id: s22m4w

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom w obliczu pandemii.

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom w obliczu pandemii.

Opis zrzutki

W czasie, kiedy odwoływane są koncerty charytatywne, których celem było finansowe wsparcie schronisk dla zwierząt, w czasie gdy placówki szkolne przenoszą swoją działalność do domów i zamykają się na wszelką aktywność dobroczynną, w czasie gdy przytuliska dla bezdomnych zwierząt pozostają same sobie, wolontariusze Akcji SOS – Uczelnie Schroniskom wychodzą naprzeciw potrzebom z rękami gotowymi do pracy i wbrew wszelkim trudnościom są gotowi nieść pomoc najsłabszym.

h3ca3d88b0747b2a.png Przez ostatnie czternaście lat Akcja SOS, będąca międzyuczelnianym stowarzyszeniem tworzonym przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych, prowadziła zbiórki żywności i koców dla zwierząt, a także środków finansowych, za które wolontariusze zakupili artykuły niezbędne w schroniskach, w tym urządzenia do rehabilitacji zwierząt, materiały i lampy do zabiegów chirurgicznych, specjalistyczne karmy, środki przeciwpchelne i wiele innych. Wolontariusze wraz z harcerzami Hufca ZHP Kraków-Podgórze szyli okrycia dla psów, przebywających w schroniskowych boksach, propagowali akcje adopcyjne zwierząt,  edukowali uwrażliwiając na problem bezdomności i złego traktowania psów i kotów.

Z przyczyn pandemicznych, tegoroczna Akcja SOS nie mogła odbyć się w takiej formie, jak dotychczas. Ograniczenia w przemieszczaniu się osób w budynkach uczelni, a także brak możliwości przyjmowania używanych artykułów w schroniskach, skłoniły wolontariuszy do przeniesienia zbiórki do Internetu. W dniach od 23 listopada do 20 grudnia na portalu zrzutka.pl zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych, za które wolontariusze zakupią to, co w tym trudnym czasie, jest najbardziej potrzebne w schroniskach. Zbiórce będą towarzyszyć wydarzenia takie, jak licytacje przedmiotów i szkolenia, a cały uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla zwierzaków. Organizacja Akcji SOS nie byłaby możliwa, gdyby nie wspólna praca studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego i Pedagogicznego, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Polskiej Akademii Nauk i Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, którzy corocznie pokazują, że czynienie dobra nie zna barier i przeciwności.

Całe wydarzenie objęli Honorowym Patronatem Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa.

rfe87b6a4f18ed60.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 763

 
Dane ukryte
500 zł
JB
Julia Bąk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
A
Ania
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
BW
Barbara Woyna-Orlewicz
300 zł
M
MMMMM
300 zł
R
Rudziaszek
250 zł
SL
Sabine Lipińska
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 111 zrzutek

i zebrali

440 137 766 zł

A ty na co dziś zbierasz?