna. To niesie za sobą brzemienne w skutkach konsekwencje w postaci chorób takich jak biegunki, dur brzuszny, żółtaczka typu A czy cholera. O tych chorobach u nas się już prawie nie mówi…

zc35ea919f23235c.jpegPostanowiliśmy zmienić taką rzeczywistość w wiosce Antakae i podarować jej mieszkańcom czystą wodę.


Stowarzyszenie „To Help Africa” z Warszawy i Fundacja „Africa Help” z Poznania stworzyły Koalicję Afrykańskich Kilometrów Dobra i przystąpiły do 8. edycji Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra, w której dobro mierzone jest ilością darowizn w przeliczeniu na monety jednozłotowe. Stąd też nasz przelicznik: 1 metr dobra to 44 zł.


Zbieraj z nami miliony złotówek. Zostań Mistrzem Świata w Dobroci.

Celem naszej kampanii jest realizacja projektu „Czysta woda w Antakae”.

Koszt projektu to kwota 27.500,00 zł, co stanowi 625 metrów dobra. Wierzymy, że z Twoją pomocą uda się ją zebrać!


W jaki sposób chcemy zrealizować nasz projekt i jak wyglądają realia dzisiaj?

Planujemy budowę systemu doprowadzenia wody w tym obszarze, który zaopatrzy w wodę 3000 osób żyjących w skrajnym ubóstwie. To co mieszkańcy wioski spożywają na co dzień, uwłacza godności człowieka. Mieszkańcy wioski Antakae mają obecnie 2 źródła wody:

– kopany dół, który nazywają „jeziorem” (choć właściwie bardziej adekwatna nazwa to bajoro)

– studnię, która działa tylko w porze deszczowej (to płytko wykopana dziura w ziemi z wodą podskórną, i wydajność jest nie wystarczająca).

aab488d628538fed.png

Jak możesz pomóc?

Dołącz do nas i buduj z nami Kilometry Dobra.  

Dzięki Twojej pomocy, kilkutysięczna społeczność będzie miała czystą wodę wolną od drobnoustrojów wywołujących cholerę czy dur brzuszny, o których w Polsce się już nawet nie wspomina.

Możesz zmienić świat na lepszy i dogodniejszy dla mieszkańców Antakae.


Dystans jaki nas dzieli od źródła wody do wioski Antakae to 2,5 km. Na realizację projektu potrzebujemy 625 metrów dobra.


11 zł to 1 metr rurociągu;

44 zł to 4 metry rurociągu;

440 zł to 10 metrów rurociągu.

 

Sam zdecyduj ile metrów dobra chcesz zbudować.


Zbiórka pieniędzy na system doprowadzania wody do Antakae to dla nas kolejne wyzwanie i niezwykła podróż. Niezwykła, bo podróż po świecie ludzi takich jak TY, dzięki którym możliwe jest podarowanie innym tego, co niezbędne do życia - CZYSTEJ WODY!

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i chcesz zbudować z nami kilometry dobra!Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 20

 
Dane ukryte
132 zł
 
Dane ukryte
56 zł
K
Kazimiera
50 zł
C
Cecylia
44 zł
 
Dane ukryte
44 zł
JB
Joanna Bayer
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Teresa
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 44 zł i więcej
Specjalne podziękowania w języku swahili

Każdy darczyńca, który wpłaci 44 zł (1 metr dobra) lub więcej, otrzyma podziękowania w języku swahili.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

687 016 zrzutek

i zebrali

450 003 349 zł

A ty na co dziś zbierasz?