id: s22m4w

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom w obliczu pandemii.

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom w obliczu pandemii.

Opis zrzutki

W czasie, kiedy odwoływane są koncerty charytatywne, których celem było finansowe wsparcie schronisk dla zwierząt, w czasie gdy placówki szkolne przenoszą swoją działalność do domów i zamykają się na wszelką aktywność dobroczynną, w czasie gdy przytuliska dla bezdomnych zwierząt pozostają same sobie, wolontariusze Akcji SOS – Uczelnie Schroniskom wychodzą naprzeciw potrzebom z rękami gotowymi do pracy i wbrew wszelkim trudnościom są gotowi nieść pomoc najsłabszym.

h3ca3d88b0747b2a.png Przez ostatnie czternaście lat Akcja SOS, będąca międzyuczelnianym stowarzyszeniem tworzonym przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych, prowadziła zbiórki żywności i koców dla zwierząt, a także środków finansowych, za które wolontariusze zakupili artykuły niezbędne w schroniskach, w tym urządzenia do rehabilitacji zwierząt, materiały i lampy do zabiegów chirurgicznych, specjalistyczne karmy, środki przeciwpchelne i wiele innych. Wolontariusze wraz z harcerzami Hufca ZHP Kraków-Podgórze szyli okrycia dla psów, przebywających w schroniskowych boksach, propagowali akcje adopcyjne zwierząt,  edukowali uwrażliwiając na problem bezdomności i złego traktowania psów i kotów.

Z przyczyn pandemicznych, tegoroczna Akcja SOS nie mogła odbyć się w takiej formie, jak dotychczas. Ograniczenia w przemieszczaniu się osób w budynkach uczelni, a także brak możliwości przyjmowania używanych artykułów w schroniskach, skłoniły wolontariuszy do przeniesienia zbiórki do Internetu. W dniach od 23 listopada do 20 grudnia na portalu zrzutka.pl zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych, za które wolontariusze zakupią to, co w tym trudnym czasie, jest najbardziej potrzebne w schroniskach. Zbiórce będą towarzyszyć wydarzenia takie, jak licytacje przedmiotów i szkolenia, a cały uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla zwierzaków. Organizacja Akcji SOS nie byłaby możliwa, gdyby nie wspólna praca studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego i Pedagogicznego, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Polskiej Akademii Nauk i Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, którzy corocznie pokazują, że czynienie dobra nie zna barier i przeciwności.

Całe wydarzenie objęli Honorowym Patronatem Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa.

rfe87b6a4f18ed60.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 763

 
Dane ukryte
500 zł
JB
Julia Bąk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AM
Ania
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
BW
Barbara Woyna-Orlewicz
300 zł
M
MMMMM
300 zł
PK
Rudziaszek
250 zł
SL
Sabine Lipińska
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

751 615 zrzutek

i zebrali

541 376 970 zł

A ty na co dziś zbierasz?